Skocz do zawartości

Nielakierowane zderzaki w nowym Forysiu?


Sideways

Rekomendowane odpowiedzi

Jako miłośnik jeżdżenia Foresterem po różnych krzaczorach, jestem trochę podłamany tym, co mi powiedział dealer o Foresterze MY 06 - że nie będzie już takiej opcji, by zderzaki były po prostu kawałem nieolakierowanego czarnego plastiku, siłom i godnościom osobistom pokonującego zakusy gałążek i kamyczków. Prawda-li to? Bo jak tak, to ja się nie bawię i zostaję przy 2004 forever, mimo słabszego silnika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik jeżdżenia Foresterem po różnych krzaczorach, jestem trochę podłamany tym, co mi powiedział dealer o Foresterze MY 06 - że nie będzie już takiej opcji, by zderzaki były po prostu kawałem nieolakierowanego czarnego plastiku, siłom i godnościom osobistom pokonującego zakusy gałążek i kamyczków. Prawda-li to? Bo jak tak, to ja się nie bawię i zostaję przy 2004 forever, mimo słabszego silnika!

 

Kurcze, dalabym sobie reke uciac, ze jak bylismy u dealera w Poznaniu to pan nam pokazywal,

ze nowy Forys bedzie mial wlasnie czarne, nielakierowane zderzaki...

Ale moze ja sie zasugerowalam tym Forysiem, ktory stal w salonie :)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik jeżdżenia Foresterem po różnych krzaczorach, jestem trochę podłamany tym, co mi powiedział dealer o Foresterze MY 06 - że nie będzie już takiej opcji, by zderzaki były po prostu kawałem nieolakierowanego czarnego plastiku, siłom i godnościom osobistom pokonującego zakusy gałążek i kamyczków. Prawda-li to? Bo jak tak, to ja się nie bawię i zostaję przy 2004 forever, mimo słabszego silnika!

 

Ale może być też tak, ze pod lakierem bedzie ten zwykły czarny zderzak :) Jak lakier odpadnie to będzie to co chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanach nie ma w nowej wersji Forysia bez lakierowanych zdeżaków. Z tego co wiem i u nas tak będzie. Także rozważałem zakup nowego ale ta "misiowata" maska przednia.

Co do plastików to się zgadzam - kto jeździ w terenie lakieru na nich nie potrzebuje.

Tylko ten silnik 158 KM :) (to nie 125 KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z folderu,którym dziś był pobrał wynika jakoby w tych niższych wersjach X i XG lakierowane one nie były-przynajmniej tak to na fotkach wygląda. Co do wyglądu nowego Forka to myślałem,że bydzie gorzej, gały ma lekko mniejsze ale to nadal wporzo koleś jest :D a co do sensu listew nielakierowanych w naszych okolicznościach przyrody nie dyskutuję- to jest świetny wynalazek, a pomysł z obdrapywaniem sobie lakieru raczej średni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest tak jak piszecie... na plastiku mniej widac ale rysy sa - i to brzydkie bo glebokie :roll:

 

Rysowałem swojego Forysia w różnych okolicznościach i trochę się powymądrzam z pozycji doświadczonego rysownika. Na lakierze naprawdę byle gałązka zostawia ślad, który od razu widać. To prawda, stosunkowo tanio potem można to naprawić przez polerowanie, które odważni mogą robić samemu a warszaty blacharsko-lakiernicze biorą za to jakieś symboliczne parę dych. Tylko że właściwie trzeba by to polerowanie robić dosłownie po każdym przejeździe przez krzaki. Z drugiej strony, rzeczywiście jest tak jak pisałeś, że poharatany plastik jest już w praktyce tylko do wymiany, bo nie ma prostego sposobu na ukrycie tych rys. Tylko że do poharatania plastiku na zderzakach trzeba już naprawdę szaleć, na przykład otrzeć się o pień drzewa czy kamień ukryty w zaroślach. To jest ta różnica, że jeśli masz drzewo rosnące na polnej drodze, do zrobienia rys na lakierze wystarczy że omiotą Twój samochód gałęzie tego drzewa - a do zrobienia rysy na niepolakierowanym zderzaku musisz przydzwonić w sam pień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mnie okreslic prawdopodobienstwo z jakim przy otarciu zderzakow otrzesz rowniez boki drzwi, grill itp... ale wydaje mnie sie, ze jak przejedziesz przez krzaki to moze faktycznie palstikowemu zderzakowi nic nie bedzie - ale co z tego, ze nie musisz go naprawiac/malowac jak na drzwiach zostanie rysa od krzakow? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mnie okreslic prawdopodobienstwo z jakim przy otarciu zderzakow otrzesz rowniez boki drzwi, grill itp... ale wydaje mnie sie, ze jak przejedziesz przez krzaki to moze faktycznie palstikowemu zderzakowi nic nie bedzie - ale co z tego, ze nie musisz go naprawiac/malowac jak na drzwiach zostanie rysa od krzakow? :roll:

 

Nie zostanie - przecież foryś z niepolakierowanymi zderzakami ma też niepolakierowane listwy z boku. Spójrz choćby na zdjęcie z mojego avatara - to szare poniżej tego niebieskiego na moich drzwiach czy nadkolach, to niepolakierowany plastik. Na drzwiach będę miał tylko rysy od krzaków wyższych od ok. 50 cm (czyli w praktyce od gałęzi drzew). Trzeba już mocno szaleć, żeby wjechać w aż takie zarośla - podczas gdy do porysowania zderzaka wystarczą nawet malutkie krzaczki ze zwykłej łąki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym-ale to zdjęcie jest tak małe,że nie wiadomo czy to ciemny lakier czy gołe plastiki.

 

Do folderu dołączona jest wkładka z paletą kolorów i jest tam też paleta kolorów dolnego pasa nadwozia. Te kolory to szary metalic i szary, więc to zdjęcie napewno przedstawia Forysia z czarnymi, nie lakierowanymi zderzakami ale tak jak mówisz niekoniecznie musi sie znaleźć w ofercie. To że na tej fotce są nielakierowane zderzaki nie jako potwierdza fakt że ten Forys jest na stalówkach czyli, jest to najuboższa, najprostsza wersja.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mój XG6 ma właśnie same plastiki i z początku mi się to nie podobało. Ale teraz uważam że wygląda świetnie. Po pierwsze bardziej rasowo-terenowo. Pozatym w terenie wszelkie kamole czy inne świństwo lecące spod kół uderza w plastik a nie w lakier - lakier szybko by się poobijał. W forysiu My04-05 podobał mi się bazaltowy kolor dolnej częście samochodu - ale to już lakier więc nie spełnia swojej roli. Jak dla mnie forester musi mieć te dwa kolory.

Podoba mi się taka wystająca nakładka plastikowa na zderzak - w miejscu rejestracji - ale niestety nie stać mnie taki dodatek - sorry ale nie dam 600zł za kawałek plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...