Jump to content

195/65 R15 do Forestera na zime??

dp340

Recommended Posts

Witam!!!

Forester 125 KM,2000 rok,czy opony 195/65 R15 na zime??Ktos moze jezdzil na takich w Foresterze??Jak nie to jaki rozmiar polecacie??Opony jakiej marki?? Zima z reguly jezdze w miescie,czasami wyskocze na narty, ewentualnie gdzies dalej...Nie zasypuje mnie z reguly snieg po sam dach, ani nie wjezdzam w takie miejsca:))Z gory dzieki za odpowiedz:)

Już kiedyś o to pytałem i z tego co pamiętam to ktoś radził żeby nie zmieniać profilu, czyli zamiast seryjnych 205/70/15 założyć ewentualnie 195/70/15.

Będę obserwował wątek, bo nie jestem pewien czy czegoś nie pomieszałem :D

Pozdr.

Ja raczej myślę, że ze względów jakościowych lepiej kupić opony 205/65/15, bo tych o wysokości 70 jest mało i są...przeciętne do zwykłej "osobowej" jazdy zimą.

Ale 195/65/15 to już przesada. Wydaje mi się, że będą dużo za małe do tego auta, pod każdym względem.

Wydaje mi się, że będą dużo za małe do tego auta, pod każdym względem.

założyłem do foreściny 215/65 R16... mieszczą sie na styk, ale za to często zjeżdżam z asphaltu na szutry i różne dziwne podjazdy bieszczadzkie... i zdają egzamin, poza tym taki balon w zimie, w mieście dobrze robi bo wybiera wszelkie nierówności zlodowaciałych dróg.