Jump to content

Pomoc w zakupie pierwszego w życiu subaru

waka

Recommended Posts

Witam.

Mam do wydania jakieś 15 tyś. Znalazłem forestera który ma przebieg 220 tyś km. Auto jest z 1998r, ma silnik 2.0, chyba 125km.

W związku z tym mam pytania.

1. Czy taki przebieg dla silnika to dużo, czy można brać?

2. Zabiorę go do ASO w Bielsku na przegląd. Czy dowiem się tam czy warto go wziąć?

3. Podobno do wymiany jest jeden amortyzator, chyba z przodu. Jakie to koszty?

Tu mam link do tego auta

http://otomoto.pl/subaru-forester-C15571976.html

Zastanawiam się jeszcze nad legacy z podobnego okresu. Który samochód jest bardziej komfortowy? Jak ze spalaniem w tych autach z silnikiem 2.0? Właściwości jezdne różnia się między nimi?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

1. Czy taki przebieg dla silnika to dużo, czy można brać?

2. Zabiorę go do ASO w Bielsku na przegląd. Czy dowiem się tam czy warto go wziąć?

3. Podobno do wymiany jest jeden amortyzator, chyba z przodu. Jakie to koszty?

Przebieg nie jest duży, ale nie masz gwarancji czy jest prawdziwy. A i tak od przebiegu ważniejsze jest jak o auto dbali wcześniejsi właściciele i w jakim stanie technicznym obecnie się znajduje, jaką miało przeszłość "wypadkową" i czy profesjonalnie zostało naprawione. O tym właśnie dowiesz się na przeglądzie w ASO. Kupując Subaru taka wizyta to podstawa. Dowiesz się ile ewentualnie musisz jeszcze dołożyć i czy warto. Forester jest jednym z najmniej awaryjnych aut wg. TUV. Nie jest to auto dla "kowala" mechanik musi znać się na marce. Lepiej nie liczyć na tanie zamienniki. Ale za dobry serwis Forek odwdzięcza się wzorową trwałością. Silnik 2.0 jest trwały a przy okazji całkiem żwawy do setki rozpędzi autko w ok. 10,7 s. Przy spokojnej jeździe w mieście można zejść poniżej 10l/100km. Typowymi bolączkami są wycieki oleju spod pokrywy rozrządu (uszczelka kosztuje poniżej 100 PLN) oraz tylne amortyzatory (oś wyposażona jest w samopoziomowanie, jeden amortyzator kosztuje ok. 1600, PLN). Możliwe, że do tej pory w tym aucie zamontowane są już zwykłe.

Jeżeli w ASO potwierdzą ci dobry stan techniczny, możesz kupować, Forester to świetne auto. :D

powodzenia.

A jaką kasę odlożyleś na naprawy/wymiany bieżące. Zazwyczaj nikt nie sprzedaje 12 letniego auta w idealnym stanie. Często do roboty są hamulce, wymiany plynów a czasem jeszcze amortyzatory. I to jest wariant optymistyczny. Trzeba sobie zdawać sprawe, że nabywając auto za 15 tys., które w stanie nowym kosztuje 100 tys. możemy się praktycznie spodziewać wieeeeelu niespodzianek. :mrgreen:

A jaką kasę odlożyleś na naprawy/wymiany bieżące. Zazwyczaj nikt nie sprzedaje 12 letniego auta w idealnym stanie.

Dokładnie tak. Policz nie tylko czy masz $ na zakup samochodu ale przede wszystkim, czy masz fundusze na jego utrzymanie.

1. Kupując używane auto zawsze jest ryzyko i nie ma znaczenia czy kupujesz malcera czy s-klasse.

2. SLS (samopoziom) był tylko w s-turbo i faktycznie jeden amor stoi coś koło 1200zł, ale na to jest osobny wątek w technicznym... :mrgreen:

3. Nie demonizowałbym z tymi kosztami utrzymania, owszem rozrząd jest droższy niż w rzędowej 4-cylindrówce, ale poza tym ceny pozostałych elementów są zbliżone do innych marek, więc zostaje koszt zupy, ale coś za coś.

4. Forek N/A jest praktycznie nie do zarżnięcia i jeżeli nie był po poważnym dzwonie to będzie git :wink:

Witam

Myślę bardzo poważnie nad kupnem Forestera. Jako, że będzie to moje pierwsze Subaru, to rzecz jasna moja wiedza jest znikoma. Stąd własnie moja prośba.

Co sądzicie nt. tego samochodu? http://otomoto.pl/subaru-forester-2-0-klima-C14659560.html

Cena jest jak dla mnie bardzo atrakcyjna. Samochód jest sprowadzony z Holandii i trzeba go jeszcze opłacic. Pytanie tylko czy się opłaca ?

Piszę w tym temacie, ponieważ nie chce zaśmiecac forum i otwierac niepotrzebnych wątków.

Witam

Myślę bardzo poważnie nad kupnem Forestera. Jako, że będzie to moje pierwsze Subaru, to rzecz jasna moja wiedza jest znikoma. Stąd własnie moja prośba.

Co sądzicie nt. tego samochodu? http://otomoto.pl/subaru-forester-2-0-k ... 59560.html

Cena jest jak dla mnie bardzo atrakcyjna. Samochód jest sprowadzony z Holandii i trzeba go jeszcze opłacic. Pytanie tylko czy się opłaca ?

Ze zdjęć wygląda ok, ale sprzedający nie do końca zna się na rzeczy - forki N/A (a ten jest N/A) nie mają żadnej blokady tylnego dyfra, a jeżeli chodziło mu o dodatkową dźwignię w środku to jest to reduktor (rzecz przydatna w terenie, górach, do holowania...). Poza tym jak w przypadku każdego używanego auta, trzeb zachować czujność i mnieć oczy szeroko zamknięte... :mrgreen:

BTW W Jeleniej jest ASO Subaru, podjedź do nich i niech sprawdzą auto. :wink:

Co sądzicie nt. tego samochodu? http://otomoto.pl/subaru-forester-2-0-k ... 59560.html

Piszę w tym temacie, ponieważ nie chce zaśmiecac forum i otwierac niepotrzebnych wątków.

Takie pytani4 możesz zadawać w poniższym wątku

viewtopic.php?f=15&t=104767&start=13200

Tutaj możesz znaleźć różne szroty, których nie warto kupować:

viewtopic.php?f=15&t=118295&start=600