Jump to content

Pękła osłona przegubu, ile szansy, że przegub jest cały?

gourmet

Recommended Posts

Okazało się przy wymianie opon - przednia prawa osłona przegubu półośki pęknięta na całym obwodzie. Trochę smaru rozpryskane po nadkolach. Sporo smaru jeszcze tkwi na przegubie. Żadnych dziwnych oznak - nie chrupie, nie stuka, nie piszczy. Wymiana czy to osłony, czy całości jest tak samo czasochłonna = mucho dinero :(

Ryzykować tylko wymianę gumowej osłony, czy od razu cały przegub?

Mi wymieniali gumową osłonę na półośce w W-wie na nie-ASO, bo była lekko pęknięta, kosztowało koło 120 zł, czasochłonność nie wiem, bo nie było mnie przy tym... ale za tą cenę nie mogło to zająć całego dnia :)

gourmet

Jak to sie zwykło mówić, robiłem kiedyś w przegubach i półłosiach :twisted: i powiem tak, pęknięcie osłony jest traktowane jako jedna z krytycznych wad. Nie chodzi tylko tylko o to, że smar wywala, ale o to też o to, że do pozostałego smaru przyklejają się drobiny piachu i innego syfu... Powierzchnie elementów roboczych w przegubach poddawane są bardzo skomplikowanej obróbce m.in. szlifowania i każda taka kupka syfu powoduje poważne uszkodzenia w przegubie, prędzej czy później ergo można doraźnie załatwić sprawę zakładając nową osłonę i smar (czasami nawet udaje się uratować przegub, jeżeli pęknięcie osłony zostało dostrzeżone w porę :wink: ), ale jeżeli masz kasę i przynajmniej podejrzenia, że mogło to trwać, to wymień przegub. Robota ta sama i tak trzeba półoś wywalić...

• 1 month later...
Ryzykować tylko wymianę gumowej osłony, czy od razu cały przegub?
Jeśli nic się nie dzieje, można próbować wymyć dokładnie przegub, nasmarować i powinno działać.

zaufanie jest dobre, ale kontrola jest lepsza... :twisted::lol:

jak nic nie puka, nic nie stuka, znaczy że jest oki, i dalsze brandzlowanie wozducha jest zbędne....

a jak się kiedyś ćwierćośka rozpęknie, 250pln za kompletną używkę i dalej hajda do przodu :)

• 2 weeks later...