Jump to content

Tylne zawieszenie - siadający tył w Legacy 2004

piotrekj482

Recommended Posts

Hej

Wiem że na forum już był ten temat poruszany ale nie wierzę w odpowiedzi w stylu "ten typ tak ma" W moim Legasiu jak zapakuje 3 osoby do tyłu to "ryje"prawie każdą nierówność na drodze" nie wspomne już o bocznych drogach i nie wierzę że jest to normalne. Miałem przyjemność jezdźić Fordem Focusem i Mazdą 6 i one z tego co pamiętam też mają 15cm prześwitu ale wydają sie wyższe. Mam zamiar wymienić sprężyny bo jestem skłonny uwierzyć że te fabryczne były do kitu. Tylko wymienić na jakie? Ma ktoś taki sam przypadek? Wymieniał ktoś sprężyny? A mże coś innego jest nie tak. W tym przypadku nie wyobrażam sobie jazdy z przyczepą.

W moim Legasiu jak zapakuje 3 osoby do tyłu to "ryje"prawie każdą nierówność na drodze" nie wspomne już o bocznych drogach i nie wierzę że jest to normalne.

A ile ważą te 3 osoby? Legaś nigdy liderem w ładowności nie był, ale problem o którym piszesz nie jest z gatunku TTM.

Powiedzmy że 3 dorosle osoby wiec max 220kg. Wiem że liderem nie jest ale nie powinien tak siadać. Nawet pusty wydaje sie być troche niski z tyłu

Sporadycznie zdarza mi się tzw. "dobicie" amortyzatora do końca, gdy w aucie jest komplet pasażerów. Występuje to tylko w szczególnych okolicznościach: większa prędkość + fala na drodze.

Zatem przyglądnąłbym się dokładniej zawieszeniu.

• 2 weeks later...
Zna ktoś może sposób aby lekko podwyższyć tył w Legacy, nie wiem inne amortyzatory lub sprężyny, podkladki?

Nom 8) Wymień sprężyny oraz amorki na dedykowane do modelu OUTBACK :)

Tylko amory i sprężyny? Czy jeszcze coś? Robił już ktoś coś takiego?

Myślę że wymiana sprężyn na nowe powinna pomóc ,nawet wracają do tych seryjnych . Jak chcesz mieć większy przeswit to zamontuj graty od OUTBACKa. Znaczy amory oraz sprężyny i będzie git :P Tylko to będzie kosztować 8)

Zna ktoś może sposób aby lekko podwyższyć tył w Legacy, nie wiem inne amortyzatory lub sprężyny, podkladki?

Jeśli jest takie samo zawieszenie jak w Legacy 2003 to ja zalozylem podkladki pod sprężyny od Mercedesa 124 :)

czy ktoś wie jaki może jaki jest koszt (orientacyjnie) wymiany amortyzatorów i ewentualnie sprężyn z tyłu bo coś mi się wydaje że na wiosnę będę musiał to zrobić :evil: coraz mocniej po przejechaniu hopka i poprzecznych nierówności na drodze auto zaczyna się bujać :(

Alpin, ze 3 cm, miałem "siadnięty" a teraz mam normalnie. Te gumy maja jakies2 cm grubości, ale można dostać grubsze. Ewentualnie dac z drugiej strony podkładki z jakiegoś offroadu np od vitary powinny pasować.

klimek, za 150-200 zł powinni to zrobic. Ja sobie wymieniałem sam i na 2 strony to jest 2 godziny roboty.

piotrekj482, nad spreżyny, bo pod spreżyna jest taki talerzyk dopasowany kształtem do sprzeżyny i by sie nie dało, a na górze jest i tak guma juz fabrycznie, tylko, ze ciensza. Wycialem ta stara i dołożyłem nową.