Jump to content

Ciekawy test nowego OBK

Kario

Recommended Posts

Abstrahując od tego, że może niekoniecznie trzeba było nowy temat otwierać ( ;) ), to test rewelacyjny. Rzekłbym, że nawet ciut lepszy od niemieckich magazynów motoryzacyjnych, bo wzięli pod uwagę faktycznie sporo czynników. Wszelkie automaniaki i inne polskie odpowiedniki .... nie dorastają im nawet do pięt :roll: Jak ostatnio oglądałem jakiś polski program na TVN Turbo, to ... ach, zresztą otworzę nowy temat ;)

• 9 months later...

Jako że mogę już coś powiedzieć na ten temat - handling rzeczywiście wymuszający po prostu wolniejszą jazdę, hamulce wystarczające, widoczność - za dużo martwych kątów do tyłu, zwłaszcza z północnoamerykańskimi lusterkami, które są do dupy bo gówno w nich widać.

Trochę może tak mi się wydaje z turbodziadka, który raczej precyzyjnie wycina zakręty. Ale z kolei

nierówności itp - nie istnieją.

No i 3.6 ma mega moment.

Ogólnie - zaje**sty samochód.

Co do testu - bdb, trochę za bardzo amerykański w podejściu, zresztą ten

też mi się podoba - i tez jest amerykański :mrgreen:

Abstrahując od tego, że może niekoniecznie trzeba było nowy temat otwierać ( ;) ), to test rewelacyjny. Rzekłbym, że nawet ciut lepszy od niemieckich magazynów motoryzacyjnych, bo wzięli pod uwagę faktycznie sporo czynników. Wszelkie automaniaki i inne polskie odpowiedniki .... nie dorastają im nawet do pięt :roll: Jak ostatnio oglądałem jakiś polski program na TVN Turbo, to ... ach, zresztą otworzę nowy temat ;)

:)

Nie jechałem nowym OBK. Ale wiem jakie cuda w poprzedniej generacji Legacy robi zmiana tylnego stabilizatora na twardszy. Może w nowym OBK tez taki prosty fix robi ogromna różnice. Subaru montuje stabilizatory po prostu bezsensowne. Auta tracą wiele na prowadzeniu z powodu takiej pierdoły a nic komfortu twardszy stabilizator nie zabiera. W każdym razie od teraz to dla mnie obowiązkowa modyfikacja każdego subaru.

Może i się mylę ale czy przypadkiem OBK US nie ma nieco innego(bardziej miękkiego) zawieszenia niż wersja EU

:?:

Nie mylisz się:) OBK US jest bardziej miękciejszy

Więc nie biorę na poważnie tych uwag co do zachowania na drodze wg testu gdyż dotyczy to wersji US :)

Mój OBK zachowuje się wręcz znakomicie na każdej nawierzchni 8)

Na dobranoc:

;)

dziwne ze tak slabo sobie radzi na tym ostatnim filmiku skoro ma w standardzie esp myslem ze to lepiej bedzie dzialac (tak jakby miala blokade dyferencjalow tylko poprzez przyhamowywanie poszczegolnych kol)

Nie jechałem nowym OBK. Ale wiem jakie cuda w poprzedniej generacji Legacy robi zmiana tylnego stabilizatora na twardszy. Może w nowym OBK tez taki prosty fix robi ogromna różnice. Subaru montuje stabilizatory po prostu bezsensowne. Auta tracą wiele na prowadzeniu z powodu takiej pierdoły a nic komfortu twardszy stabilizator nie zabiera. W każdym razie od teraz to dla mnie obowiązkowa modyfikacja każdego subaru.

twarde staby przeszkadzaja w terenie ograniczajac wykrzyz osi - a OBK nie jest raczej autem sportowym i dlatego takie sa montowane :idea:

dziwne ze tak slabo sobie radzi na tym ostatnim filmiku skoro ma w standardzie esp myslem ze to lepiej bedzie dzialac (tak jakby miala blokade dyferencjalow tylko poprzez przyhamowywanie poszczegolnych kol)

Też mnie to zastanawia. Jak wszystkie 4 koła mają przyczepność to nie ma problemu jak jedno w górę to nie daje rady, dziwne że kontrola trakcji nie reaguje wystarczająco ...

Test wyśmienity. W odpowiedzi na powyższe - każdy stabilizator ma swój sens, aczkolwiek każdy rynek ma swoje upodobania i potrzeby. Mimo wszystko sugeruję się przejechać, ponieważ model aktualny różni się od poprzedniego w każdym calu. Wersja EU ma inne nastawy zawieszenia jak wersja na rynek US. Próbowałem różnych rzeczy nowym Outbackiem i zgodzić muszę się co do zachowania samochodu podczas hamownia w szybko pokonywanym zakręcie, tj. delikatnie narzuca tyłem. Fakt faktem, takie zachowanie auta było przeze mnie prowokowane, tj. celowo dokręcałem kierownicą lekko w drugą stronę (prędkość ok. 120 km/h) i mimo wszystko czułem się bardzo bezpiecznie.

PS. Myślisz, że w WRX STI też wymieniłbyś stabilizator na grubszy :?: :lol:

• 4 months later...

Coraz bardziej sie wjeżdżam w OBKa i coraz bardziej jednak na polskich drogach drugiej i dalszej kategorii oraz na szutrowych nawierzchniach mi sie podoba taki 'miękki' setup i 17" z profilem 60.

:D