Jump to content

Niższa akcyza na paliwo

Saval
 Share

Recommended Posts

od 15.09, od ceny z tego dnia odejiemy ok 35 groszy i wyjdzie....mam nadzieję,że trochę mniej niż dziś. Dla mnie to ma pewien wymiar moralny-wreszcie nasze Państwo wykazuje spadek pazerności,ktoś może zrozumiał,że Państwo to po częsci tzw Obywatele i łupić ich nieludzko jakoś nie wypada...co ja piszę,sie rozmarzyłem :oops:

Nie chcę Ci psuć humoru i burzyć świeżo odbudowanej wiary w nasze państwo :twisted: , ale nie do końca tak jest... Ktoś tam chyba zna się na podstawach ekonomii i zna teorię elastyczności cenowej popytu. W skrócie - przy rosnących cenach istnieje prawdopodobieństwo mniejszego popytu, co w rezultacie, mimo większego zysku jednostkowego ze sprzedaży, zmniejszy zysk łączny. W tym konkretnym przypadku oczywiście za "zysk" podstawiamy "akcyza".

(dla mniej gramotnych :twisted: : lepiej sprzedać 10 jabłek po 1 PLN zarabiając po 10 groszy na każdym, niż 2 jabłka po 1.30 PLN, zarabiając po 40 groszy na każdym)... :roll:

Nie chcę Ci psuć humoru i burzyć świeżo odbudowanej wiary w nasze państwo :twisted: , ale nie do końca tak jest... Ktoś tam chyba zna się na podstawach ekonomii i zna teorię elastyczności cenowej popytu. W skrócie - przy rosnących cenach istnieje prawdopodobieństwo mniejszego popytu, co w rezultacie, mimo większego zysku jednostkowego ze sprzedaży, zmniejszy zysk łączny - w tym przypadku za "zysk" podstawiam "akcyza" (dla mniej gramotnych: lepiej sprzedać 10 jabłek po 1 PLN zarabiając po 10 groszy na każdym, niż 2 jabłka po 1.30 PLN, zarabiając po 40 groszy na każdym)... :roll:

tym bardziej, że wybory parlamentarne i prezydenckie są już za pasem i warto trochę kiełbaski ludowi "podać" :roll:

Ja podejżewam że będzie to wyglądało tak. Akcyza będzie obniżona, ale stacje stwierdzą że mogą na tym zarobić, i zamiast obniżyć cenę o 25gr, obniżą o 5-10gr..... było by zbyt pęknie gdyby obniżli wszystkie paliwa o 25gr i więcej

po prostu próbuje w tym jakiś ludzki odruch wypatrzeć hehehe.

Postawa jak najbardziej słuszna i - w dzisiejszych czasach - godna podziwu... 8)

PS. Wiesz, że Afro Kolektyw wydaje nową płytę? :twisted:

Coś się mnie o uszy obiło, jestem wielkim miłośnikiem ich Płyty Pilśniowej ale niestety mam ją tylko na kasecie i nie mogę nigdzie zdobyć wersji CD :cry: Szkoda - najwięksi jajcaże polskiego Hip-Hopu (zresztą znienawidzeni przez żałosny polisz pseudo gangsta i prawdziwą ławeczkę)

no... ja oczywiście mam CD 8). I o ile jestem stanowczym wrogiem piractwa, to w tym szczególnym przypadku (=brak oryginału na rynku*) mogę Ci zrobić kopię. Cel uważam za szczytny - tj. popularyzację super inteligentnej i jednocześnie jajcarskiej muzyki ludzi, którzy naprawde potrafią obserwować świat i przekazać to w odpowiedni sposób...

Jak chcesz, daj znać na PW.

* - sprawdziłem to na merlin.com.pl i vivid.pl :twisted:

niestety - paliwo i tak będziemy kupowali, nawet jak będzie drożało... układy zasilania alternatywnego są odpowiednio drogie i większość jeździ na benzynie ... (nie tylko jeździ)

a opisywane ruchy cen ... ... obniżą teraz, a po wyborach i tak podniosą .... i tak w kółko .... niestety.

I tak dziwnym trafem dzięki obniżce akcyzy na paliwo znalazłem posiadacza płytki Afrokolektywu no zajebisty jest ten Gronicki- i jak tu nie pisać o moralnym aspekcie tych działań rządu Belki

He he - a i off-top jaki piękny. Klasyka, że palce lizać :mrgreen:

Ale to już nie pierwszy raz - dzięki off-topom azrael zaliczy w weekend przejażdżkę smartem roadsterem, onegdaj z arnem walnęliśmy parę drinków na lotnisku w Atenach, Moniqa stała się posiadaczką autografu od Petera Solberga, a ja miałem przyjemność zamawiać "swoją" imprezę właśnie w jej towarzystwie :mrgreen:

Niech żyją off-topy :!: :mrgreen:

I tak dziwnym trafem dzięki obniżce akcyzy na paliwo znalazłem posiadacza płytki Afrokolektywu no zajebisty jest ten Gronicki- i jak tu nie pisać o moralnym aspekcie tych działań rządu Belki

He he - a i off-top jaki piękny. Klasyka, że palce lizać :mrgreen:

Ale to już nie pierwszy raz - dzięki off-topom azrael zaliczy w weekend przejażdżkę smartem roadsterem, onegdaj z arnem walnęliśmy parę drinków na lotnisku w Atenach, Moniqa stała się posiadaczką autografu od Petera Solberga, a ja miałem przyjemność zamawiać "swoją" imprezę właśnie w jej towarzystwie :mrgreen:

Niech żyją off-topy :!: :mrgreen:

A ze mną na du..., tfu, dziewczyny pójdziesz :twisted:

czy Wy serio wierzycie, że polityczna decyzja przed wyborami spowoduje obniżkę cen paliwa na stacjach?

Ludzie, obudźta się i walnijta w ścianę czaszką, to pomoże Wam wrócić do naszej rzeczywistości.