Jump to content

Podświetlenie zegarów WRX

dario007

Recommended Posts

Witam,

Zgasło mi podświetlenie obrotomierza.

Podpowiedzcie jakie żarówki są potrzebne i jak najlepiej wyjąc zegary, żeby niczego nie wyłamać.

WRX kombi MY03

Zdrówko

Dario

Witam.

Po pierwsze musisz zdemontowac oslone kolumny kierownicy,opusc kiere max. w dol.Pod daszkiem zegarow znajdziesz trzy wkrety krzyzakowe mocojace obudowe wewnatrz pulpitu.

Po zdemontowaniu oslony ,wykrec wkrety mocojace zegary,odciag je delikatnie i wypnij kostki zasilajace;nie musisz sie obawiac ze sie pomieszaja ,gdyz ruznia sie wymiarami i nie ma mozliwosci pomylki podczas ponownego montazu.Co do zarowek to jusz sam sobie sprawdzisz po wymontowaniu zegarow.

pozd.les

Witam,

Dzieki za wskazówki les!

A może ktoś wie jakie żarówki są w zegarach?

Z demontażem wielkich problemów nie powinienem mieć , ale nie chce ich rozbierać potem składać dwa razy.

Czy az tyle typów żarówek montowano w zegarach?

Zdrówko

Dario

we forku z tego roku w tym miejscu są żarówki W3W, ponoć w ASO kosztują 20zł/sztuka. w motoryzacyjnym/na stacji pewnie taniej :wink:

proponuję kupić więcej i wymienić wszystkie, które odsłonią się po wyjęciu zegara - wówczas podświetlenie będzie równomierne :idea:

aha, być może nie musisz zdejmować osłony kolumny kierowniczej - ja nie musiałem.

Dzieki z odpowiedzi!

Rozmawiałem z zeszłym tygodniu z Adamem 4T i nie był pewien jakie dokładnie tam żarówki siedzą.

Chyba mimo wszystko czeka mnie rozebranie i sprawdzenie wcześniej

Zdrówko

Dario

-- Pn lis 15, 2010 5:22 pm --

Żaróweczki wymienione.

Kupiłem w serwisie za 12zł, także tragedii nie ma.

Są to 3W , inne żaróweczki te od kontrolek to 1,2W wciskane w oprawki.

Zegary wyszły bezproblemowo, wystarczyło tylko opuścić kierownicę.

Zdrówko

Dario

Tak 12zł sztuka, dlatego że mieli tylko z tym plastikowym wkładem.

Pewnie jakby więcej poszukał może da sie znaleźć samą żarówkę (jest ona wciskana w ten wkład a następnie wpinana do zegarów, tak samo jak reszta 1,2W , z których dwie wymieniłem bo były już przydymione) tylko szkoda czasu dla 3 żarówek

Zdrówko

Dario

• 3 months later...
Witam,

Zgasło mi podświetlenie obrotomierza.

Podpowiedzcie jakie żarówki są potrzebne i jak najlepiej wyjąc zegary, żeby niczego nie wyłamać.

WRX kombi MY03

Zdrówko

Dario

Witam.

Po pierwsze musisz zdemontowac oslone kolumny kierownicy,opusc kiere max. w dol.Pod daszkiem zegarow znajdziesz trzy wkrety krzyzakowe mocojace obudowe wewnatrz pulpitu.

Po zdemontowaniu oslony ,wykrec wkrety mocojace zegary,odciag je delikatnie i wypnij kostki zasilajace;nie musisz sie obawiac ze sie pomieszaja ,gdyz ruznia sie wymiarami i nie ma mozliwosci pomylki podczas ponownego montazu.Co do zarowek to jusz sam sobie sprawdzisz po wymontowaniu zegarow.

pozd.les

Podobnie będzie w Imprezie 99?

Nie działa mi zegar/godzina, a i podświetlenie całości zegarów na zielono jest jakieś strasznie słabe

Podobnie jest. Świecą słabo, bo na żaróweczkach są kapturki. Można je zdjąć, bo zegary mają zielony filtr

A dodatkowo nie dają się ściągnąć ze starych żarówek.

Czyli tak jak pisał Giechu dać białe, albo oryginalnie zielone (lakierowane).

Jeśli białe to proponuję 14V powinny dłużej pociągnąć.

• 2 weeks later...