Skocz do zawartości

Kontrolka rezerwy paliwa - Outback MY10 Diesel


flisak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące kontrolki rezerwy paliwa w OBK MY10 z silnikiem diesla.

Czy możecie mi podać przybliżoną wielkość rezerwy w OBK? Tzn jaka wg Was, lub wg danych technicznych jest w zbiorniku paliwa w momencie gdy zapala się wskaźnik rezerwy paliwa.

Samochód tankowałem dopiero dwa razy, a wychodzi mi, że w momencie zapalenia się rezerwy w zbiorniku pozostawało około 14-15 litrów paliwa (zbiornik ma wg danych techn. 65l, a dwukrotnie tankowałem do pełna po 50-51 litrów, tuż po zapaleniu się kontrolki).

 

14-15 litrów to prawie ćwierć baku. Czy to możliwe?

 

No i brnąc dalej w temat, czy moment zapalenia się kontrolki zależy tylko od poziomu paliwa w zbiorniku, czy również od jakichś innych czynników, np. średnie spalanie z ostatnich iluś-tam km.

 

Z góry dzięki za odpowiedź i wybaczcie jeśli już o tym było. Szukałem, nie znalazłem.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-15 litrów to prawie ćwierć baku. Czy to możliwe?

Tak, możliwe. W Legacy jak się zapali kontrolka rezerwy, wiem, że spokojnie mogę przejechać jeszcze 200 km !

 

No i brnąc dalej w temat, czy moment zapalenia się kontrolki zależy tylko od poziomu paliwa w zbiorniku, czy również od jakichś innych czynników, np. średnie spalanie z ostatnich iluś-tam km.

Nie zauważyłem.

 

Komputer pokładowy przestaje podawać pozostały, możliwy do przejechania dystans, gdy w baku jest jeszcze całkiem sporo paliwa (~10 l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możliwe. W Legacy jak się zapali kontrolka rezerwy, wiem, że spokojnie mogę przejechać jeszcze 200 km !

Nie spotkałem się jeszcze z tak dużą rezerwą w żadnym samochodzie. Taka rezerwa wydawałaby się logiczna w przypadku samochodu o wysokim spalaniu. Stąd moje zdziwienie. No cóż wygląda na to, że spokojnie 100km przy świecącej kontrolce będę robił zanim wybiorę się na stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być to podane w instrukcji.

 

W benzynowych zapala się kontrolka gdy w baku zostaje 10 litrów, nigdy nie udało mi się wlać więcej niż 60 (no tylko raz, jak dość długo jechałam na zasięgu --- km wg kompa :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możliwe. W Legacy jak się zapali kontrolka rezerwy, wiem, że spokojnie mogę przejechać jeszcze 200 km !

Nie spotkałem się jeszcze z tak dużą rezerwą w żadnym samochodzie. Taka rezerwa wydawałaby się logiczna w przypadku samochodu o wysokim spalaniu. Stąd moje zdziwienie. No cóż wygląda na to, że spokojnie 100km przy świecącej kontrolce będę robił zanim wybiorę się na stację.

 

 

W OBK jest ok. 3 -4 l. tzw. "głębokiej" rezerwy. Swoiste zabezpieczenie. Jak odbierałem OBK to wskazówka leżała całkowicie a według serwisu było jest ok. 3 -4 litry ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i brnąc dalej w temat, czy moment zapalenia się kontrolki zależy tylko od poziomu paliwa w zbiorniku, czy również od jakichś innych czynników, np. średnie spalanie z ostatnich iluś-tam km.

Wydaje mi się, że moment zapalenia się kontrolki rezerwy jest zależny tylko od ilości paliwa w baku.

Co innego wskazania kompa o dystansie jaki został do przejechania - ten jest uzależniony również od innych parametrów (zużycie na ostatnio przejechanym dystansie...)

 

A tak przy okazji ciekawostka: ostatnio pierwszy raz mój komp pokazał mi wartość 30 km do przejechania na aktualnym paliwie. Do tej pory zawsze po 40 km pokazywały się kreseczki --- :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy jak się zapali kontrolka rezerwy, wiem, że spokojnie mogę przejechać jeszcze 200 km !
Jak odbierałem OBK to wskazówka leżała całkowicie a według serwisu było jest ok. 3 -4 litry

:roll:

Dziwni jesteście mi jak zapala się rezerwa to praktycznie od razu samochód zaczyna przerywać, 200 km to ja w ogóle na baku robię i jednym kanistrze :mrgreen:

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji ciekawostka: ostatnio pierwszy raz mój komp pokazał mi wartość 30 km do przejechania na aktualnym paliwie. Do tej pory zawsze po 40 km pokazywały się kreseczki --- :roll:

Trzy razy mi się zdarzyło zobaczyć 40 km :roll: ale to było podczas bardzo emeryckiej jazdy z dala od stacji benzynowej :mrgreen: .

30 nigdy nie widziałam :P :wink: .

 

Ostatnio rezerwa zapala mi się przy zasięgu 80 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rezerwa zapala mi się przy zasięgu 80 km.

to jak ja jeżdżę to coś się chyba psuje, bo rezerwa jeszcze się nie włączy, a już wyświetla mi że przejadę jeszcze 50km :P

Ja jeżdżę jak baba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie (OTB 2010 diesel) rezerwa się zapala i moge wlać tylko 50-55 litrów (poj. baku 65 litrów) czyli w baku 10-15 litrów - komp. zazwyczaj pokazuje 120-140 km zasiegu - moim zdaniem ustawienie kontrolki jest dostosowane do benzyny - ba może nawet do 3,6 H6 wiec jak by sie pożniej zapalało to gościu w USA by do stacji nie dojechał. Nasze disele to margines i japońcom się pewniennie chciało tego przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...