Jump to content

Filtr oleju

GeOrGe

Recommended Posts

Szybkie pytanko. Dostałem filtr o numerze części 15208AA12A, pytanie czy będzie pasował do GT'99? Wygląda na mniejszy i jest niebieski a wcześniej kupowałem czarne i trochę większe. Jestem trochę skołowany bo nie chce zabierać się za wymianę oleju bez 100% pewności że filtr będzie pasował. Proszę o pomoc :)

Z weilkością filtra jest różnie,więc tym się nie przejmuj(choć zagadką jest różnica powierzchni filtrującej-widocznie róznica w materiale .OEM jest wyrażnie mniejszy od większości innych.(i te i te pasują)Ja kupiłem 15208AA21 -oznaczenia są różne.Pasują też do mazdy, mitsu,isuzu ,hondy.

pozdr

dzięki :) Masz rację co do pochodzenia bo na moim jest 'made in canada', szkoda że nie JDM ale 6 miesięcy wytrzyma :)

w US trafiają się opinie i testy, że te nowe FRAM / Honeywell lepiej trzymają parametry :idea: choć sama firma fatalne robi filtry i raczej z tych najtańszych - te dla Subaru to ponoć spec wydanie :wink:

Ogólnie to spodziewałem się że będzie pasował. Bałem się tylko o gwint. Nie mogłem go sprawdzić dopóki nie odkręciłem starego filtra. Gdyby nie pasował to miałbym mały problem :twisted:

Zawsze możesz najpierw odkręcić filtr i sprawdzić nowy - potem olej out.W razie

draki może ten stary będzie szczelny i odjedziesz-no ale to bonanza.Lepiej mieć pewny.

Chopaki a co chodzi z tym filtrem sti (rozowy)? Czym sie rozni i skad ta roznica w cenie?

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow

Jest z magnesem :mrgreen:

wzamian za sporo gorsze filtrowanie przez "szmatę" ale też lepszy przepływ i o to w STI chodzi :wink: strach tylko raczej na takim oleju jeździć kilka kkm po lepszym upalaniu :idea:

Jest z magnesem

Z magnesem to juz kiedyś pisałem tak:

Dawno chodził mi po głowie pomysł eksperymentów z magnesami,bo są w niektórych autach takie korki-myślę ogólnie o silnikach,dyfrach ,skrzyniach. Neodyma mozna kupić-kilkanaście zł.

Ale miałem zagwozdkę:miski alu, i inne lekkie stopy (skrzynki)-będzie chyba OK. W misce stalowej nie wiem czy nie namagnesuję jej całej i będzie zbierać powierzchniowo.Myslałem tez o filtrze.

Chciałem po prostu taki magnes przyłozyć do korka lub filtra i niech tam siedzi.

Szczególnie pracowałby po zatrzymaniu auta-powoli zbierając co może.Na skutek powyzszych wątpliwości zarzuciłem sprawę.Może zrobie eksperyment na jakims garnku.

Co myslicie ?

Powyższe może nie mieć sensu ze względu na -być może -mały procent ferromagnetycznych (staliwnych/stalowych ) cząstek w oleju,a przewagę sub. smolistych ,popiołów.....Ale tego nie wiem.Wkońcu się tego raczej nie stosuje.

W skrzyni przeciwnie-kupa współpracujących części i oleju tam nie palimy.

Chyba Was zastrzeliłem bo poprzednio nikt nawet nie puknął się w czoło :lol:

Według mnie filtr jest właśnie po to by wyłapywać te cząsteczki, czy to stalowe czy inne. Według mnie nie ma sensu go dublować. Ciekawe ile aut miało problemy przez filtr? Nie chodzi o takie, że ktoś jeździł 10 lat bez wymiany. Szkoda czasu, energii i pieniędzy IMO :roll: Wymieniać za olejem i nie brać do bańki :)

Według mnie filtr jest właśnie po to by wyłapywać te cząsteczki, czy to stalowe czy inne. Według mnie nie ma sensu go dublować. Ciekawe ile aut miało problemy przez filtr? Nie chodzi o takie, że ktoś jeździł 10 lat bez wymiany. Szkoda czasu, energii i pieniędzy IMO :roll: Wymieniać za olejem i nie brać do bańki :)

Dokładnie... normalny filtr sobie poradzi a magnes ma filterek sportowy bo musi mieć wyższy przepływ i przez to słabiej filtruje przez materiał - magnes uzupełnia (choć trochę..) :wink: