Skocz do zawartości

Znalezione na Allegro, Ebay itp ...


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, chojny napisał:

 

waga 400kg :D Dziś jak auto ma poniżej tony to jest ultra-lekkie :)

 

Przy tej wadze wystarczy tam włożyć jakiegoś seryjnego  boxera turbo i stosunek mocy do masy mamy jak w Bugatti Veryon :D 

 

Pamiętam że w którejś z gier Gran Turismo było to auta i było tak słabe że niektóre tory były nie do pokonania bo autko nie dawało rady podjechać pod bardziej strome wzniesienia.

 

Tutaj fajnie się prezentuje wraz ze swoim europejskim odpowiednikiem:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

W Berlinie stoi JDMowy oryginalny Type RA. Z opisu wynika, ze gość to pasjonat, sprawdził, przerobił na LHD, zarejestrował, zabezpieczył podwozie, ale np. nie naprawił rysy po kluczyku, bo lakier w całości oryginalny :-) cena troche z kosmosu, ale z drugiej strony chyba rodzynek...

 

https://www.autoscout24.de/angebote/subaru-impreza-wrx-type-ra-limited-nr-278-jdm-benzin-blau-39b05762-f94a-6a3c-e053-e350040a7d56

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsufitka Gieteka z CH...:

crop.jpg

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.4.2018 o 18:54, Guliwer napisał:

Mega okazja, w PL jest poprzednia generacja w RHD do dopieszczania za 40.000 PLN.

Tylko ze ten z Niemiec to nawet nie STi. Wiec cena jednak troche kosmiczna ;)

 

Chociaz prawda jest, ze jak chce sie dopieszczyc taki samochod to czasami kwota robi sie nawet x2 :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię te samochody, ale schodząc na ziemię - to jest tylko szybszy GTek. Ze wszystkimi jego wadami (i kilkoma zaletami). Ponad 80tys pln za 18letnie auto (jeśli dobrze rozczytałem rok produkcji), z wnętrzem przypominającym 30 letnie auto?

Type RA, więc pewnie nie ma klimy, nie widać, ale nie zdziwiły by mnie szyby na korbkę itp itd - za zrzucenie kilkunastu kg to jednak dzisiaj trochę za duża cena. Wiem że to forum Subaru, zaraz pewnie sypną się gromy że dobry egzemplarz, prawie unikat itd, a ja się zapytam - i co z tego? Co robić z takim wozem? Niezbyt nadaje się to do normalnej jazdy na codzień - ktoś powie - na tor super! Serio? Ktoś to weźmie na tor, po zapłaceniu takich pieniędzy i zaryzykuje "zarysowanie" takiego wychuchanego egzemplarza? To co - eksponat garażowy? Dla mnie samochody są po to żeby nimi jeździć, gapić się można na zdjęcia. Dlatego nie rozumiem tych westchnień...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Turbo napisał:

Lubię te samochody, ale schodząc na ziemię - to jest tylko szybszy GTek. Ze wszystkimi jego wadami (i kilkoma zaletami). Ponad 80tys pln za 18letnie auto (jeśli dobrze rozczytałem rok produkcji), z wnętrzem przypominającym 30 letnie auto?

Type RA, więc pewnie nie ma klimy, nie widać, ale nie zdziwiły by mnie szyby na korbkę itp itd - za zrzucenie kilkunastu kg to jednak dzisiaj trochę za duża cena. Wiem że to forum Subaru, zaraz pewnie sypną się gromy że dobry egzemplarz, prawie unikat itd, a ja się zapytam - i co z tego? Co robić z takim wozem? Niezbyt nadaje się to do normalnej jazdy na codzień - ktoś powie - na tor super! Serio? Ktoś to weźmie na tor, po zapłaceniu takich pieniędzy i zaryzykuje "zarysowanie" takiego wychuchanego egzemplarza? To co - eksponat garażowy? Dla mnie samochody są po to żeby nimi jeździć, gapić się można na zdjęcia. Dlatego nie rozumiem tych westchnień...

Ale tak jest z większością takich zadbanych modeli aut. Na codzien sie nie nadaja, do sportu szkoda. Wstaw dowolny model z lat 80-90 a ten opis bedzie pasował. Za to dla tych kilku chwil w roku kiedy odpalasz takie auto po miesiacach postoju, odbior  tego co dostarcza jest tak wzmocniony ze ciarki po plecach przechodzą i uśmiech sam pojawia się na twarzy. I w sumie o to chodzi. 

 

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2018 o 03:09, Tinuviel napisał:

 

waga 400kg :D Dziś jak auto ma poniżej tony to jest ultra-lekkie :)

 

Przy tej wadze wystarczy tam włożyć jakiegoś seryjnego  boxera turbo i stosunek mocy do masy mamy jak w Bugatti Veryon :D 

 

Pamiętam że w którejś z gier Gran Turismo było to auta i było tak słabe że niektóre tory były nie do pokonania bo autko nie dawało rady podjechać pod bardziej strome wzniesienia.

 

Tutaj fajnie się prezentuje wraz ze swoim europejskim odpowiednikiem:
 

 

ale dlaczego na tej 360 jest scorpion abartha? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abarth okazjonalnie zajmował się nie-fiatami ale nie znalazłem żadnej wzmianki o tym żeby cokolwiek robił przy Subaru, zdaje się że to już inwencja właściciela. Wydaje mi się że mogliśmy tu przypadkiem tknąć bardzo ciekawej rzeczy. Dla Nas Subaru 360 jest bardziej egzotyczne niż stara 500tak, natomiast w USA całkiem prawdopodobne że łatwiej jest dostać Subaru 360 (były tam sprzedawane) a taki fiat 500 to jest totalna egzotyka i trzeba dziś za takiego tam zapłacić i $ 20k (i to zwykła nie abarth) wobec czego takie 360 to może być dla kogoś opcją "chcę 500tkę ale mnie nie stać" więc idąc tym tropem może to jakoś tłumaczyć skorpiona na masce. To jest generalnie temat na inna dyskusje ale patrząc przez pryzmat danego rynku ten sam samochód może być całkiem inaczej postrzegany. 

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...