Jump to content

Kącik prawdziwego 4x4 ;)

Dehnel

Recommended Posts

Heloł,

jako że jestem na etapie myślenia o zmianie Saaba na coś większego i z jedynym słusznym napędem, założę nowe wątek.

Wymagania wobec samochodu są następujące:

ma być duży (5drzwi)

względnie wygodny

można go czasem utopić w błocie

w dużym dizlu, od bidy PB+lpg (ale z uwagi na psa w bagażniku i zasięg, to opcja ostateczna).

Budżet do 10-12k PLN, planowany czas zakupu około lutego.

Poczytałem trochę forum 4x4...i nie wiem ;) Każda sroka swój ogonek chwali. Jedni twierdzą że Discovery1 są mocno awaryjne i rdza je wpieprza z prędkością światła, inni mówią, że nie ma lepszych autek ;)

Typem który mi sie podoba i zbiera dobre opinie jest Opel Monterey, czyli Isuzu Trooper, czyli Subaru Bighorn ;) Poczytałem też o Terrano, ale one nie potrafią jeździć prosto po trasie ;)

Adamus poradził mi wczoraj:

"szukaj raczej patrola k260 z poczatku lat 90tych

nie bierz opla

popatrz na hyundai galloper

generalnie patrol, pajero, landek ;)

http://otomoto.pl/nissan-patrol-gr-C12243938.html

ja bym tego bral http://otomoto.pl/nissan-patrol-k-260-l ... 76512.html.

Zastanawiałem się też nad Jeepem Cherokee, ale tam jest dizel 2,5l albo duża benzyna, jednak, po zagazowaniu, nie ma bagażnika.

Opcją ostateczną jest jakiś Legac, albo OBK, tylko z takim budżetem będzie to rok ok 1997-1999, a tam często występują te cholerne 4wałkowe silniki 2,5l :|

Rzucajcie swoje typy, bo przypuszczam, że pare osób miało jakieś doświadczenia z błotniakami.

ja bym bral Mitsu Pajero, w idealnym przypadku z 2.8TD (mocny, prawie bezawaryjny, lancuch :idea: ), ale pwenie budzet za maly... ew. troszke straszego z 2.5TD... b. fajne auto, uniwersalne, dzielnie radzi w terenie (szczegolnie wersja 3-drzwiowa) i calkiem niezle na asfalcie

cos w tym rodzaju :arrow: http://otomoto.pl/mitsubishi-pajero-2-8 ... 54457.html

starszego Patrola z 2.8TD omijaj szerokim lukiem - b. awaryjne silniki (pekajaca glowica to afaik norma, moj tata przerabial)

TLC (dobrego) w tej cenie pewnie nie znajdziesz... ew. jakiegos staruszka :)

Poczytałem też o Terrano, ale one nie potrafią jeździć prosto po trasie ;)

da się 8) tyle, że trzeba się mocno skupić :mrgreen:

spoko jest, mój ojciec walczy nim z dzikami po lasach a ja sam miałem mus przejechać 600km po asfalcie i nie jest źle (ale tak do110 bo buja).. a jak zapniesz przód to w ogóle nie ma problemu (z tym że na suchym nie zaleca się :roll: )

Mam nissna picupa i nie jetem zbyt zadowolny z powodu :

Autostrada do 18/100

Spreglo usmazone po 130kkm

Skrzynia po 180kkm

Zadowolony z:

Sily n reduktorze

Jazdy bokami bez zapietego przodu (baletnica)

Jedzie do 180km/h bez strchu

Ladownosc

Pies woli na pace

Przjechal caly tor krosowy przy lekkim blotosniegu

Super taczka

zawsze chciałem takiego błotniaka...ale nie potrzebuje samochodu, który jest sprawny 3 razy w miesiącu :)

patrząc na budżet i opinie tu i na forum4x4, na tapecie zostaje Terrano II 2,td i Monterey...

