Jump to content

Symulator XRace

rpw

Recommended Posts

a takie powyżej, to masz też na stronie play-max, i tam są chyba troszkę tańsze.

Rzeczywiście wygląda nieco taniej. :wink:

rpw, to jest zabawka fajna i droga :)

Z filmików wygląda na bardzo fajną. :mrgreen: Ale widziałem już niejedną fajną reklamę rzeczy, która był w realu słaba.

Stąd moje pytanie, czy ktoś tego używał? Lub może ma w domu i można wpaść wieczorkiem na testy. 8) :twisted:

-- 18 lis 2010, o 12:46 --

:twisted:

igawyrwalxrace.th.jpg

kurcze, może bym sobie zrobił takie coś

ciekawe jak to jest sterowane (chodzi mi o prace silowników), napewno z samej kierownicy... bardzo mnie interesuje czy da sie jakies dane wyciagnac z samego programu z samego symulatroa (software)

Ten fotel to straszne zdzierstwo, za taka kase to mozna kupic prawdziwy samochod i startowac w wyscigach.

Te elementy przykrecone do fotela to nie sa silowniki tylko tak zwane "bass sakery", podlacza sie to do wyjscia wzmacniacza audio, tak jak glosniki i przenosza drgania na fotel, jezeli w dzwieku jest bass.

http://www.parts-express.com/pe/showdet ... er=299-028

tu wersja PnP do przykrecenia do krzesla biurkowego:

http://www.buy.com/prod/buttkicker-game ... 42196.html

Ten fotel to straszne zdzierstwo, za taka kase to mozna kupic prawdziwy samochod i startowac w wyscigach.

Owszem, fotel jest drogi ale za 15k nie dasz rady startować w wyścigach. Szczególnie licząc pełne koszty samochodu (zakup + paliwo + ubezpieczenie + serwis + opony itp.).

ale realistyczniej jest autem

To na pewno i nic tego nie zastąpi. :mrgreen:

Ale mimo wszystko pytanie, czy taka zabawka nie byłaby fajna? Drobny zakup grupowy (np.: 3 x 5k) i już nie wychodzi to tak drastycznie drogo. :wink: A jak rozumiem koszty utrzymania i szansa rozbicia zerowa. 8) :wink: Płacisz raz. :wink:

Owszem, fotel jest drogi ale za 15k nie dasz rady startować w wyścigach. Szczególnie licząc pełne koszty samochodu (zakup + paliwo + ubezpieczenie + serwis + opony itp.).

Ja w takiej kwocie startowalem caly rok Mazda Miata.

Regularnie grywamy z kolegą na tańszej wersji do XBOXa. Fotel kubełkowy na stelażu (ma miejsce na pedały i kierownicę- z X'a). Drgania na kierownicy są moim zdaniem wystarczające, a cena 1500-2000zł? Za 15 tys oczekiwałbym już raczej jakichś rozwiązań hydraulicznych :roll:.

Ja w takiej kwocie startowalem caly rok Mazda Miata.

ale za dolary czy za złote?

• 4 months later...
Firma Playseat, we współpracy z Red Bullem, stworzyła symulator bolidu Formuły 1.

http://moto.pl/MotoPL/1,88571,9280817,T ... telem.html

Oj widzę, że ciągle za Tobą chodzi taki "fotel" do zabawy :wink:

Nie powiem, fajna rzecz i sam bym bardzo chciał coś takiego kupić do nowego mieszkania (żona, mam nadzieję, jeszcze forum nie czyta :twisted: ), ale ten to zdecydowanie nie mój poziom kawioru 8)

ale za dolary czy za złote?

Miata '91 - $3k

nowe opony, amortyzatory, hamulce, OC na rok - $1k

reszta na paliwo i wpisowe.

mialem juz zaczac pisac cos o greenkarcie, ale...

w kazdym razie nie wiem po co wpieprzasz tu swoje madrosci życiowe, nie znajac polskich realiów.

serio, wiekszosc forumowiczów wie, ze mieszkasz w USA. nie musisz juz tego podkreslac co chwila.

przepraszam za OT, ale nie wiem czemu irytuje mnie to strasznie...

przepraszam za OT, ale nie wiem czemu irytuje mnie to strasznie...

Jak ktos jest nie rozgarniety, to go zawsze irytuje ze inni sobie lepiej radza.

Co ma radzenie sobie, do tego, że w Polsce w tej cenie nie dałoby się pojeździć sezonu miatą? :roll:

A, "nierozgarnięty" razem, rozgarnięty kolego :P

antolll, to moze zrobisz jakies wyliczenie?

Fotel:

15k pln

Miata:

kupowałem 2 lata temu i nie było niczego jeżdżącego poniżej 15k. Podobnie jak z Suburubu - u siebie macie taniej. Do tego dołóż minimalne przeróbki pod wyścigi, poprawienie niedomagań każdej używki, opony (nie zdziwiłbym się, gdyby tak jak samochody, części i paliwo były w USA tańsze niż w PL), paliwo (u nas w Polsce jest trochę droższe :lol::lol::lol: ), wpisowe, naprawy.

Yyy... fotel jest tańszy niż rok startów miatą w wyścigach w Polsce.

Znajdz sobie taka serie wyscigow lub klub, ktory nie wymaga duzych przerobek samochodu. Moja pierwsza Miata miala 15lat i ponad 300k km. Opony na felge 14" sa tanie, amortyzatory KYB tansze niz seria, stabilizator, zamienniki seryjnych hamulcow. Ten samochod pozwolil mi zajac drugie miejsce w klasie i pozycje w polowie ogolnej stawki na koniec sezonu. Zreszta tu nie chodzi o wygrana tylko o przyjemnosc szybkiej jazdy samochodem, czego taki symulator nie daje.

Jak ktos podchodzi do sprawy z nastawieniem ze "nie da rady" to wiadomo ze sie nic nie osiagnie.

Jak ktos podchodzi do sprawy z nastawieniem ze "nie da rady" to wiadomo ze sie nic nie osiagnie.

Tu sie zgadzam.

Stwierdzenie jednak, że można w Polsce przejeździć miatą sezon wyścigowy jest mało realistyczne, tylko o to mi chodzi :wink: W Stanach wszystko okołomotoryzacyjne jest... tańsze :mrgreen: I tam to jest możliwe. Poza tym, a właściwie przede wszystkim, żeby startować w wyścigach w PL musisz mieć wszystko z homologacją, w tym ubrania (!), klatke, i wszystkie pierdoły. I to już wyklucza możliwość zmieszczenia się w budżecie.

(podkreślam, że chodzi o wyścigi, a nie rajdopodobne zabawy)

Mi chodzi o rajdopodobne zabawy, poniewaz nie jestem na takim poziomie zaawansowania aby jezdzic jednoczesnie kolo w kolo z innymi kierowcami na torze. Jednak nawet w takich warunkach mozna miec duzo przyjemnosci kiedy probujesz zblizyc sie do 100% granic mozliwosci swoich i samochodu, lub impreza jest na tyle bezpieczna ze mozna bezkarnie przekroczyc ta granice.

Nie musi byc Miata, moze byc inny samochod, ktory jest tani w eksploatacji. Kupilem wlasnie Miate bo byla kilka razy tansza niz WRX uzywany w ten sam sposob.

Mi chodzi o rajdopodobne zabawy

no to cała ta rozmowa nie ma sensu, bo w KJS-ie można wystartować maluchem za 500zł, z oponami, paliwem i wpisowym za drugie tyle. :mrgreen: A że pisałeś o wyścigach, to myślałem, że myślisz o wyścigach, skoro piszesz o wyścigach :lol: