Skocz do zawartości

Znalezione na Allegro, Ebay itp ...


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Wiem, że na co dzień. Od razu zaznaczam, że nie jestem przeciwnikiem gazu, bo sam mam w WRX'ie. Po prostu zastanawiałem się czy ten silnik słabo znosi gaz, bo nie widziałem lanosów z LPG.

Chyba raczej kierownicy źle znoszą szydercze spojrzenia na stacji jak podtlenek lpg tankują  :biglol:

 

 

nie zauwazylem, natomiast zazdrosc przy kasie juz nieraz ;)

 

Spotkałem mego nauczyciela ze szkoły średniej ,a wcześniej zauważyłem,że ma Grand Cherokee cudownie bul bul buloczące.

Gadka na parkingu o jego V8 (4.7 258KM) i ogólnie jedno podsumowanie :

On ma V* w LPG które przy jego średniej jeździe (i spokojnie ,ale tez depnie aby sie zerwać i podudnić) zeżre 20 litrów gazu ,czyli ok.30-32 zł , a za taką sama kwotę wozi sie jego zona dyszlem ,co pali po normalne 7-8 l dyszla.

Kto ma większą frajdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zbliżony, dostałem info od znajomego.

Komornik przy ul.Pigwowej w Toruniu będzie licytował Forestera SG MY 05  JF1SF5LW46G072964.

W opisie wymieniono brak zasilania, awaria silnika.

Cena wywołania 12.500

 

Może kogoś zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy te policyjne wersje miały jakieś fajne/nietypowe "zabawki" albo "salonowe modyfikacje"?

 

 

Dopiero teraz widze - gadalem w 2006 roku z mechanikiem Subaru France ktory je modyfikowal :) Mialy chipa i bodajze zmieniony wydech, zeby osiagaly ponad 250kmh na autostradzie. Do tego w bagazniku uchwyt na bron i takie tam :) Od jakiegos czasu zostaly zastapione Megankami RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe, czy te policyjne wersje miały jakieś fajne/nietypowe "zabawki" albo "salonowe modyfikacje"?

 

 

Dopiero teraz widze - gadalem w 2006 roku z mechanikiem Subaru France ktory je modyfikowal :) Mialy chipa i bodajze zmieniony wydech, zeby osiagaly ponad 250kmh na autostradzie. Do tego w bagazniku uchwyt na bron i takie tam :) Od jakiegos czasu zostaly zastapione Megankami RS.

 

więc  opłaca się kupić  takie wozidło z policji z francji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto to wie... kiedys gosc z niemieckiej drogowki autostradowej mowil mi, ze takie wozy nie maja lekkiego zycia. Stoja pod komisariatem, a jak przychodzi wezwanie to sa zapalane, nastepnie palowane do odciecia na zimnym silniku a po dojechaniu na miejsce wypadku gaszone, bez wzgledu na temperature turbo  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto to wie... kiedys gosc z niemieckiej drogowki autostradowej mowil mi, ze takie wozy nie maja lekkiego zycia. Stoja pod komisariatem, a jak przychodzi wezwanie to sa zapalane, nastepnie palowane do odciecia na zimnym silniku a po dojechaniu na miejsce wypadku gaszone, bez wzgledu na temperature turbo  :rolleyes:

 

pewnie dlatego Subaru które widziałem na jednej aukcji policyjnej w FR w opisie miało motor problem - ale cholera wie czy panewka czy upg - pojemności silnika też nikt w opisie nie podał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonić, polecieć, wrócić na kołach niemalże youngtimerem :D w najlepszej ówczesnej wersji:

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/subaru/m1036881408-subaru-legacy-2-5-gx-1998-full-option-automaat-clima.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że bałbym się kupić samochód ze Skandynawii.

Trzeba wziąć pod uwagę jaki tam jest klimat, sprzyjający rdzy. 

Kilka miesięcy temu troszkę pytałem w temacie, bo upatrzyłem mega samochód w fajnej cenie, ale znajomy mechanik, który na co dzień pracuje w Danii, szybko sprowadził mnie na ziemię   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że bałbym się kupić samochód ze Skandynawii.

Trzeba wziąć pod uwagę jaki tam jest klimat, sprzyjający rdzy.

Kilka miesięcy temu troszkę pytałem w temacie, bo upatrzyłem mega samochód w fajnej cenie, ale znajomy mechanik, który na co dzień pracuje w Danii, szybko sprowadził mnie na ziemię ;)

Nie wiem na ile jesteś zorientowany w klimacie skandynawskich aut ale:

Dania to wieje od morza, wilgoć, sól itp.

Natomiast Norwegia i Szwecja na północy zwkaszcza nie solą dróg, tylko utrzymują białe, odśnieżone. Dodatkowo na Skandynawię mają zazwyczaj pakiet zimowy typu grzałka silnika elektryczna, termowentylator lub webasto. Zabezpieczenia antykorozyjne też nie są im obce i często poprawiają fabrykę zaraz po zakupie...

Mój dziadek Legacy całe swoje życie spędził w górach, gdzie nie solą dróg i jak na 23 letnie auto ma się bardzo dobrze...

 

Wnioski: z Danii auto niekoniecznie, ale z północy Norwegii widziałem jeż kilka sztuk i często ich stan jest lepszy niż tych z południa i niedalekiej odległości od morza.

Edytowane przez sredniaq
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na otomoto wisi takie coś : http://otomoto.pl/of...html#6195c3758f

Patrząc na zdjęcia wnętrza mam wrażenie że ktoś go składał po dzwonie "na sztkuę" ...

Jasna tapicerka, czarny podłokietnik pomiędzy przednimi siedzeniami i jasny z tyłu, czarna góra deski rozdzielczej, czarna zaślepka

pokręteł regulacji świateł i lusterek po lewej stronie od kierownicy, "dziwne" dwukolorowe koło kierownicy, niedomykający się schowek pasażera ...

 

Chyba że to taka "limited edition" ? :)

 

Ciekawe jak wygląda jego historia i jak wyglądają pozostałe elementy których nie widać na zdjęciach - czy tak samo "starannie"

zostały naprawione ? Ktoś może się na niezłą minę nadziać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na otomoto wisi takie coś : http://otomoto.pl/of...html#6195c3758f

Patrząc na zdjęcia wnętrza mam wrażenie że ktoś go składał po dzwonie "na sztkuę" ...

Jasna tapicerka, czarny podłokietnik pomiędzy przednimi siedzeniami i jasny z tyłu, czarna góra deski rozdzielczej, czarna zaślepka

pokręteł regulacji świateł i lusterek po lewej stronie od kierownicy, "dziwne" dwukolorowe koło kierownicy, niedomykający się schowek pasażera ...

 

Chyba że to taka "limited edition" ? :)

 

Ciekawe jak wygląda jego historia i jak wyglądają pozostałe elementy których nie widać na zdjęciach - czy tak samo "starannie"

zostały naprawione ? Ktoś może się na niezłą minę nadziać ...

Widziałem wcześniej - teraz ogłoszenia brak. Czytają forum?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...