Skocz do zawartości

Znalezione na Allegro, Ebay itp ...


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Michał W. napisał:

 

piekna linia nadwozia i te poszerzenia nadkloli - w czasach podstawowki chorowalem na taka Mazde, w czerwonych kolorze byla boska :)

wersja GT (2.0i 16V) chyba nawet miala system 4WS

 

zlote czasy motoryzacji (i moich mlodzienczych lat), kiedy na drogach bylo wiecej aut 2-drzwiowych niz kombiakow (o SUV'ach nie wspominajac :biglol: )

Celica, Prelude, Eclipse, 200SX, Probe, Calibra, Audi Coupe, moglbym wyliczac i wyliczac... :wub:

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 23.12.2019 o 16:53, Syn Adama napisał:

Czy ktoś kiedyś kombinował z postojowym podgrzewaniem silnika?

Mam na myśli np. taką pompkę z grzałką, podłączaną do układu chłodniczego:
https://pl.aliexpress.com/item/32836452440.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.f5c45e63RdXpPn&algo_pvid=d11b8349-bdf3-49c5-9c9c-5205f999a863&algo_expid=d11b8349-bdf3-49c5-9c9c-5205f999a863-0&btsid=0d84c2cc-cf0d-456e-a904-0c00ce3383e8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_53

Albo taką grzałkę do oleju:

https://intercars.pl/produkty/179165-grzalka-silnika-defa-411240

 

W teorii i silnik lepiej chroniony przy starcie, i szybciej ciepło w kabinie, i mniejsze spalanie...

Ale jak w praktyce?


kupiłem oryginalną grzałkę Subaru wkręcaną w blok. Ma słabą moc, trudno jest zamontować (dużo rzeczy trzeba poodkręcać). 
 

na przyszły rok będę zakładał coś takiego z allegro, mam nadzieję, że ponad 4 razy wyższa moc i pompka sprawdzą się dużo lepiej, plus montaż tego jest dużo prostszy. 

3C84600F-A2F6-4B61-9CAE-8F45D69A3E05.png

Edytowane przez kamilgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, eddie_gt4 napisał:

zlote czasy motoryzacji (i moich mlodzienczych lat), kiedy na drogach bylo wiecej aut 2-drzwiowych niz kombiakow (o SUV'ach nie wspominajac :biglol: )

Celica, Prelude, Eclipse, 200SX, Probe, Calibra, Audi Coupe, moglbym wyliczac i wyliczac... :wub:

Ja z 2-drzwiowych z tamtych czasów najlepiej pamiętam Fiata 126p, Trabanta 601 i Syrenkę 105. :)

Co prawda część Trabantów to były kombi ale też 2-drzwiowe.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Michał W. napisał:

Ja z 2-drzwiowych z tamtych czasów najlepiej pamiętam Fiata 126p, Trabanta 601 i Syrenkę 105. :)

Co prawda część Trabantów to były kombi ale też 2-drzwiowe.

 

wy byliscie w zupelnie innej sytuacji, chroniliscie swoich "domowych" producentow aut - po PRL i przed wstapieniem do Unii na polskich drogach bylo bardzo bardzo  smutno, niemal same maluchy, duze fiaty i nne polonezy, potem cienkio-cienkio, daewoo, etc. :mrgreen:

 

natomiast u nas "drzwi" na Zachod zostaly otwarte od razu po upadku komuny i juz na poczatku lat 90-tych sytuacja na drogach bardzo sie zmienila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

 

wy byliscie w zupelnie innej sytuacji, chroniliscie swoich "domowych" producentow aut - po PRL i przed wstapieniem do Unii na polskich drogach bylo bardzo bardzo  smutno, niemal same maluchy, duze fiaty i nne polonezy, potem cienkio-cienkio, daewoo, etc. :mrgreen:

 

natomiast u nas "drzwi" na Zachod zostaly otwarte od razu po upadku komuny i juz na poczatku lat 90-tych sytuacja na drogach bardzo sie zmienila

Pisałem myśląc o końcu lat osiemdziesiątych, konkretnie o 1987 z którego pochodzi Mazda ale to ciekawe, że nie wszędzie w tym „bloku” było podobnie. W 1991 byłem na koloniach w Trokach, odwiedzaliśmy min. stolicę i nie zauważyłem specjalnych różnic ale nie jestem w 100% pewny gdzie to jest Twoje „u nas”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa lat 90 to, jak to mawiał nasz francuski wspólnik ( meldunek Monako, zamieszkanie Nicea czyli biedy nie było ) w Warszawie było więcej Mercedesów i Beemek z górnej półki niż w większości miast francuskich :biglol:

Nie wnikam ile kradzionych :yahoo:

Edytowane przez Durbos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Durbos napisał:

Połowa lat 90 to, jak to mawiał nasz francuski wspólnik ( meldunek Monako, zamieszkanie Nicea czyli biedy nie było ) w Warszawie było więcej Mercedesów i Beemek z górnej półki niż w większości miast francuskich :biglol:

Nie wnikam ile kradzionych :yahoo:

 

Podjedź do Tbilisi czy Groznego. Złote Lambo, platynowe Bentleye, AMG G-klasse jak u nas Skody Fabii. 

 

Taka kolej rzeczy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

piekna linia nadwozia i te poszerzenia nadkloli - w czasach podstawowki chorowalem na taka Mazde, w czerwonych kolorze byla boska :)

wersja GT (2.0i 16V) chyba nawet miala system 4WS

Mnie też się strasznie podoba to auto, i też w czerwieni. Mimo że generalnie czerwień na samochodach mi się nie widzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Herostrates napisał:

Czy zna ktoś to auto? Wybieram się je obejrzeć z kolegą, który szuka od jakiegoś czasu Imprezy :) 

Miałem ją brać za 25, bo tyle za nią chciał, ale szybko się rozmyślił. Podobno polakierowana na nowo, świeża konserwacja od spodu, wnętrze po fotkach wyglądało na zadbane, z tego co pamiętam to tylko pod maską średnio, ale nawet jeśli to do ogarnięcia ;) Zapytaj gdzie stroił i jakie jest doładowanie, bo 340KM to powinien zrobić na 16G, na 18G sam spodziewał się więcej bo na stronie coś pisał o 380KM+ i jak widać nie pykło. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mly96 napisał:

 

Miałem ją brać za 25, bo tyle za nią chciał, ale szybko się rozmyślił. Podobno polakierowana na nowo, świeża konserwacja od spodu, wnętrze po fotkach wyglądało na zadbane, z tego co pamiętam to tylko pod maską średnio, ale nawet jeśli to do ogarnięcia ;) Zapytaj gdzie stroił i jakie jest doładowanie, bo 340KM to powinien zrobić na 16G, na 18G sam spodziewał się więcej bo na stronie coś pisał o 380KM+ i jak widać nie pykło. 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback z 2018 roku z minimalnym przebiegiem w prostej wersji wyposażenia (bez EyeSight i innych standardowych funkcji w Europie) importowany z USA za 82 tyś. złotych!

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-2-5i175-km-ID6CH8qf.html#gallery-grid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...