Jump to content

TD05, pęknięty ślimak od zimnego powietrza co robić ...

Lemiech

Recommended Posts

Cześć,

W kilku słowach, szykuję mody do swoich turbo antyków. Pojechałem na łowy części, jedną nich jest oddzielona przy mnie prosto od silnika turbinka TD05. Problem polega na tym iż ma pęknięcie na aluminiowym ślimaku, wyszło na jaw jak umyłem turbinkę rozpuszczalnikiem. Pierwszy raz spotykam się z takim czymś, silnik ponoć działał ale wyraźnie widać jak ta mikro szczelina puszczała zaolejone dymki na resztę rurek itp. Pytanie czy goście od spawania aluminium zrobią to tak, że jeszcze przez 2 lata wytrzyma spaw, czy nie ma sensu bawić się w reanimację tej i poszukać nowej. Od razu proszę o poradę czym od strony użytkowej różni się TD05 od TD04 (ja mam z aluminiowym kołnierzem, kominem)

Pozdr

Marcin

Obudowę powinni pospawać. Powinni pęknięcie rozszlifować i spawać tak aby nie nagrzać zbytnio materiału aby go nie "ściągnęło". Problem ze spawaniem może być jeżeli pod spawanym miejscem jest jakaś część ściśle przylegająca do obudowy. W każdym innym miejscu obudowy powinno dać się pospawać. Musisz znaleźć kogoś, kto dobrze spawa TIGiem. TIG do alu musi mieć posiadać opcję AC (zmienne napięcie). Jak mawiają ryzyk-fizyk.

obrabiam fotki aby się zmieściły na forum, dzięki za zainteresowanie

-- 18 lis 2010, o 16:52 --

jutro zawiozę do specjalisty od spawania metodą TIG zobaczymy co powie, jak odkręcę zawór upustowy do wydechu będzie dobre podejście