Jump to content

Dziwny Dźwięk...


Filip.W

Recommended Posts

Witam.

 

Od dwóch dni, oprócz pieknego dźwięku w wrx'ie, słyszę taki nie za głośny, choc uporczywy dla mojego wytrawnego ucha dźwięk. Jest to dźwięk który zaczyna się mniej więcej od kilkunastu kilometrów na godzine i potem jego natężenie się zwiększa. Nie jest to zalezne od zmiany biegów, czy gwałtownych ruchów kierownica, jest stały. PODOBNY DO O WIELE DELIKATNIEJSZEGO ODWIROWYWANIA PRALKI - wiem, że to głubio brzmi ale tak jest. Moc taka sama, przyspeisza świetnie, nie dławi się. Dźwięk (tak mi sie wydaje) wydobywa się z przodu samochodu. Nie znam sie jeszcze na tyle na tym silniku bo samochod mam od niedawna.

 

Za wszelkie gdybania, wstępne rady lub porządne info wielkie dzięki.

 

PS samochod byl w zeszlym tygodniu na totalnym przeglądzie. (delikatnie czasami ściaga mi samochod w lewo) - pono musze zrobic geometrie laserową.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem jeśli by to było łożysko, to raczej nie ma szans, żeby dźwięk nie zmieniał się w ogóle przy gwałtownych ruchach kierownicą. Poza tym żeby wydawać dźwięk "wirowania" łożysko musiałoby być w niezłej rozsypce, a z postu wynika, że raczej nagle się ten dźwięk pojawił. Ja bym się gdzie indziej porozglądał.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Okazuje się, że dziwny dźwięk (podobno) dochodzi ze skrzyni biegów. Okazało się również że musiała by dokręcona, samochod teraz nie szarpie, skrzynia badzo ładnie pracuje, ale jak samochod sie "rogrzeje" -> pojeżdzę nim trochę to jest głośniejszy.

 

Podobno może byc to wina łożyska ....eh.

 

-- 5 gru 2010, o 00:07 --

 

czy lepiej skrzynia czy łożysko nowe?

Link to comment
Share on other sites

Podobno może byc to wina łożyska ....eh.

Łożyska w skrzyni czy w kole? Na sprawdzenie łożyska w kole jest sposób. Jedź do warsztatu gdzie mają podnośnik i co najważniejsze stetoskop samochodowy, podnieście autko do góry -zapnij trójeczkę i będziesz wiedział czy, a jeśli to które łożysko pracuje głośno. Ja tak zawsze sprawdzam i raczej bez pomyłki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...