Skocz do zawartości

forester turbo łazi na 2 cylindry


leoul

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus

 

W związku z wymiana skrzyni w Kraku, widocznie został źle poprowadzony wąż od płynu chłodniczego i ocierał o "dźwignię" sprzęgła i się przetarł. Tym samym pod intercoolerem wylał się kompletnie cały płyn chłodniczy. Na szczęście akurat parkowałem i nie musiałem dalej jechać. Scholowałem się do warsztatu gdzie szybko zlokalizowaliśmy tajemniczą przetartą rurkę.

 

Nie mniej jednak po odpaleniu auto chodzi na 2 cylindry :!: :!:

 

Nie ma prądu na cewce 2 pierwszych.. w sensie tych z przodu... bolcach.

 

Załatwiam własnie nową cewkę, ale obawiam się, że nie jest ona przyczyną.

Czy jest coś na drodze do cewki w okolicach intercoolera, co mogło zamoknąć (przez ten felerny wyciek płynu chłodniczego) i mieć wpływ na taki obiaw.

 

Nie ukrywam, że spieszno mi z odpowiedzią poniewaz wybierałem się w podróż i rano chcę bardzo to naprawić.

Prosze o wskazówki, porady

Dziękuję pięknie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdzil kostki na wiazce w okolicach gdzie wylal sie plyn tam lub sie zbierac woda i ona moze spowodowac takie wlasnie oto cuda. Nie wiem czy lesnik(forester) ma cewke na gorze silnika czy oddzielne na kazda swiece ale z tego co mowisz wynika ze jest na gorze silnika z kablami. Wiec moim zdaniem moga to byc stare kable. (Sprobuj przelozyc te z tylnich swiec na przednie i zobaczyc czy to cos zmnieni. a jak masz inny system ten z cewkami na kazda swiece to wyjmij je i zobacz czy nie ma tam plynu i sprobuj wszystko wladnie wysuszyc. Kostki styki. (Przy montowaniu skrzyni moze ktos przycial kable i jest jakis kabel zlamany w srodku jest to jedna z mozliwosci)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem dzisiaj cewki na zamianę...

Jedyne co, to wymontowałem intercooler i sprawdziłem czy wszystko tam jest OK.

Są tam tylko przewody do skrzyni biegów i jeszcze jakiś kilka niezwiązanych z tematem :/

W tej chwili, uruchomiło się auto na wszystkie cylindry... więc jeżdże az się nie zepsuje znowu...

Cewnka jest na górze silnika.. taka jak mają forestery 99' czyli w wersji chłopiec a kable w wrersji dziewczynka.

Jeśli chodzi o przewody to są nowe, podobnie jak świece i to cewka nie daje iskry:/

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...