Jump to content
Sign in to follow this  
gathorus

Forester 2.5xt AT - moje wrazenia z jazdy

Recommended Posts

Witam wszystkich. Witalem sie oficjalnie juz wczesniej, ale teraz juz mam pierwszy - prawdziwy SUBARU post :-) Bo do tej pory glownie czytalem Wasze opinie i ogloszenia, a od wczoraj jestem MEGA szczesliwym wlascicielem Forka 2.5xt z 2006 roku ! :-)

I pisze wlasnie tylko po to, by powiedziec WOOOOOW. Samochod przeszedl moje najsmielsze oczekiwania! Jezdzilem juz z kolega wczesniej jego wersja, ale swoje to swoje :-) Kupilem autko sprowadzone ze Stanow z 2006 roku, po lekkiej stluczce ale z malym przebiegiem. W automacie, ktorego sie troche balem, no bo to zawsze gorsze przyspieszenie... ;) ale musze powiedziec, ze wrazenia sa naprawde swietne. Samochod pieknie idzie do przodu i nie czuje sie nic slabiej niz manual. Poza tym pieknie, plynnie zmienia biegi, przez co jezdzi sie tez bardzo wygodnie.

niesamowite. a mam porownanie do mego drugiego auta - bmw 528.

tak wiec polecam wszystkim, jakby sie ktos kiedys zastanawial i pozdrawiam serdecznie ! :-)

No to spoko.Moja lepsza połowa na początku miała odruch wymiotny gdy dawała w gaz ale szybko przywykła i jak teraz jedzie naszym drugim wozem to mówi że się chyba popsuł bo coś słabo idzie. :shock:

gathorus,

zadowoleni razem z Tobą . Luks Subarka, niechaj się dobrze spisuje :wink:

Pozdrawiam

Grzegorz

Tylko automat!! Przesiadlem sie z manuala po 18 latach jazdy i juz wiecej do niego nie chce wracac!! :))

Wygoda, wygoda, wygoda...

Nie tylko ty - maxhill :D

Tylko automat!! Przesiadlem sie z manuala po 18 latach jazdy i juz wiecej do niego nie chce wracac!! )

bo stary już jesteś :mrgreen:

ja wolę manual :twisted:

Pozdrawiam

ale jak wyjdzie nowy forek 2.0d to konicznie z automatem plus pierwszy soft jeżeli będą dawać ten przycięty. Dodatkowo jeżeli nie zmienią sprężyn na twarde to je w pierwszej kolejności wywalę :evil:

nie jestem wrogiem automatów, absolutnie. Ale mam jeszcze siłę i ochotę na machanie drążkiem.

Pozdrawiam

Dodatkowo jeżeli nie zmienią sprężyn na twarde to je w pierwszej kolejności wywalę

Czyżbyś rozważał zakup "bulwara" :mrgreen:

gathorus

Super i cieszymy się z Tobą, wrzuć jeszcze jakąś fotkę i pochwal się jak to cudeńko wygląda... :wink:

AdaSch

w sprawie MT jestem z Tobą :twisted: :wink:

Czyżbyś rozważał zakup "bulwara"

już od dawna. Mohikanin zostanie aż się rozpadnie. Czekam na forestera 2.0d w automacie :roll:

Idealny dla żony lub prawie.

Jest wymaganych kilka dodatkowy gadgetów jak czujniki parkowania przód/tył i teg typu pierdoły. Nie wiem czy są seryjnie fabrycznie w foresterze czy aso wkracza i psuje auto.

Pozdrawiam

Nie no stary to dopiero bede jak zamontuje sobie jeszcze przycisk start/stop :)

Tylko automat!! Przesiadlem sie z manuala po 18 latach jazdy i juz wiecej do niego nie chce wracac!! )

bo stary już jesteś :mrgreen:

ja wolę manual :twisted:

Pozdrawiam

gathorus gratulacje.

Niech długo służy.

A to że 193KM w BMW nie daje rady w porównaniu z Forkiem, miło słyszeć bo mam Forka :lol:

Pokaż foty swego auta.

Pozdrowienia.

Czyżbyś rozważał zakup "bulwara"

już od dawna. Mohikanin zostanie aż się rozpadnie. Czekam na forestera 2.0d w automacie :roll:

Idealny dla żony lub prawie.

