Jump to content

Sprężyny do Coupe

nita

Recommended Posts

Muszę wymienić sprężyny w swojej Coupecie (teraz są seryjne - wersja USA). Po wymianie amorków na AGXy i tak jest za miękka. Jakie najlepiej wrzucić, żeby nie obniżać samochodu, tylko go utwardzić?

Dużo krótsza jest ta sprężyna od seryjnej? Muszę to dokładnie sprawdzić, bo musiałem juz podginać błotniki, żeby założyć szutrówkę. Jak się jeździ na takim zestawie? Używasz wogóle regulacji twardości?

-- Cz lis 04, 2010 10:09 am --

Dużo krótsza jest ta sprężyna od seryjnej? Muszę to dokładnie sprawdzić, bo musiałem juz podginać błotniki, żeby założyć szutrówkę. Jak się jeździ na takim zestawie? Używasz wogóle regulacji twardości?

Jeździ się ok, ale mogę ci tylko porównać do serii. Ostatnio jeździłem autem kumpla które ma kompletnie seryjne zawieszenie i jego auto strasznie buja, nurkuje i wcale nie jest bardziej komfortowe. Ja mam jeszcze stabilizatory whiteline 22mm i trochę elastomeru w zawieszeniu więc ciężko powiedzieć w jakim zakresie to zasługa amorków i sprężyn. Bawiłem się na początku ustawieniami. Teraz jeżdżę na ustawieniu 2 z przodu i z tyłu. Jest twardziej niż na serii i auto nie podskakuje tak jak na najtwardszym ustawieniu. Co do długości sprężyn to nie pamiętam niestety