Jump to content

Check engine - dziwne zachowanie


GISek

Recommended Posts

Przydarzyła mi się dość dziwna sytuacja. Zjeżdżam ja sobie Turboantykiem do garażu podziemnego, w trakcie zjazdu na niższy poziom (czytaj auto jest w pozycji przodem w dół) zapaliła mnie się kontrolka "check engine". Zjechałem autem na niższy poziom, lekkie przegazowanie i kontrolka zgasła, ufff.... No ale muszę zjechać na kolejny poziom, więc znów kieruję się do zjazdu i w połowie zjazdu znowu mnie się pali kontrolka "check engine". Co jest??? Zjeżdżam ze zjazdu, przegazowanie delikatne i znowu kontrolka gaśnie. Ki czort myślę....

 

To było we czwartek. Od tamtej pory wszystko jest w porządku, żadnych niepokojących dźwięków, świecących się kontrolek.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem? Pomyślałbym, że może oleju jest ciut za mało i się przemieścił podczas wolnego zjeżdżania w dół, ale żeby to miało związek z "check engine"?

Link to comment
Share on other sites

Pomijam fakt, że u mnie zdjęcie i założenie spodu deski to gimnastyka artystyczna, bo klata i kubły skutecznie to uniemożliwiają :lol: Problem polega na rym, że nie mogę zlokalizować tych dwóch czarnych kostek... Zielone zlokalizowałem. Z czarnymi mam problem. jakieś spięte są, ale nie jestem pewien czy to są te właśnie. Co by się stało, gdyby te kostki były spięte na stałe? Jakie mogły by być objawy takiego stanu rzeczy?

Link to comment
Share on other sites

Kostki mogą być oklejone taśmą izolującą i przyklejone do wiązki przewodów. W pobliżu kolumny kierowniczej. Powinny być rozpięte, chyba że ktoś przy nich majstrował. Albo je uciął (zdarzało się). Jak są spięte to po włączeniu zapłonu miga check.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...