Jump to content

gumy wahacza przedniego

Radzio_wawa

Recommended Posts

Witam po dłuższej niebecności,

poszukuję do Tribeki '06 US spec gum do obydwu wahaczy przednich (2 gumy na wahacz). Jeżeli ktoś z Was dysponuje katalogiem części, to proszę o podanie numerów tych gum. Jeżeli ktoś z Was posiada takie w sprzedaży lub ma namiar na sprzedawcę, to proszę o info. Ja znalazłem w Wawie po 70 zł za sztukę, ale może uda się dostać taniej.

Objawy: głuche stukanie na nierównościach poprzecznych, sposób diagnozy: szarpaki na stacji diagnostycznej i niezależne oględziny organoleptyczne w kanale, wynik badań: cztery gumy do wymiany, gumy lewego wahacza mocno dostały w kość, prawe tylko lekko ruszone, ale już mają luz. Konkluzja: nie jeździć po Polskich drogach :D

Pozdrawiam.

Zgadzam się z Tobą, jestem przeciwnikiem montowania tanich podróbek, preferuję oryginalne części, ale w rozsądnej cenie i nie z oficjalnej linii dystrybucji. Nie znam cen oryginalnych części, więc podałem na forum kwotę, jaką mi zaproponował sprzedawca i byłem ciekaw Waszych opinii.

Dziękuję Wlyszkow - jak zawsze można na Ciebie liczyć :)

Dzięki marek75 :)

Pod drugim adresem nie wysyłaja poza Amerykę, natomiast pod pierwszym adresem te gumy kosztują $15,53 / szt. Przy obecnym kursie waluty wychodzi tanio, pozostaje jeszcze kwestia przesyłki...

oby tylko nie okazało się, że za gumy z US + montaż gum własnych w serwisie zapłacisz prawie tyle samo co za usługę z gumami z serwisu... :idea:

wlyszkow: Mam znajomego blacharza-lakiernika, który robi "swoim" też ogólną mechanikę i jeszcze takie tam różne bajery. Za naprawę nic nie zapłacę, no może przysłowiową złotówkę lub piwo. Facet jest dobry w tym co robi, a robi niezłe fury, bo często widuję u niego rodzynki w stylu Q7, Cayenne, s klasse + oczywiście całą masę "zwykłych" aut. Ostatnio mieli nawet Bugatti na placu :)

uosiu: co to za temat z tymi poliuretanami?? czy one są trwalsze lub lepsze? jak to się fachowo nazywa, to wrzucę na googla :)

Miał ktoś z Was bliższe kontakty z poliuretanami do wahaczy itp ?

poliuretany po prostu.

Poliuretanowe tuleje wahaczy.

Z polskich firm, najbardziej znany jest bikopur. Ziomek na zamowienie zrobi do wszystkiego.

http://www.bikopur.pl/

Wiem, ze do golfow III zrobil chyba 3 albo 4 generacje, przy czym posiadaczom Igen za free wyslal nowe, gdyz Igen byly za malo wytrzymale.

Ja osobiscie w passacie zamontowalem tuleje wykonane przez kolege PRAKS (Zuo company) z forow poswieconych grupie VAG. Zaplacilem 270pln za cztery sztuki z gwarancja 2 lata z uwzglednieniem sportu :mrgreen:

Lemfordery potrafilem w rok zalatwic, te praksowe drugi rok u mnie pracuja, po drodze przekladalem je do nowego wahacza i dalej wygladaja jak nowe :D

Tak wygladaja "fabryczne"

teknorot-tuleja-wahacza-zestaw-z-tylu-nowa-wersja-volkswagen-golf-iii-hb-plus-kombi-plus-cabrio-08-91-04-99.jpg

A tak praksowe

zestawprzodwahacz.jpg

Tutaj macie poliuretany do B9 05-07

http://www.strong-flex.eu/index.php?opt ... =1〈=pl

Mysle, ze jak im zafundujesz gumowe jako "forma" do zaprojektowania nowych, to dostaniesz niezla znizke na ich wersje poliuretanowa ;)

Przynajmniej kiedys tak bylo. Jak nie bylo w ofercie, to im sie wysylalo zwykle, oni sciagali wymiary, projektowali i dostawalo sie pierwsze sztuki ze spora znizka jako rekompensate za wklad wlasny :D

• 4 months later...

uosiu

Jak kupiłeś te jak je nazywasz "Praksowe"?

Na zdjęciach wyglądają jak to Tribeki więc jeśli ktoś już takie raz zrobił powinno to być powtarzalne i bez wysyłania "na wzór"

Ile to kosztuje za stronę?

Pozdrawiam

Akurat te "Praksowe" nie sa do tribeki a do Golfa III/Passata B3/B4. Wykonał je kolega o ksywce Praks

Namiary na ziomka: forum.vwslask.pl

Dalem chyba 270pln za nie za komplet (lewa + prawa strona) i wg mnie powinno sie poliuretany montowac parami.

Jezeli podeslesz mu ori gumy, to zaprojektuje nowe, z poliuretanu.

Metoda zakupu: wysylasz PW, dostajesz numer konta. wysylasz przelew, czekasz na przesylke.

• 5 months later...