Jump to content

skrzynia impreza gt - help

maco

Recommended Posts

mam skrzynie TY752VN5BA a chce włożyć TY754VN1AA czy ta skrzynia przezyje z moim dyfrem??

tzn czy przełożenia sie zgadzają, bo nigdzie nie moge tego znaleść??

choc niektorzy twierdza ze skrzynki z nowszych roczników są mocniejsze... :lol:

ja w GTeku miałem z WRX 2002, miała identyczne mocowanie jak ori 99 do tego modelu i wytrzymała aż 8000km :shock: Co nie zmienia faktu że jest tak samo gówniana jak jej poprzedniczka. Nie wiem maco jak jeździsz ale polecam dołożyć parę stów i kupić od razu coś mocniejszego (np. niebieski wg nieoficjalnych obliczeń zajechał już 5 skrzyń w swoim GT) :wink:

ogólnie to najlepszy temat na tym forum "padła skrzynia w GT", chyba zacznę nimi handlować :mrgreen:

chodzilo mi bardziej o to ze gt 97 ma slabsza skrzynie niz 99 czy wrx02. To ze skrzynka od 99 do 03 jest taka sam to wiadomo....

nie wiadomo natomiast czy 04-05 jest mocniejsza...

jasne jest ze 06 jest mocniejsza...

ja w wrx 03 zajechałem dwie jak spadła śnieg....

w gt (97)jak go kupilem to padniety byl synchronizator 3 i 4 bieg i dostałem odrazu do niego skrzynie z 99

także generalnie jakies doswiadczenie mam...

jak sie trochę odrobie to bede szukał zestawu z jakiegos sti type r

Dzieki za pomoc !!! :mrgreen:

pozdr

He He :D teraz mam już 7-mą skrzynię :twisted:maco Po Type R rewelacji też bym się nie spodziewał :twisted: Ciekawostka :D , mam znajomych którzy WRXami (remap na ponad 260KM) jeżdżą na jednej skrzyni od początku :shock:

niebieski708 ty po prostu nie umiesz zmieniać biegów

:P

wszystko zależy od tego w jakim stanie jest skrzynia która się kupuje, a to niestety ciężko sprawdzić.

Znam przypadki gównianych 6MT, swego czasu porównywałem ceny w UK i za 7000zł można śmiało kupić skrzynie z STI z transportem do Polski na palecie.

skrzynia + dyfer z new age 2004, na scoobynet była i poszła w 2 dni, transport na palenie około 100-120 Funtów Fedexem, już ją miałem ale ktoś mnie uprzedził. Gwarancja rozruchowa też była z tego co pamiętam. Wejdź na e-bay.co.uk jest dużo takich ofert :wink:

-- 8 lis 2010, o 12:10 --

znalazłem to ogłoszenie....

była z STI 2003 z dyfrem za 1900 Funtów, poszła za 1570 Funtów - przebieg 50k mil i 2 tygodnie gwarancji rozruchowej, powód sprzedaży- zakup kłowej :mrgreen:

to tak jak u nas na forum, sprzedajesz samochód za 20 000 a dostajesz 16 000 :)

da się kupić 6MT z dyfrem za 7000zł bez problemu w UK