Landki raczej odpadają, jak poczytałem o awaryjności i cenie gratów, na Pajero i Patrola chwilowo nas nie stać, zresztą za te naście tysi są tylko 3d, a to za mało wrót :).

zawsze chciałem takiego błotniaka...ale nie potrzebuje samochodu, który jest sprawny 3 razy w miesiącu :)

W kwocie którą dysponujesz to GAZA/UAZA zrobisz na ideał taki, że bedzie sprawny codziennie. A na pewno będzie sprawniejszy niż Patrol czy Discovery kupione za tą samą kwote.

Jedyny problem, to niskie prędkosci przelotowe na trasie...

Idealne rozwiązanie to zakupić dwa autka - jedno typu Cinquecento/Tico a drugie UAZ/GAZ.

Ja na takim rozwiazaniu z 10 lat przeżyłem :) - tyle ze nie było to Tico, ale inne małe autko miejskie

Pajero i Patrola chwilowo nas nie stać

Pajero to to samo co Galloper tyle że droższy.Ta sama podłoga,silnik 2,5tdi(100km),zawieszenie,mosty,skrzynia 90% wygląd itp.Galloperem jeździłem 2 lata , fakt bardziej na wsi,małe miasto rzadko trasa.Sporo pali ale to norma jak na terenówkę.Silnik bardzo ładnie pali nawet przy -25-30 na minusie.Miałem rocznik 98 i rdzy widać nie było.Solidna konstrukcja i prawdziwe 4x4 pozwalały wjechać prawie wszędzie.Auto przetestowane w bardzo trudnym terenie i powiadam Ci jakbym kupował terenuweczkę to właśnie Gallopera.

ja bym bral Mitsu Pajero, w idealnym przypadku z 2.8TD (mocny, prawie bezawaryjny, lancuch :idea: ), ale pwenie budzet za maly... ew. troszke straszego z 2.5TD... b. fajne auto, uniwersalne, dzielnie radzi w terenie (szczegolnie wersja 3-drzwiowa) i calkiem niezle na asfalcie

cos w tym rodzaju :arrow: http://otomoto.pl/mitsubishi-pajero-2-8 ... 54457.html

starszego Patrola z 2.8TD omijaj szerokim lukiem - b. awaryjne silniki (pekajaca glowica to afaik norma, moj tata przerabial)

TLC (dobrego) w tej cenie pewnie nie znajdziesz... ew. jakiegos staruszka :)

Eddie w patrolach 2.8TD pekala glowica, jak nie dbales o uklad chlodzenia i nie pilnowales "temp wody"

generalnie naprawa motoru w 2.8TD nawet jak strzeli glowica to i tak pikus przy panewce w subaru ;)

ja na miejscu DNLa bym sie wlasnie na hiszpana zasadzil - fajne auto - lzejsze i tansze od GRa

no dobra, z uwagi na nietegesa, chyba czas się zacząć rozglądać za czymś na serio ;)

trafiłem wczoraj na to : http://moto.allegro.pl/mitsubishi-pajer ... 13015.html

Mazi wysłał mi ofertę na Grand Cheeroka 4.0 z LPG

Kameleon, pisz mnie zaraz co to za monterey i za ile on ;)

moge Ci patrola niedrogo puscic :mrgreen: daj 50tys i jest twoj :mrgreen:

fajny pajero - jak napedy dzialaja i nie cieknie z niego za bardzo to bieri go - jeszcze z tysia niech oposci i wracaj nim do domu

tylko zapomnij o szybkiej jezdzie na trasie hehehehe - poznasz co to jest przejazdowka 100-110 na trasie 300 km :lol:

ale szeroki jest i bedzie awaryjny w porownaniu do pahero

4.0 nie do końca mruczy, to rzędówka z tego co kojarzę. Mruczy przez wielkie MRRRRR Grand z 5,2 V8 :)

-- 02 lis 2010, 16:48 --

tylko zapomnij o szybkiej jezdzie na trasie hehehehe - poznasz co to jest przejazdowka 100-110 na trasie 300 km :lol:

kupując Saaba zapomniałem o szybkiej jeździe :D

dżi-pi fajne są ale na forum 4x4 padło hasło, że na codzień to jest kobieta, a zimą właściciele GP spotykają się często w autobusach :)

więc chyba jednak jakiś japończyk ;)