Skocz do zawartości

Forester 2.5xt AT - moje wrazenia z jazdy


gathorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Witalem sie oficjalnie juz wczesniej, ale teraz juz mam pierwszy - prawdziwy SUBARU post :-) Bo do tej pory glownie czytalem Wasze opinie i ogloszenia, a od wczoraj jestem MEGA szczesliwym wlascicielem Forka 2.5xt z 2006 roku ! :-)

 

I pisze wlasnie tylko po to, by powiedziec WOOOOOW. Samochod przeszedl moje najsmielsze oczekiwania! Jezdzilem juz z kolega wczesniej jego wersja, ale swoje to swoje :-) Kupilem autko sprowadzone ze Stanow z 2006 roku, po lekkiej stluczce ale z malym przebiegiem. W automacie, ktorego sie troche balem, no bo to zawsze gorsze przyspieszenie... ;) ale musze powiedziec, ze wrazenia sa naprawde swietne. Samochod pieknie idzie do przodu i nie czuje sie nic slabiej niz manual. Poza tym pieknie, plynnie zmienia biegi, przez co jezdzi sie tez bardzo wygodnie.

niesamowite. a mam porownanie do mego drugiego auta - bmw 528.

 

tak wiec polecam wszystkim, jakby sie ktos kiedys zastanawial i pozdrawiam serdecznie ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wyjdzie nowy forek 2.0d to konicznie z automatem plus pierwszy soft jeżeli będą dawać ten przycięty. Dodatkowo jeżeli nie zmienią sprężyn na twarde to je w pierwszej kolejności wywalę :evil:

 

nie jestem wrogiem automatów, absolutnie. Ale mam jeszcze siłę i ochotę na machanie drążkiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś rozważał zakup "bulwara"

 

 

już od dawna. Mohikanin zostanie aż się rozpadnie. Czekam na forestera 2.0d w automacie :roll:

Idealny dla żony lub prawie.

 

Jest wymaganych kilka dodatkowy gadgetów jak czujniki parkowania przód/tył i teg typu pierdoły. Nie wiem czy są seryjnie fabrycznie w foresterze czy aso wkracza i psuje auto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś rozważał zakup "bulwara"

 

 

już od dawna. Mohikanin zostanie aż się rozpadnie. Czekam na forestera 2.0d w automacie :roll:

Idealny dla żony lub prawie.

 

Jest wymaganych kilka dodatkowy gadgetów jak czujniki parkowania przód/tył i teg typu pierdoły. Nie wiem czy są seryjnie fabrycznie w foresterze czy aso wkracza i psuje auto.

 

Pozdrawiam

Ja domontowałem sobie czujniki parkowania - tył. Automat jest więc samochód idealny dla .. żony jest :mrgreen: ale jakoś nie lubię się z nim rozstawać :twisted:

Moje wrażenia z pierwszych jazd Forkiem 2,5 XT AT były porażająco pozytywne - zresztą do tej pory cieszę się jak dziecko podczas wyprzedzania :D

Jak dla mnie automat wystarczająco sobie radzi z tym samochodem, tylko trzeba się przyzwyczaić. Dla mnie "normalnego" kierowcy, jeśli posiadacze Subaru mogą być normalni, forek spełnia w pełni oczekiwania - jest bardzo szybki, wygodny i wystarczająco bezpieczny, nawet w zakretach :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba jakiś dziwny jestem :oops: , bo uważam że najgorsza rzecz w tym samochodzie to właśnie skrzynia... Jeżdżę takim z '07 i faktycznie samochód jest super jak na polskie warunki, ale skrzynia to płakać się chce (strasznie wolna).

Do najszybszych na pewno nie należy :roll:

Jednak po przesiadce z meganki 1.6 115KM to jednak jak bym jeździł F1 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol76, ale mowisz o dzialaniu skrzyni czy o samym aucie ? Skrzynia ponoć jest zdecydowanie wolniejsza niz w innych markach, prawda to ? Czy to poprostu w porownaniu do najnowszych skrzyń ? Kurcze chyba bez jazdy probnej nie bede myslał o automacie bo za duzo negatywnych opini tu i tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol76, ale mowisz o dzialaniu skrzyni czy o samym aucie ? Skrzynia ponoć jest zdecydowanie wolniejsza niz w innych markach, prawda to ? Czy to poprostu w porownaniu do najnowszych skrzyń ? Kurcze chyba bez jazdy probnej nie bede myslał o automacie bo za duzo negatywnych opini tu i tam

Trudno mi ją porównywać do innych, miałem okazję przejechać się tylko vectrą 2.0 i vw 2,5TDI wa automacie, oba rocznik ok 2000r, to nie mam kompleksów jadąc swoim :P

Musisz sam pojeździć i zobaczyć czy Ci odpowiada, mi bardzo, na pewno mogłaby szybciej redukować, ale ...kwestia przyzwyczajenia. Zależy jak planujesz wykorzystywać samochód. W "normalnej" jeździe spoko, jeśli do czegoś bardzo ambitnego to raczej nie :? To nie jest sportowa skrzynia nowej generacji :cry:

Pamiętaj, że MT trzeba umieć szybko zmieniać, bo podczas "ruszania spod świateł" w ferworze walki można skrzynię lub sprzęgło stracić w AT tego problemu brak a i tak mało jest szybszych, no może poza Subarakami 2,5T MT oczywiście:wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze moje wrazenia odnosnie dzialania automatu sa bardzo pozytywne. Porownuje do skrzyni z bmw i subaru wydaje sie dzialac plynniej o duzo plynniej zmienia biegi. Tez balem sie ze w subaru stary model i dziala jak czolg :) ale ogolnie pewnie bez jazdy probnej nie mozna sie decydowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Ja niewiele miałem do czynienia z manualami w Forkach, ale muszę Wam powiedzieć, że także baaardzo chwalę sobie AT w moim Forku. I nawet, jeśli AdaSch, ze swoim manulem jest nieco szybszy, to i tak mało kto mnie objeżdża, a moje autko jest jeszcze nieco starsze!

 

Pozdro AdaSch,

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...