Jump to content

Deflector - osłona


andgoldi

Recommended Posts

Witam,

 

Czy są jakieś ograniczenia co do zastosowania tej osłony dla Forestera jak też i innych modeli z wlotem powietrza na masce?

Kiedyś przeglądając "zaoceaniczne" strony z akcesoriami subaru natknąłem się na krótkie info, "nie zalecane do aut z turbo".

Jak to więc z tym jest? Czy taka osłona ma znaczący wpływ na aerodynamikę pojazdu ograniczając/zmieniając napływ strumienia powietrza do wlotu na masce?post-8830-13518442455_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ta osłona ma na celu kierowanie strugi powietrza do góry, żeby uniknąć między innymi brudzenia przedniej szyby, aerodynamika, inne bzdury itd, więc powietrze będzie omijało wlot w masce, jak nie całkiem, to na pewno bedzie go mniej tam trafiało...nie zakładałbym tego gówna, bo i po co? :shock: szkoda silnika...

Link to comment
Share on other sites

Myślałem głównie o ochronie przed drobnymi kamieniami wyrzucanymi spod kół poprzedzających pojazdów (już pojawiły się odpryski lakieru na masce w tym właśnie miejscu) ale w tym przypadku nie kosztem zakłócania poprawnej pracy układu silnika - Dzięki za wyjaśnienie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...