Skocz do zawartości

ŚWIECI SIĘ "CHECK ENGINE" PRZY JEŹDZIE NA GAZIE


michal 75

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu meczylem ten temat w watku check engine 32, ale niestety nic konkretnego nie wymeczylem do tej pory.

Zdesperowany gazownik, ktory zakladal w moim legacu instalacje, chcial wlaczyc emulacje sondy lambda (jest taka opcja w mojej elektronice).

Pojechalem do goscia, ktory podobno zagazowal sporo subaru i pierwsze, co powiedzial to, ze w instalacji bez sekwencji musi byc emulacja, bo komputer samochodu zawsze wylapie nieco opoznione reakcje instalacji LPG na sklad spalin.

Pozostaje pytanie, czy da sie "niesekwencje" ustawic tak, zeby bez emulacji sondy nie wyskakiwal blad?

Pozdr,

Slawo.

 

Oto jest pytanie. Tak poza tym we wczesniejszej Imprezie 1.6 też miałem gaz i tego problemu nie było, a nie była to instalacja Landi Renzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jest pytanie. Tak poza tym we wczesniejszej Imprezie 1.6 też miałem gaz i tego problemu nie było, a nie była to instalacja Landi Renzo?

Moze miala wlaczona emulacje sondy :?:

Mam nadzieje, ze Jako oswieci nas, czy w takich instalacjach emulacja sondy to standard, czy zamiatanie pod dywan.

Pozdr,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moze miala wlaczona emulacje sondy :?: ...

Mi się wydaje, że w takich starszych instalacjach gazowych z komputerem bez wtrysku gazu impulsy z sondy lambda były wykorzystywane przez komputer gazowy do sterowania silnikiem krokowym dawkującym ilości gazu dostarczanego do kolektora. :roll:

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smiechu. A powiedz mi proszę, czy to świecenie oprócz oczywistegi denerwowania może coś jeszcze nabroić. Pozdr. Śmichu :D

 

Jeżeli moja hipoteza jest słuszna, to jest to tylko sygnał ostrzegawczy że nie działają wtryski, tzn. że komputer nie może się z nimi skontaktować podczas pracy silnika na LPG. Poza informacjami o błędach, które zostają odnotowane w ECU nic złego się nie dzieje.

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smiechu. A powiedz mi proszę, czy to świecenie oprócz oczywistegi denerwowania może coś jeszcze nabroić. Pozdr. Śmichu :D

 

Jeżeli moja hipoteza jest słuszna, to jest to tylko sygnał ostrzegawczy że nie działają wtryski, tzn. że komputer nie może się z nimi skontaktować podczas pracy silnika na LPG. Poza informacjami o błędach, które zostają odnotowane w ECU nic złego się nie dzieje.

 

Śmiech'u

 

I z dwojga złeego jest to dobra informacja. :D Wielkie dzięki. Polecam się na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim gacku też się świeci, tzn. zapala się co pewien czas.

Gazownik coś tam grzebał i nic. :evil:

jeśli problem jest ten sam co u michała75, tzn. zwykła instalacja bez sekwencji i brak emulatora wtrysków, to jakieś tam "grzebanie" za bardzo nie pomoże. Ratunkiem jest zainstalowanie emulatora...

Zwyczajnie przełączam na chwile na benzynę i jakoś żyje. :lol:

... albo jeżdżenie z tym co się ma i zaprzyjaźnienie się z czerwonymi kontrolkami ;)

Innych problemów z LPG nie mam. :D

no, ... i tak trzymać !!!

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli problem jest ten sam co u michała75, tzn. zwykła instalacja bez sekwencji i brak emulatora wtrysków, to jakieś tam "grzebanie" za bardzo nie pomoże. Ratunkiem jest zainstalowanie emulatora...

 

Instalacje mam bez wtrysku ale emulator jest !!

Gozwnicy coś gadali, że to sonda lambda się zawiesza na ułamek sekundy i wtedy wyst ępuje niezgodność pomiędzy odczytem sondy a tym co pokazuje komuterowi emulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gozwnicy coś gadali, że to sonda lambda się zawiesza na ułamek sekundy i wtedy wyst ępuje niezgodność pomiędzy odczytem sondy a tym co pokazuje komuterowi emulator

 

Sonda się zawiesza? Ciekawe co oni palą...

