Jump to content

Nowy VAN subaru

Fido__

Recommended Posts

Aż się boję pisać, bo pewnie już było...

Za http://www.autoweek.com/news.cms?newsId=103075

Subaru planning to produce all-wheel drive, boxer-powered minivan
YUZO YAMAGUCHI | Automotive News
Posted Date: 8/31/05

TOKYO -- Subaru plans to add a minivan to its U.S. lineup in late 2007 or in 2008.

Based on the Subaru Legacy platform, the seven-seat vehicle with a 2.5-liter engine would be smaller and more affordable than the B9 Tribeca, says a source at Fuji Heavy Industries Ltd., which makes Subarus.

Another Fuji source confirmed the company's plans for the minivan.

The B9 Tribeca sport wagon, which went on sale in May, has a base price of $31,320, including destination. Powered by a 3.0-liter V-6, it is available with five or seven seats.

The minivan will offer two key Subaru elements: all-wheel drive and a boxer engine.

When the Subaru Traviq minivan flopped in Japan last year, Fuji Heavy learned the importance of those attributes. The Traviq, a rebadged Opel Zafira that General Motors assembled in Thailand, lacked a boxer engine and awd. A boxer engine has horizontally opposed cylinders.

In the United States, Subaru expects the minivan to help it achieve its sales target of 250,000 in 2010. In 2004, Subaru sold 187,402 units in the United States.

The minivan will be sold globally to achieve economies of scale.

In Japan, the new minivan will replace the Traviq. GM stopped building the Thai-made minivan for Subaru last December, about three years after Fuji Heavy launched it in Japan. Last year, Traviq sales here plunged 36.1 percent from a year earlier to 1,847.

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fido, czy ty zawsze masz takie 'dobre' wieści? :roll:

;)

Taaa... Komentarz typowy dla tego forum... :roll:

A mnie nie rusza to, że Subaru produkuje Vana, ale to, że Subaru produkuje samochody z kiepskimi hamulcami.

I jakoś wydaje mi się, że to drugie jest gorsze dla wizerunku firmy niż pierwsze...

Z pozdrowieniami dla wszystkich wiedzących co wypada produkować takiej firmie jak Subaru, a czego nie wypada :?

Fido, czy ty zawsze masz takie 'dobre' wieści? :roll:

;)

A mnie nie rusza to, że Subaru produkuje Vana, ale to, że Subaru produkuje samochody z kiepskimi hamulcami.

I jakoś wydaje mi się, że to drugie jest gorsze dla wizerunku firmy niż pierwsze...

Z pozdrowieniami dla wszystkich wiedzących co wypada produkować takiej firmie jak Subaru, a czego nie wypada :?

:roll:

Tam było ;) na dole..

Ale widać, że w tej dłuższej trasie, w której byłeś hamulce się nie sprawdziły...

:roll:

Tam było ;) na dole..

Emotikony są często tak samo dwuznaczne jak goły tekst. Dlatego niezbyt często ich używam.

Ale OK.

Ciekaw jestem, jaki to będzie Van. Może sobie kupię...? :twisted:

Ale widać, że w tej dłuższej trasie, w której byłeś hamulce się nie sprawdziły...

One nie hamują teraz źle. Tylko telepią...

I trochę boję się ich użyć nieco mocniej, bo później jazda jak po kocich łbach przy każdym, choćby lekkim hamowaniu. Byłbym naprawdę wdzięczny, gdyby ktoś mi polecił tarcze i klocki które nei mają takich właściwości.

Byłbym naprawdę wdzięczny, gdyby ktoś mi polecił tarcze i klocki które nei mają takich właściwości.

Podejrzewam, że takich tarcz jest mnóstwo (choćby od Spec. B), ale dlaczego w nowym aucie masz za nie płacić? :?

To bardzo dobrze! Niedlugo forumowae dinozaury przesiądą się na tego Vana i nam - młodym - nadarzy się okazja do zakupu imprezek i forysiów po okazyjnych cenach :) Brawo Subaru!

To bardzo dobrze! Niedlugo forumowae dinozaury przesiądą się na tego Vana i nam - młodym - nadarzy się okazja do zakupu imprezek i forysiów po okazyjnych cenach :) Brawo Subaru!

I tu się kowalzki łudzisz...

Znasz dowcip o takim "młodym - dynamicznym" co się przed dinozaura w Vanie na stacji benzynowej wcisnął...("Trzeba być młodym i szybkim")?

Dinozaury sobie Foresie i Imprezki zostawią - bo ich stać. Do zabawy, od czasu do czasu...

Pzdr.

Dinozaur Forumowy

Galu, z zalem Cie zawiadamiam, ze twoj AVATAR jest plci zenskiej. Nie wiem czy to specjalnie tak wybrales.

To glowna bohaterka z filmu Disneya Dinozaur.

Poza mna, pojazd na dole, Niuniek - Maksiu to Ty masz trzeci z Disneya.

Dinozaury sobie Foresie i Imprezki zostawią - bo ich stać. Do zabawy, od czasu do czasu...

Pzdr.

Dinozaur Forumowy

Pan to potrafi młodzieńca zasmucić :cry:

Pzdr.

Dinozaur Forumowy

Pan to potrafi młodzieńca zasmucić :cry:

Panie kowalzki! Nie płacz Pan, bo mi serdce krwawi... Toż ja młodzież kocham bardzo (szczególnie żeńską). To żartem tak było, tylko ja emotikonów niekiedy nie stawiam to i o nieporozumienie łatwo...

