Jump to content

Kabel

MichaPL

Recommended Posts

czesc wszystkim,

Poszukuje kabelek VAG KKL do subaru legacy 2.0 rok 2005. Czy lepiej kupic kabel na USB czy na COM.

Czy cos takiego bedzie dzialac poprawienie w Subaru:

http://allegro.pl/sam-napraw-vag-kkl-ob ... 22163.html

Wiem od dobrej znajomej z forum ze do tego kabelka uzywa sie tez ecuExplorer. Gdzie moge znalezdz troche informacji co mozna wykonywac dzieki tej aplikacji.

Czy w legacy 2005 mozna zrobic update ECU, czy subaru wypuszcza co jakis czas zmieniony soft?

z gory dziekuje za wszelkie informacje.

-- Pn lis 08, 2010 7:04 pm --

no nie moge uwierzyc, ze nikt nic nie wie ;-)

w sprawie update ecu nie pomogę, ecuexplorera też nie opiszę, ale..

jako świeżo upieczony subarowiec musiałem ostatnio pobawić się kabelkiem (do dzierżoniowa z wrocka nie chciało mi się z bezobjawowym check enginem jechać, a w JMauto zaśpiewano za diagnozę + czyszczenie błędów 250zł).

najpierw szukałem mitycznych czarnych kostek, misja zakończyła się fiaskiem. zaryzykowałem i kupiłem kabel na allegro za 75 zyla. nie mogłem się doszukać polecanych na kresce tactrixów, padło więc na INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY ELM 327 EUROSCAN, OBD II (wg sprzedawcy w wersji 1.3a, zakończony USB). kabelek przyszedł goły, wyguglałem więc paczkę ze sterownikami (emulator portu COM) i jakimś darmowym softem -- o taką: http://rapidshare.com/#!download|792tg|306457005|OBD.rar|22488

okazało się, że pierwszy lepszy (i darmowy) easyobdII zadziałał i bez problemu (jak już program zlokalizował kabelek na właściwym porcie COM) i odczytał w historii błędów co następuje:

P0301 - Cylinder #1 Misfire -- to u kolegi w foresterze 2.0 N/A z 2003, któremu jakaś bestia pożarła kable do świec

P0420 - Catalyst System Efficiency Below Threshold -- w moim OBK 2.5 N/A z 2005, CE zaświeciło się jak przy redukcji wskoczył nagle na dość wysokie obroty

w obu przypadkach błędy bez problemu udało się skasować, na razie nie wracają.

reasumując -- do prostych diagnoz urządzenie oparte na ELM 327, mimo że nie wspiera protokołu SSM, nie jest takie tragiczne. przynajmniej można się rozeznać czy warto truć dupę/nabijać kabzę fachowcom z lepszymi czytnikami ;)