Jump to content

Wydech 3" do Forestera S-Turbo

Tomac

Recommended Posts

Mam pytanie. Czy jeśli zrobię wdech trzycalowy w seryjnym Forku S-Turbo na jednym (końcowym) tłumiku to będę musiał coś stroić czy poprostu zakładam nowy wydech i wyjeżdżam z warsztatu nie ingerując w elektronikę? Chcę mieć piękny, mięsisty dzwięk boxera. Czy wydech 3" na jednym tłumiku to dobra opcja? Robiłbym go u Wojtka w El-Tec'u.

Tomac - tak na poważnie, to zastanów się nad seryjnym z Imprezy GT - ja posiadam takowy przy mojej Foresterce S-Turbo MY1999 i gra i pracuje to ładnie :)

Pozdr!

Daj jakiś filmik jak to gada 8) Od GTka pasuje plug&play czy trzeba rzeżbić?

Cube, Tomac,

zamiana na seryjny z GTka, jest zamianą z serii zamienił stryjek sikierkę na kijek. Nic nie daje - dźwiękowo podobna beznadzieja a jeżeli chodzi o przytkanie (średnica i katy) również.

Dla mnie mod bez głowy.

Tomac,

nie trzeba będzie stroić o ile ktoś kumaty skręci Ci nieco doładowanie tak aby trzymało nastawy fabryczne - no można się pokusić o jakieś 0,1 do 0,2 br więcej. Rób w ELTECu nie będziesz żałował.

Pozdrawiam

Grzegorz

• 1 month later...

Panowie.. żeby nie zakładać nowego tematu. Czy jeśli w seryjnym wydechu w Foresterze S-Turbo z roku 2000 wytnę kata i założę przelotowy tłumik końcowy to będę miał upragniony dżwięk Boxera? Chciałbym narazie to po taniości zrobić a dopiero za jakiś czas wjedzie całość od El-Tec'a.

Wydech z el-tecu nie bedzie mial na calosci 3 cali - chyba ze na specjalne zyczenie twoje - na Twoim miejscu robilbym go z 2 tlumikami - jezeli zamierzasz sie nim na codzien poruszac - tak jak pisal Grzegorz - po takim wydechu albo musi Ci ktos kumaty skrecic auto - albo delikatny remapik - a pisze Ci to z własnego doświadczenia - bo sam mam kompletny uklad z El-tecu

Podobnie jak koledzy zdecydowanie polecam El-Teca.

Wydech jest idealny - ani za głośno, ani za cicho.

W ogólnym temacie o wydechu do Forka jest filmik jak mój gada (szkoda, że Żona szybko skończyła kręcic, bo najkonkretniej go słychac pod największym obciażeniem, tj. 4-5 bieg)

Jeśli nie idziesz w konkretnie większa moc (tj. 300+) 3 cale Ci do niczego nie będa potrzebne.

2.5 zdecydowanie wystarczy.

O czym moim zdaniem natomiast wartałoby pomyślec to zmiana mapy w silniku.

Przy seryjnej i przelocie (a taki rozumiem, że chcesz założyc) marchewy masz gwarantowane :)

Z jednej strony fajnie widziec lodówkę ziejaca ogniem ;) natomiast z drugiej u mnie przelewało do tego stopnia, że praktycznie każda zmiana biegu kończyła się minimum strzałem z tyłka :) Oczywiście każde gwałtowne dodanie gazu i mielenie skrzynia powodowało wręcz pożar z tyłu :)

Reasumujac, polecam El-Tec a później mapkę :)

P.S. Wybaczcie częściowy brak PL znaków