Skocz do zawartości

Niższa akcyza na paliwo


Saval

Rekomendowane odpowiedzi

od 15.09, od ceny z tego dnia odejiemy ok 35 groszy i wyjdzie....mam nadzieję,że trochę mniej niż dziś. Dla mnie to ma pewien wymiar moralny-wreszcie nasze Państwo wykazuje spadek pazerności,ktoś może zrozumiał,że Państwo to po częsci tzw Obywatele i łupić ich nieludzko jakoś nie wypada...co ja piszę,sie rozmarzyłem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci psuć humoru i burzyć świeżo odbudowanej wiary w nasze państwo :twisted: , ale nie do końca tak jest... Ktoś tam chyba zna się na podstawach ekonomii i zna teorię elastyczności cenowej popytu. W skrócie - przy rosnących cenach istnieje prawdopodobieństwo mniejszego popytu, co w rezultacie, mimo większego zysku jednostkowego ze sprzedaży, zmniejszy zysk łączny. W tym konkretnym przypadku oczywiście za "zysk" podstawiamy "akcyza".

 

(dla mniej gramotnych :twisted: : lepiej sprzedać 10 jabłek po 1 PLN zarabiając po 10 groszy na każdym, niż 2 jabłka po 1.30 PLN, zarabiając po 40 groszy na każdym)... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci psuć humoru i burzyć świeżo odbudowanej wiary w nasze państwo :twisted: , ale nie do końca tak jest... Ktoś tam chyba zna się na podstawach ekonomii i zna teorię elastyczności cenowej popytu. W skrócie - przy rosnących cenach istnieje prawdopodobieństwo mniejszego popytu, co w rezultacie, mimo większego zysku jednostkowego ze sprzedaży, zmniejszy zysk łączny - w tym przypadku za "zysk" podstawiam "akcyza" (dla mniej gramotnych: lepiej sprzedać 10 jabłek po 1 PLN zarabiając po 10 groszy na każdym, niż 2 jabłka po 1.30 PLN, zarabiając po 40 groszy na każdym)... :roll:

 

tym bardziej, że wybory parlamentarne i prezydenckie są już za pasem i warto trochę kiełbaski ludowi "podać" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejżewam że będzie to wyglądało tak. Akcyza będzie obniżona, ale stacje stwierdzą że mogą na tym zarobić, i zamiast obniżyć cenę o 25gr, obniżą o 5-10gr..... było by zbyt pęknie gdyby obniżli wszystkie paliwa o 25gr i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu próbuje w tym jakiś ludzki odruch wypatrzeć hehehe.

 

Postawa jak najbardziej słuszna i - w dzisiejszych czasach - godna podziwu... 8)

 

PS. Wiesz, że Afro Kolektyw wydaje nową płytę? :twisted:

 

Coś się mnie o uszy obiło, jestem wielkim miłośnikiem ich Płyty Pilśniowej ale niestety mam ją tylko na kasecie i nie mogę nigdzie zdobyć wersji CD :cry: Szkoda - najwięksi jajcaże polskiego Hip-Hopu (zresztą znienawidzeni przez żałosny polisz pseudo gangsta i prawdziwą ławeczkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... ja oczywiście mam CD 8). I o ile jestem stanowczym wrogiem piractwa, to w tym szczególnym przypadku (=brak oryginału na rynku*) mogę Ci zrobić kopię. Cel uważam za szczytny - tj. popularyzację super inteligentnej i jednocześnie jajcarskiej muzyki ludzi, którzy naprawde potrafią obserwować świat i przekazać to w odpowiedni sposób...

 

Jak chcesz, daj znać na PW.

 

* - sprawdziłem to na merlin.com.pl i vivid.pl :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety - paliwo i tak będziemy kupowali, nawet jak będzie drożało... układy zasilania alternatywnego są odpowiednio drogie i większość jeździ na benzynie ... (nie tylko jeździ)

a opisywane ruchy cen ... ... obniżą teraz, a po wyborach i tak podniosą .... i tak w kółko .... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dziwnym trafem dzięki obniżce akcyzy na paliwo znalazłem posiadacza płytki Afrokolektywu no zajebisty jest ten Gronicki- i jak tu nie pisać o moralnym aspekcie tych działań rządu Belki

 

He he - a i off-top jaki piękny. Klasyka, że palce lizać :mrgreen:

 

Ale to już nie pierwszy raz - dzięki off-topom azrael zaliczy w weekend przejażdżkę smartem roadsterem, onegdaj z arnem walnęliśmy parę drinków na lotnisku w Atenach, Moniqa stała się posiadaczką autografu od Petera Solberga, a ja miałem przyjemność zamawiać "swoją" imprezę właśnie w jej towarzystwie :mrgreen:

 

Niech żyją off-topy :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dziwnym trafem dzięki obniżce akcyzy na paliwo znalazłem posiadacza płytki Afrokolektywu no zajebisty jest ten Gronicki- i jak tu nie pisać o moralnym aspekcie tych działań rządu Belki

 

He he - a i off-top jaki piękny. Klasyka, że palce lizać :mrgreen:

 

Ale to już nie pierwszy raz - dzięki off-topom azrael zaliczy w weekend przejażdżkę smartem roadsterem, onegdaj z arnem walnęliśmy parę drinków na lotnisku w Atenach, Moniqa stała się posiadaczką autografu od Petera Solberga, a ja miałem przyjemność zamawiać "swoją" imprezę właśnie w jej towarzystwie :mrgreen:

 

Niech żyją off-topy :!: :mrgreen:

 

A ze mną na du..., tfu, dziewczyny pójdziesz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...