Jump to content

Prawdziwe chlapacze do Forestera III

subarutux

Recommended Posts

Czy ktoś mógłby polecić jakieś prawdziwe chlapacze (fartuchy) do nowego Forestera? Fabryczne kubełki może i wyglądają ładnie, jednak ich funkcjonalność jest mocno wątpliwa. Błotko chlapie po bokach aż na boczne szyby, a zimą w tychże kubełkach zbiera się śniegi i błoto, i zamarza na amen.

Szukaliśmy w Googlach do znudzenia; jedyną ofertę znaleźliśmy na nie-ASO, ale tam są tylko chlapacze z czerwonymi napisami, co w połączeniu z kolorem potForka wyglądałoby potwornie.

Kupilem ostatnio RA basic i troche wygladaja jak wyciete z okladki segregatora. Przesylka 9dni, szok! Druga sprawa to czy one na pewno cos daja? Bo co widze fotke auta z tymi chlapokami to brudna jest jakby ich nie miala ;) Do my09 na sf.org sa zwymiarowane te chlapacze, trzeba popytac tylko wujka google ;) Zapinki sa na allegro po 3.8zl ;)

Kupilem ostatnio RA basic i troche wygladaja jak wyciete z okladki segregatora. Przesylka 9dni, szok! Druga sprawa to czy one na pewno cos daja? Bo co widze fotke auta z tymi chlapokami to brudna jest jakby ich nie miala ;) Do my09 na sf.org sa zwymiarowane te chlapacze, trzeba popytac tylko wujka google ;) Zapinki sa na allegro po 3.8zl ;)

Czy daja to nie wiem. W My07 mam fabryczne i działają jak szufla na śnieg (czyli część śniegu i błota zostaje ładnie zebrana, zostaje na 'chlapaczu' i zamarza w twardą grudę w zimie). Na RA natrafiłem jak szukałem extrasów do nowego forka.

Musze poszukac na sf.org wymiarów, moze ktos to z poliuretanu by wyciął u nas.

Rally Armor: http://bit.ly/cKNKG9

Zalety:

- uzytkownicy na www.subaruforester.org są zadowoleni (a mają podobne zdanie co do fabrycznych jak Ty)

Wady:

- trzeba sciągnąc z USA. Wysyłają do Polski, płatnośc przez paypal.

- cena

pozdrawiam

5 kompressor ma rally Armory :wink:

Mam w swoim i potwierdzam są świetne :!:

• 7 months later...

Na sf.org znalazłem na razie szkic do przednich. Nie przekonuje mnie to. Kto wie, czy nie lepiej wziąć tekturę i zrobić sobie szablon samodzielnie, a potem spróbować go ładnie narysować. Niestety nie mam odpowiedniego zaplecza garażowo-narzędziowego (trzeba zdjąć fabryczne).

Materiał to już nie problem (mnie interesowałyby elastyczne, więc jakaś guma).

===========================

-- 24 maja 2011 11:27 --

Dokonałem "nieautoryzowanej przeróbki" fabrycznych zbieraczy polegającej na wycięciu dolnych, zamykających je części. Teraz te chlapaczopodobne produkty są u dołu otwarte, dzięki czemu błoto nie zbiera się w nich, lecz odpada, tak jak to powinno być. Z boku chlapacze wyglądają tak samo, jak przed operacją. Zdjęcia nie wyszły może najlepiej, ale widać, o co chodzi.

Dziękuję za uznanie! :D

Wycinałem to małą szlifierką kątową, parametrów tarczy, obrotów itd. nie znam - znajomy wręczył mi sprzęt i powiedział "ma iść".

Ogólnie mało przyjemna robota - potrzebny jest kanał (lub podnośnik), na leżąco się nie da. Cierpną ręce, opiłki tworzywa pryskają na wszystkie strony i są całkowicie nieprzewidywalne - trzeba mieć okulary. Jest to dość żmudne, bo trzeba to robić bardzo delikatnie i ostrożnie - najlepiej popróbować najpierw na dolnej części, tej do usunięcia.