Skocz do zawartości

Ciężka praca pedału sprzęgła


kugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od pewnego czasu zauważyłem że bardzo ciężko chodzi u mnie pedał sprzęgła (trzeba sporo siły żeby go wcisnąć). Czy istnieje możliwość jego regulacji, żeby chodził troche lżej :?: - auto to legacy diesel 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

że tak się podepnę pod temat - u mnie sprzęgło chodzi ciężko (bardzo, ale to bardzo ciężko) w zasadzie od momentu zakupu z drugiej ręki (tj. dokładnie 1.5 roku temu). Przebieg wtedy 100.000, teraz 115.000.

Porównywałem z innymi forkami XT (vide były Foryś PJAY'a) i moje wręcz jest/było jak skała :)

U znajomego w pół-wyczynowej EVO X chodzi lżej :)

Pamiętałem, że u Frey'a pytali się czy mi to nie przeszkadza :)

Sprzęgło łapie u dołu, kompletnie nie ślizga, mimo większej niż seryjna mocy, jedynie pracuje z kultura porównywalna do ciagnika Ursusa :)

Mi jednakże to kompletnie nie przeszkadza, ba, powiem więcej - im ciężej chodzace sprzęgło, tym lepiej można je wyczuc i startowac/jechac dokładnie tak, jak się chce :)

 

P.S. Przepraszam za częściowy brak PL znaków

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,

 

Właśnie co ciekawe, sprzęgło tak chodzi od minimum 1.5 roku i nie dzieje się oprócz tego absolutnie nic złego :)

 

Noga bolała przez pierwszy tydzień, teraz się wytrenowała :mrgreen::mrgreen:

 

Powiem więcej, przesiadajac się do żonowozu (Citroen C2) czy nawet samochodu ojca (Legaś '05) mam dużo gorsze czucie ww. aut przez właśnie dużo lżej działajace sprzęgło :)

 

Rzekłbym nawet, że polecam tak chodzacy pedał odłaczania napędu :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za informacje :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wyjął skrzynię i zrobił ....tak żeby chodziło normalnie.....

A ile to może kosztować i na jak długo będzie pozytywny skutek?

Pytam dlatego bo w jednym ASO pokręcili głowami jak usłyszeli o tej metodzie usprawnienia pracy sprzęgła no i dlatego nie wiem czego sie trzymać. Chodzi oczywiście o Forka 2.5 XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...