 

Jak to co - propan butan oczywiście :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moze miala wlaczona emulacje sondy :?: ...

Mi się wydaje, że w takich starszych instalacjach gazowych z komputerem bez wtrysku gazu impulsy z sondy lambda były wykorzystywane przez komputer gazowy do sterowania silnikiem krokowym dawkującym ilości gazu dostarczanego do kolektora. :roll:

 

Śmiech'u

 

Zgadza sie. Taka instalacja moze byc zainstalowana tak, ze podczas pracy na gazie sygnal dociera z sondy do komputera gazowego i komputera samochodu lub sygnal sondy dociera tylko do komputera gazowego a komputer auta otrzymuje sygnal emulowany przez elektronike gazowa. W drugim przypadku blad sondy/spalin nie zostanie zasygnalizowany.

Jezeli chodzi o sama przyczyne zapalenia check engine, to nie ma co teoretyzowac, tylko trzeba spiac wtyczki pod kolumna kierownicy i odczytac numer bledu (opis na forum).

U mnie jest 32 czyli sonda lambda.

Kontrolki nie wylacze, bo moze wskazac wiele innych bledow. Pozostaje regulacja albo emulacja sondy.

Pozdr,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moze miala wlaczona emulacje sondy :?: ...

Mi się wydaje, że w takich starszych instalacjach gazowych z komputerem bez wtrysku gazu impulsy z sondy lambda były wykorzystywane przez komputer gazowy do sterowania silnikiem krokowym dawkującym ilości gazu dostarczanego do kolektora. :roll:

 

Śmiech'u

 

Zgadza sie. Taka instalacja moze byc zainstalowana tak, ze podczas pracy na gazie sygnal dociera z sondy do komputera gazowego i komputera samochodu lub sygnal sondy dociera tylko do komputera gazowego a komputer auta otrzymuje sygnal emulowany przez elektronike gazowa. W drugim przypadku blad sondy/spalin nie zostanie zasygnalizowany.

Jezeli chodzi o sama przyczyne zapalenia check engine, to nie ma co teoretyzowac, tylko trzeba spiac wtyczki pod kolumna kierownicy i odczytac numer bledu (opis na forum).

U mnie jest 32 czyli sonda lambda.

Kontrolki nie wylacze, bo moze wskazac wiele innych bledow. Pozostaje regulacja albo emulacja sondy.

Pozdr,

Slawo.

 

 

No to walczymy z tematem dalej. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał 75

 

Byłeś w warsztacie który montował instalację.

Masz rozciętą sondę czy tylko pobrany sygnał?

W dobrych wersjach Lcs-a jest menu diagnozy w którym można sprawdzić jaki błąd zarejestrował system gazowy.

Czy jeździłeś z mechanikiem żeby zobaczyć co się dzieje kiedy kontrolka się zapala.

Zakładam, że wtryskiwacze są rozcięte za pomocą emulatora.

 

Sławo, już dawno proponowałem Ci spotkanie, o ile pamiętam masz elektronikę Autronica.

 

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławo, już dawno proponowałem Ci spotkanie, o ile pamiętam masz elektronikę Autronica.

Instalacja BRC z elektronika bingo S4.

Ja na spotkanie koniecznie. Zbieralem sie niesmialo :oops:

, zeby sie odezwac. Wczesniej nie wyszlo, bo bez pacjenta jakos tak bez sensu :)

Pozdr,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławo, już dawno proponowałem Ci spotkanie, o ile pamiętam masz elektronikę Autronica.

Instalacja BRC z elektronika bingo S4.

Ja na spotkanie koniecznie. Zbieralem sie niesmialo :oops:

, zeby sie odezwac. Wczesniej nie wyszlo, bo bez pacjenta jakos tak bez sensu :)

Pozdr,

Slawo.

 

bingo też może być.

Jak pacjent będzie to daj znać.

Tak na wszelki wypadek zmieniony numer telefonu do mnie 0692 325 541

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...