Jest wymaganych kilka dodatkowy gadgetów jak czujniki parkowania przód/tył i teg typu pierdoły. Nie wiem czy są seryjnie fabrycznie w foresterze czy aso wkracza i psuje auto.

Pozdrawiam

Ja domontowałem sobie czujniki parkowania - tył. Automat jest więc samochód idealny dla .. żony jest :mrgreen: ale jakoś nie lubię się z nim rozstawać :twisted:

Moje wrażenia z pierwszych jazd Forkiem 2,5 XT AT były porażająco pozytywne - zresztą do tej pory cieszę się jak dziecko podczas wyprzedzania :D

Jak dla mnie automat wystarczająco sobie radzi z tym samochodem, tylko trzeba się przyzwyczaić. Dla mnie "normalnego" kierowcy, jeśli posiadacze Subaru mogą być normalni, forek spełnia w pełni oczekiwania - jest bardzo szybki, wygodny i wystarczająco bezpieczny, nawet w zakretach :roll:

pozdrawiam

No to ja chyba jakiś dziwny jestem :oops: , bo uważam że najgorsza rzecz w tym samochodzie to właśnie skrzynia... Jeżdżę takim z '07 i faktycznie samochód jest super jak na polskie warunki, ale skrzynia to płakać się chce (strasznie wolna).

No to ja chyba jakiś dziwny jestem :oops: , bo uważam że najgorsza rzecz w tym samochodzie to właśnie skrzynia... Jeżdżę takim z '07 i faktycznie samochód jest super jak na polskie warunki, ale skrzynia to płakać się chce (strasznie wolna).

Do najszybszych na pewno nie należy :roll:

Jednak po przesiadce z meganki 1.6 115KM to jednak jak bym jeździł F1 :mrgreen:

karol76, ale mowisz o dzialaniu skrzyni czy o samym aucie ? Skrzynia ponoć jest zdecydowanie wolniejsza niz w innych markach, prawda to ? Czy to poprostu w porownaniu do najnowszych skrzyń ? Kurcze chyba bez jazdy probnej nie bede myslał o automacie bo za duzo negatywnych opini tu i tam

karol76, ale mowisz o dzialaniu skrzyni czy o samym aucie ? Skrzynia ponoć jest zdecydowanie wolniejsza niz w innych markach, prawda to ? Czy to poprostu w porownaniu do najnowszych skrzyń ? Kurcze chyba bez jazdy probnej nie bede myslał o automacie bo za duzo negatywnych opini tu i tam

Trudno mi ją porównywać do innych, miałem okazję przejechać się tylko vectrą 2.0 i vw 2,5TDI wa automacie, oba rocznik ok 2000r, to nie mam kompleksów jadąc swoim :P

Musisz sam pojeździć i zobaczyć czy Ci odpowiada, mi bardzo, na pewno mogłaby szybciej redukować, ale ...kwestia przyzwyczajenia. Zależy jak planujesz wykorzystywać samochód. W "normalnej" jeździe spoko, jeśli do czegoś bardzo ambitnego to raczej nie :? To nie jest sportowa skrzynia nowej generacji :cry:

Pamiętaj, że MT trzeba umieć szybko zmieniać, bo podczas "ruszania spod świateł" w ferworze walki można skrzynię lub sprzęgło stracić w AT tego problemu brak a i tak mało jest szybszych, no może poza Subarakami 2,5T MT oczywiście:wink:

pozdrawiam

Przyznam ze moje wrazenia odnosnie dzialania automatu sa bardzo pozytywne. Porownuje do skrzyni z bmw i subaru wydaje sie dzialac plynniej o duzo plynniej zmienia biegi. Tez balem sie ze w subaru stary model i dziala jak czolg :) ale ogolnie pewnie bez jazdy probnej nie mozna sie decydowac

Panowie,

Ja niewiele miałem do czynienia z manualami w Forkach, ale muszę Wam powiedzieć, że także baaardzo chwalę sobie AT w moim Forku. I nawet, jeśli AdaSch, ze swoim manulem jest nieco szybszy, to i tak mało kto mnie objeżdża, a moje autko jest jeszcze nieco starsze!

Pozdro AdaSch,

Mistral

to i tak mało kto mnie objeżdża

I to jest właśnie piękne :wink: Jak dla mnie AT jest bardziej niż OK.