Jump to content

Dźwięk mojej subarynki

krazek1221

Recommended Posts

Witam serdecznie, nie dawno kupiłem swoje pierwsze subaru. Jest to impreza z 97r. 2.0 115km (bez turbo) (uczę się więc kupno sti było by bardzo nie rozsądne). Puki co jestem z niej bardzo zadowolony, jednak brakuje mi dźwięku prawdziwego boxera. Mechanik powiedział, że wydobycie rasowego pomruku z wolnossącego jest niemożliwe.... częściowo się z tym pogodziłem, no bo przecież mam jeszcze napęd na 4, szyby bez ramek i ile by nie miał koni to jednak rajdowa legenda... :) Mimo wszystko przejrzałem youtuba i to co ujrzałem nie daje mi spokoju, jest dużo filmików gdzie zwyklak brzmi bardzo rasowo, tak jak mi się marzy. Jak to zrobić!!!! Tu jest przykład :

----> BŁAGAM, NIE MOGĘ SPAĆ!!

Dziękuję za link, mam już przynajmniej jakąś podpowiedź. Szkoda, że linki z tamtego tematu są już nie aktywne. Tak więc się zastanawiam, jeżeli by zrobić tą przeróbkę wydechu montując katalizator z legacy 2.2, to czy to będzie miało wpływ na żywotność, bądź działanie sondy lambda? Z własnych doświadczeń już wiem, że nie należy do subaru montować stożkowych filtrów powietrza, bo źle to wpływa na przepływomierz. Sonda lambda i przepływomierz mają podobne zadanie (sonda lambda mierzy ilość tlenu w spalinach i w ten sposób reguluję mieszankę powietrza do paliwa, natomiast przepływomierz mierzy przepływ powietrza do silnika która zmienia się np. gdy dajemy gazu, wiadomo, że im więcej powietrza jest zassane tym więcej paliwa jest potrzebne), ja tak to rozumiem. Dlatego sonda lambda może jest równie wrażliwa na jakiekolwiek zmiany w układzie wydechowym?

Kup od GRAFA kolektor różnoodległościowy, było niedawno ogłoszenie, i wymień u siebie - będzie cichy bulgot. Zmień tłumik - będzie głośny bulgot. Na Allegro jest/był majster, który robi tłumiki wg dźwięku - będzie Pan zadowolony.

Kup od GRAFA kolektor różnoodległościowy, było niedawno ogłoszenie

dobrze powiedziane, bylo ogloszenie, kolektor juz jest umnnie czeka na montaz :twisted::mrgreen::twisted:

ale z opisu wynika, ze Ty już taki masz :shock: Ori spsuł się?

Kup od GRAFA kolektor różnoodległościowy, było niedawno ogłoszenie

dobrze powiedziane, bylo ogloszenie, kolektor juz jest umnnie czeka na montaz :twisted::mrgreen::twisted:

ale z opisu wynika, ze Ty już taki masz :shock: Ori spsuł się?

chyba nie zbałdzo ...

ten Grafowy jest robiony na wzor 2.2 ...

czyli roznoodleglosciowy, ja mam rownoodleglosciowy :roll: