Jump to content

Z serii - co to jest ?

plasma555

Recommended Posts

Witam,

wczoraj zaglądnąłem z kolegą pod maskę i zauważyłem że z kolektora ssącego wystaje dziwny bączek a na dole pod nim nie jest nigdzie podłączony!!!! Tak dynda poprostu...! Mam problem z ciśnieniem na turbinie i sie zastnawiam co to może być. Czy to jest normalne w każdej Subarze czy nie ?

img1632x.jpg

By plasma555 at 2010-10-21

img1631j.jpg

By plasma555 at 2010-10-21

Co to może być?

Pzdr!

Jasiek

U mnie rurka ginie "gdzieś" pod kolektorem ssącym. Na opposed to chyba jest połączenie A czyli idzie do metalowej rurki połączonej razem z rurkami powrotu paliwa. Dokąd to idzie dalej, to nie mam pojęcia i nie potrafię znaleźć :)

EDIT: no dokładnie jak niumen napisał :)

niumen, dzięki wielkie za schemat ... jednak dalej jest problem z tym wężem ... czemu on dynda ? Co może spowodować niepodłączenie tego kabla ?

czerech, na Allegro można już takie dostać :) ładnie pod maską wyglądają :)

No więc tak z tego co widzę to trzyma się to na Bożej łasce chciałem być dobry i wyjść z domku postanowiłem żeby rzucić okiem i mi się wypiełło tak samo z siebie :twisted: ale trzeba ten wężyk wsunąć na niebieski króciec pod taką wtyczką pod/za alternatorem.... U ciebie to będzie jakieś 5cm pod trójnikiem od boosta jak mniemam tym kremowym co na fotce widać przy alternatorze

P.S. na schemacie to jakoś od du.. strony wygląda :D

Tak na mój gust to ten nie podpięty przewodzik doprowadza pary paliwa do tej banieczki która przepuszcza je do ssaka lub nie w zależności od ciśnienia w kolektorze gdy jest nie podpięty pary spalin idą w atmosferę? i nie zostają spalone ale pasuje żeby ktoś mądrzejszy się wypowiedział a podpięcie go to 2min :)