Jakbym miał imprezę, to bym ją Panu umyślnym podesłał (po przesiadce na Vana, oczywiście). Ale nie mam... :(

Ale możesz Pan pogadać z Arno. Też Dinozaur (choć lepiej zachowany, bo z Kredy a ja z głębokiego Triasu), ma WRXa i zamierza wymienić (nie wiem czy na Vana), a nuż też lubi młodzież i odstąpi tanio...?

Głowa do góry, ja tylko wyglądam tak groźnie ...

Twój T-rex

PS. Ale z tymi dinozaurami na forum, toś Pan pojechał...

Galu, z zalem Cie zawiadamiam, ze twoj AVATAR jest plci zenskiej. Nie wiem czy to specjalnie tak wybrales.

To glowna bohaterka z filmu Disneya Dinozaur.

Poza mna, pojazd na dole, Niuniek - Maksiu to Ty masz trzeci z Disneya.

Teraz lepiej?

Skąd miałem wiedzieć, że na forum Subaru tacy specjaliści od filmów dla dzieci siedzą...?

Od dzisiaj jestem T-rex

BTW: Czy przez ten moment nie naruszyłem jakichś praw autorskich Disneya?!! Bo nie chcę póść do pierdla za jakiegoś dinozaura. W dodatku samicę...

Byłbym naprawdę wdzięczny, gdyby ktoś mi polecił tarcze i klocki które nei mają takich właściwości.

Podejrzewam, że takich tarcz jest mnóstwo (choćby od Spec. B), ale dlaczego w nowym aucie masz za nie płacić? :?

:roll: :roll: :roll:

Zgodzę się w 100%. Zdecydowanie wolę vana i poprawione hamulce, niż brak vana, a hamulce w np. Legacy takie jak obecnie. ;-)

Gal, wiesz, że tak naprawdę nie wiadomo w jakim kolorze był T rexio ? Może był różowy ! Powinieneś mieć różowego dinozaura w avatarze ! :mrgreen:

Subaru jak najbardziej powinno mieć vana, pod warunkiem, że będzie on samodzielną konstrukcją, a nie tak jak np. Ingis... znaczy Justy :wink:

P.S. Naprawdę się pomyliłem i za pierwszym razem napisałem Ingis.

Gal, wiesz, że tak naprawdę nie wiadomo w jakim kolorze był T rexio ? Może był różowy ! Powinieneś mieć różowego dinozaura w avatarze ! :mrgreen:

Zrobię sobie tęczowego. W duchu Subaru.

Subaru jak najbardziej powinno mieć vana, pod warunkiem, że będzie on samodzielną konstrukcją, a nie tak jak np. Ingis... znaczy Justy :wink:

.

A niespecjalnie się z Panem zgadzam.

Subaru nie wszystko umie robić doskonale (co widać po samochodach) i jeżeli może mieć dobrą konstrukcję vana z firmy, która vany robić umie (trudno powiedzieć która :? ), to powinno wziąć tę dobrą konstrukcję i wyposażyć ją we własny napęd (bo dobry) i silnik bokser (dla image'u), ewentulnie zmienić drzwi na bezramkowe (j.w.).

I może byłby pierwszy dobrze prowadzący się i w miarę bezawaryjny van...?

I może byłby pierwszy dobrze prowadzący się i w miarę bezawaryjny van...?

Nie, to niemożliwe. Vany to brandzlomaty. A subaru nie ma w tym prawie w ogóle doświadczenia.

Więc albo zrobią bezawaryjnego, ale kiepskiego w oczach odbiorców ze względu na małą ilość wodotrysków samochoda, albo zrobią awaryjnego, ale wypełnionego badziewiem na jakiego jest obecnie zapotrzebowanie na rynku.

Jakby nie zrobili to i tak będzie źle :lol: No, ale przynajmniej będzie miał sensowny znaczek z przodu.

Czyli Subaru powinno wsiąść tylko kształt karoserii i wnętrze od jakiejś firmy, tak ?

Tribeca ma złe wnętrze ? Nie wiem, nie mnie oceniać bo pierwsze nie widziałem go na żywo, po drugie mnie się wnętrze Imprezy podoba. Jeśli nie jest ono takie złe to znaczy, że Subaru jak chce to potrafi. Poza tym FHI od lat produkuje vany... Nadal nie rozumiem, dlaczego nie miała by powstać samodzielna konstrukcja ?

P.S. Trochę głupio się czuję, jeśli Ty, robiący za "flagowego dinozaura forum" nazywasz mnie "Pan"... :?

EDIT: kowalzki, jak Subaru ma małe doświadzczenie z vanami? Nie rozumiem.

Czyli Subaru powinno wsiąść tylko kształt karoserii i wnętrze od jakiejś firmy, tak ?

Nie. Nie tylko kształt, a nawet kształt jest najmniej istotny - zewnętrzne blachy/plastiki można ukształtować w prawie dowolny sposób. Ale zbudowanie vana wymaga jakiegoś doświadczenia w tej sferze. Innego, niż doświadczenie w budowie samochodów klasy C i D.

A jeżeli Subaru przejęłoby doświadczenie firm francuskich w urządzeniu wnętrza (bez skrzypienia :wink: ), unifikacji systemów elektronicznych, różnych drobnych, acz upierdliwych (dla kierowcy) szczegółów specyficznych dla vana, to nikomu by to nie zaszkodziło.