Jump to content

o co chodzi z tą paniką że opony mają być do tzw. 4x4??

Cube

Recommended Posts

się pytam się - przecież to jest samochód osobowy a nie żadna terenówka, do tego lekki i szybki - dlaczego zatem polecane są opony do 4x4 (z większym klockowaniem i gorszymi kierunkami przeciw Aquaplaningowi)... Czy rekomendacja "ma być do 4x4" dotyczy tylko wolnossaków pracujących w niecnych warunkach czy co?

dajcie znać koledzy bo się pogubiłem....

K

Ja też się pogubiłem, jak ubezpieczałem ostatnio Forestera diesla i okazało się że dostałem zwyżkę + paredziesiąt procent (dokładnie nie pamiętam 40 czy 60), za auto terenowe :!: :evil:

Auto z salonu wyjechało na Good Year Eagle F1, raczej mało terenowych oponach :P

Dziękuję Panowie!

Zamierzam się na Michelin ALPIN A4 215/60 R16 95 H

Poprzednio jeździłem na Continentalach ContiWinterContact TS 830 P - większy Indeks nośności (w Michelin Alpine A4 jest 95 a w TS 830 P jest 95) oraz zdecydowanie sprawniejsze w "ciężkim" błotno-śnieżnym terenie, ale

- indeks 95 jest wg danych, które mam wystarczający (poprawcie mnie jeśli się mylę),

- Micheliny są cichsze i mają mniejsze opory toczenia

- Micheliny na śniegu pracują równie dobrze a błoto... no cóż przy - 10 do - 20 raczej się nie spodziewam

- Micheliny są lepsze na okres przejściowy do szybkiej jazdy (deszcz - ale tu minusik za gorsze jeżdżenie błotne, choć tak naprawdę - jak jest plucha to raczej po lasach, górach nie jeżdżę)

- Micheliny mają krótszą drogę hamowania

- Micheliny fajniej wyglądają :D

aa cena ta sama:)

-- Śr paź 20, 2010 3:47 pm --

oczywiście w ts 830 P indeks nośności jest 99

Sikor, może wybrałeś niewłaściwego ubezpieczyciela. w kwestii forka są różne interpretacje

Sęk w tym, że nawet zmieniłem firmę i wybrałem tańszą ofertę :|

już pisałem w wątku oponiarskim i powtarzam jak mantrę : w nowym Outlanderze, miesiąc po zakupie Michelinki mi wyząbkowały, oczywiście reklamacja została odrzucona. Można takie info uwzględnić w wyborze lub nie.

już pisałem w wątku oponiarskim i powtarzam jak mantrę : w nowym Outlanderze, miesiąc po zakupie Michelinki mi wyząbkowały, oczywiście reklamacja została odrzucona. Można takie info uwzględnić w wyborze lub nie.

Słyszałem o tym, ale ponoć problem dotyczył innnych opon - bodaj Latitude (do "dużych SUVów")...

Czy możesz podać jakie uzasadnienie nieuznania reklamacji podali?

Trochę się z Tobą nie zgodzę (dopisałem na czerwono)

Dziękuję Panowie!

Poprzednio jeździłem na Continentalach ContiWinterContact TS 830 P - większy Indeks nośności (w Michelin Alpine A4 jest 95 a w TS 830 P jest 95) oraz zdecydowanie sprawniejsze w "ciężkim" błotno-śnieżnym terenie, ale

- indeks 95 jest wg danych, które mam wystarczający (poprawcie mnie jeśli się mylę),

- Micheliny są cichsze i mają mniejsze opory toczenia - wg testu ADAC jest odwrotnie, ale uważam to za mało istotny parametr

- Micheliny na śniegu pracują równie dobrze a błoto... no cóż przy - 10 do - 20 raczej się nie spodziewam - na sniegu i lodzie wg ADAC znowu lepsze 830P

- Micheliny są lepsze na okres przejściowy do szybkiej jazdy (deszcz - ale tu minusik za gorsze jeżdżenie błotne, choć tak naprawdę - jak jest plucha to raczej po lasach, górach nie jeżdżę) - z doświadczenia napiszę że jednak przy szybkiej jeździe opona asymetryczna jest precyzyjniejsza w prowadzeniu od kierunkowej

- Micheliny mają krótszą drogę hamowania

- Micheliny fajniej wyglądają :D

aa cena ta sama:) - moim zdaniem jednak nie :wink:

-- Śr paź 20, 2010 3:47 pm --

oczywiście w ts 830 P indeks nośności jest 99

Głowna przewaga Michelina A4 to małe zużycie bieżnika, ale ja na ten parametr akurat nie patrzę. Żeby było jasne, A4 to bardzo dobra opona, o wiele lepsza od przeciętnej A3, ale niestety za droga - inni (Conti, Dunlop, GY) oferują opony na podobnym poziomie (ciut lepsze i gorsze w różnych parametrach) za lepsze pieniądze.

ALPIN A4, 215/60 R16 95 H cena 460 zł./szt

ContiWinterContact TS 830 P cena 456 zł./szt.

Poradziłem się raz jeszcze - i rzeczywiście, nawet przy tej samej cenie - jako lepsze wskazane są Conti :)

Dziękuję,

Zmieniam zamówienie!

Pozdrawiam!!

K

-- Cz paź 21, 2010 4:38 pm --

ts 830 P niedostępne - kompletnie....

OSTATECZNY WYBÓR: Dunlop SP Winter Sport 3D 99H

Wrażenia z jazdy wkrótce!

Pozdr!

K

się pytam się - przecież to jest samochód osobowy a nie żadna terenówka, do tego lekki i szybki - dlaczego zatem polecane są opony do 4x4 (z większym klockowaniem i gorszymi kierunkami przeciw Aquaplaningowi)... Czy rekomendacja "ma być do 4x4" dotyczy tylko wolnossaków pracujących w niecnych warunkach czy co?

Ta rekomendacja realnie powinna dotyczyć wyłącznie samochodów TERENOWYCH tj. używanych regularnie w terenie. Druga sprawa to kwestia masy, jaką taka opona może unieść - te "4x4" mogą więcej, a więc mogą być przydatne do dużych terenówek/SUV-ów.

Do forka - zwykłe cywilne opony i basta. Jeśli planujesz wizyty w terenie, to może niech to nie będzie R888 :mrgreen:, ale z pewnością nie musi to być opona "4x4", bo wtedy na autostradzie wóz będzie "pływał"

ciakwe jak się sprawdzą

miałem 2-ki i zapychały się lamele

tak czy siak bardzo sobie je chwaliłem

Pozdrawiam