Jump to content

Turbodziadek jakie turbo pasuje p&p??

-Chudy-

Recommended Posts

Siemka

Zastanawiam się nad wymianą turbiny w swoim turbodziadku na taką od imprezy. Głównie chodzi mi o to, żeby na zimę poprawic trochę dolne partie obrotów. Jak możecie to napiszcie, z których dokładnie modeli będą pasowały p&p bez żadnych przeróbek??

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Prawie kazde z Imprezy - procz twin scroll.

Jedyna przerobka "mechaniczna" ktorej ew. trzeba dokonac to dodac kolanko, bo o ile mnie pamiec nie myli w turboantyku jest top entry turbo fabrycznie.

Inna sprawa, ze wypadaloby zrobic korekte mapy, a nie tylko tak sobie turbo machnac inne.

A kolejna, to to, ze chyba fabrycznie w turbo-antyku za duze turbo to nie siedzi? Wiec akurat dol nie powinien byc problemem? Zwlaszcza po jakiejs lekkiej korekcie mapy?

-Chudy-, u mnie w Legacu siedziala VF12. Gdybys chcial przy takiej zostac, to mam do odsprzedania w bdb stanie.

Pamietaj o dwoch sprawach:

1. komuter w Dziadku nie jest programowalny i od-tak-sobie TD04L nie bedzie pracowac tak dobrze jak w WRX;

2. jako zwrocil mi uwage na ryzyko rozwalenia skrzyni (to wiadomo) ale tez panewek w 'ulozonym' silniku poprzez zmiane charakterystyki doladowania. FV12 jest relatywnie duza, pozno wstaje. TD04 zacznie napedzac przy 2 - 2,5k rpm. Silnikowi moze to zaszkodzic. Uszkodzenia panewek, korbowodow, przelozen w skrzyni sa najczesciej efektem duzego momentu obrotowego 'z dolu'. Ja podejmuje to ryzyko ;) zobaczymy - ale tez bede wzmacnial skrzynie.