Jump to content

LEGACY MY04 Szum podczas jazdy

daniel2505

Recommended Posts

Witam. Mam takie pytanko. W moim aucie przy ponad 100km/h zaczyna pojawiać się jakiś świst w drzwiach kierowcy. Wydaje mi się a nawet tak jest na pewno że szyba nie przylega dokładnie do uszczelki na samej górze w rogu. Jest tam taka milimetrowa szczelinka przez którą podczas mycia Karcherem potrafią się dostać kropelki wody. Czy jest możliwość dociągnięcia szyby do uszczelki. I jeszcze jedno może ma ktoś instrukcję zdejmowania tapicerki drzwi. Bardzo by mi się przydała gdyż myślę intensywnie o wymianie mizernych głośników na coś lepszego

Dzięki wielkie. Na pewno się przyda. Tak już mam że lubię o swoich samochodach wiedzieć wszystko i jak tylko pogoda mi pozwoli to zabiorę się za usuwanie wszystkich bolączek Legasia. Póki co auto stoi na serwisie i poddaje się kuracji pozakupowej.

Dziękuję :mrgreen: .

Prawdę mówiąc, ktoś to kiedyś wrzucił na forum, ja sobie to w zakładki zapisałam, bo od kilku miesięcy zabieram się za wymianę zamka w tylnych drzwiach :roll: :wink: .

Instrukcja ściągania tapicerki cud miód malina

Rzeczywiście instrukcja bardzo fajna. Ja ze swojej krótkiej praktyki moge jedynie dodać, że:

- do wyjęcia zaślepki pod klamką warto przygotować płaski haczyk - unikniemy wtedy uszkodzeń krawędzi tego elementu. Ja zrobiłem go z miękkiego śrubokręta, w którym zagiąłem ostatnie 2mm pod kątem prostym.

- odciąganie płata tapicerki z zatrzasków warto zacząć od narożnika, nad lampką (tam jest narożny kołek). Do tej operacji potrzebne jest sztywne, płaskie narzędzie. Typowa szpachelka może być zbyt elastyczna, trzeba wziąć taką bardziej 'rigid' jak piszą w tej instrukcji.

- warto pamiętać o zamknięciu 'klapki' osłaniającej mechanizm, z którego wypina się linki - ja już dwa razy zapomniałem i potem kombinowałem, czemu tapicerka nie chce dobrze leżeć :oops:

I jeszcze 'hint' odnośnie głośników (jak piszesz, planujesz ich wymianę). Dystanse MDF 165mm sprzedawane w necie jako 'do Forestera' dobrze pasują do Legasia. Poza tym fabryczne głośniki mają kołnierz z pianki uszczelniający je wokół kosza i dobrze by było coś takiego przewidzieć przy wymianie - odpada wtedy konieczność aż takiego usztywnienia i uszczelnienia drzwi, co przy dostępnej przestrzeni jest trudne. A pokrywanie matą asfaltową więcej niż 25% powierzchni nie ma uzasadnienia w efektywności tłumienia samego rezonansu blachy. Warto jednak dać 1/2-1 matę za głośnikiem i coś w okolicach klamki (na zewnętrznej ściance drzwi), zakleić czymś sztywnym i ciężkim (sztywne maty bitum ?)otwory w wewnętrznej ściance drzwi. Dobrze jest też trochę obciążyć sam panel tapicerki (asfalt, filc) - tłumimy wtedy fale z tyłu membrany będące w przeciwfazie do promieniowania przodu membrany, o które nam chodzi.