Jump to content

Szarpanie kół przy parkowaniu

tonda4444

Recommended Posts

szarpanie pojawia się dopiero kiedy olej w skrzyni biegów jest rozgrzany . Na zimnym oleju idzie jak nówka nic nie szarpie. Mam nadzieje że to nic poważnego ,od zawsze marzyłem o Subaru ,tyle dobrych opini słyszałem i przeczytałem o tej marce .Mam nadzieje się nie rozczarować . : :shock:

oleju jest pełen stan ,świeżo po wymianie .szarpie tylko kiedy olej jest ciepły .po prostu podczas wolnych manewrów przy pełnym skręcie są odczuwalne szarpnięcia ,a kiedy zmniejszam skręt ustaje. Ani przy ruszaniu czy hamowaniu nie występuje,tylko i wyłącznie przy parkowaniu i nawracaniu z pełnym skrętem i po przejechaniu co najmniej 15 kilometrów

Cena to 1500-2000 sama wiskoza, do leciwego auta lepiej chyba po prostu kupić używaną skrzynię z tym elementem. A teraz powiem coś od siebie żeby nie było, że doradzam :wink:

jeżdżę z taką chorobą już 30000 km (może mam jakąś łagodniejszą odmianę :mrgreen: )

I nic się dzieje. Poszarpywania przy manewrach są niewielkie. Jak się coś posypie to się będę martwił. Na razie się na to nie zanosi.

Nie jeździłeś czasem na różnych oponach tył- przód?

Cena to 1500-2000 sama wiskoza, do leciwego auta lepiej chyba po prostu kupić używaną skrzynię z tym elementem. A teraz powiem coś od siebie żeby nie było, że doradzam

jeżdżę z taką chorobą już 30000 km (może mam jakąś łagodniejszą odmianę )

I nic się dzieje. Poszarpywania przy manewrach są niewielkie. Jak się coś posypie to się będę martwił. Na razie się na to nie zanosi.

Kowal zawinił, Cygana powiesili .

Nigdzie nie jest napisane w jaką skrzynię jest wyposażone auto tondy4444 .

Wiskoza już na zimnej skrzyni daje się we znaki, natomiast opisane dolegliwości pasują do A/T.

Przerabiałem temat, możliwy problem ze sprzęgłem wielopłytkowym (tarcza, siłownik, sterowanie) a nie z wiskozą, która występuje w manualnej skrzyni .

tonda4444, w profilu warto napisać skąd się pochodzi, wtedy wiadomo do kogo Cię skierować po pomoc, gdyż Śląsk jest trochę rozległy .

PS Dbajmy o ortografię, bo Hogi nie śpi . :mrgreen:

Mieszkam w Cieszynie na granicy z Czechami .Skrzynia jest manualna ,a szarpanie zaczyna się po przejechaniu kilkunastu kilometrów :cry:

No to masz problem z wiskozą :evil:

Mieszkam w Cieszynie na granicy z Czechami

... więc napisz PW do użytkownika, naszego kolegi Qba25

memberlist.php?mode=viewprofile&u=7572

i zapytaj się go : gdzie serwisuje Subaru w Wiśle ?

Tam Ci doradzą ...

-- 17 lis 2010, o 00:28 --

od zawsze marzyłem o Subaru ,tyle dobrych opini słyszałem i przeczytałem o tej marce .Mam nadzieje się nie rozczarować .

... nie załamuj się. Po prostu masz pecha i ktoś wcisnął Ci auto z rozwaloną wiskozą.

Po naprawie samochód Ci się odwdzięczy . 8)

-- 17 lis 2010, o 00:34 --

:idea: Jeszcze jedna ważna rzecz, która mi się przypomniała . Był taki przypadek na Forum (ErichRX), któremu "mechanicy" założyli tylny most o innym przełożeniu niż należy .

Wiskozę rozpieprzyło w drobny mak . Sprawdź to w swoim aucie, mechanicy powinni to ogarnąć po oznaczeniach skrzyni i mostu .