Jump to content

cichy stukot w silniku

pinki1012

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące silnika w subaru sti 2005 i czy jest ktoś w stanie mi na nie odpowiedzieć? Słyszę na wolnych obrotach jak podniosę maske ciche stukanie z lewej i prawej strony silnika, cos jak zawieszony zawór. Nie jestem specem więc może tak ma być, jeśli nie to będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam

delikatne stukanie, kiedyś miałem sierre cosworth i jak zwór się zawiesił to właśnie tak stukała, dolałem np oleju i cisza, a tu stan oleju idealny a cały czas stuka delikatnie, takie pyk pyk pyk:)

-- Pt paź 29, 2010 5:53 pm --

i dodam jeszcze, ze na środku silnika cisza, tylko po bokach stuka.

No ok - wrozenie przez internet i tak raczej nic nie rozwiaze.

A czy to przyspiesza z obrotami? Czy mniej wiecej tak samo? Dzwonienie, czy takie terkotanie raczej - jak juz ktos pytal?

W sumie moze byc i panewka.

Tak czy siak raczej zglosilbym sie z tym do dobrego serwisu, a juz na pewno nie kupowalbym samochodu w takim stanie jako sprawnego. Ale to chyba troche juz za pozna sprawa.

A może boxera słyszysz :?:

-- Pt paź 29, 2010 6:42 pm --

Panewka na 100%.Tam nic innego nie stuka.W końcu będziesz miał zakuty silnik :!:

Nie ma to jak prawdziwy, internetowy fachowiec :mrgreen: .

Nie prawdziwy tylko wirtualny i nie fachowiec a ekspert.

wyglada na to, ze klolega raczej ma racje jeśli chodzi o wtryski, sprawdzałem teraz specjalnie, skąd może dochodzić ten odgłos i nawet jak trzymam za węże paliwowe to tam czuć dokładnie to stukanie, chyba że się mylę. Pytanie, tak ma byc?