Skocz do zawartości

Znalezione na Allegro, Ebay itp ...


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

TERZO, wszystko by się zgadzało, ale poczytaj ten artykuł bo co do świateł i lusterek to mają one by przystosowane do ruchu prawostronnego ;).

 

Wyprzedzanie? To nie jest tak duży problem. Wystarczy że będzie się trzyma większą odległość od pojazdu poprzedzającego i takiego dużego problemu nie ma. Ale fakt. Dobre było by gdyby wprowadzili obowiązek montażu kamerki na lusterku lewych lub ogólnie na lewym boku i monitorka. W dzisiejszych czasach zakup czegoś takiego to niewiele patrząc ile zaoszczędzi sie na Angliku ;).

 

Żeby tego było mało to dojdą jeszcze pewnie dużo droższe ubezpieczenia i suma sumarów może się okazać że kupno przeciętnego auta z kierownicą po prawej stronie okaże się nieopłacalne ;)

 

PS: Powiec szczerze. Jeździłeś "anglikiem"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Igi_666, nieważne jaki dystans się będzie trzymać i tak wyjechać bardziej trzeba, a kamerka ok, ale ciekaw jestem jak się będzie zachowywać na nierównościach i czy coś się w niej zobaczy...

 

PS: Powiec szczerze. Jeździłeś "anglikiem"? ;)

 

 

tak i zauważyłem jeszcze jedną wadę. Przyzwyczajony do "pozycji względem pasa ruchu" bezwiednie wyjeżdżałem na środek drogi, ale to mija po paru/ parunastu km.. Tak czy siak jak nie ma pasów to też się robi problem i nie tylko ja to stwierdziłem.

 

Kijem Wisły zawracać nie zamierzam, ale wg mojej opinii pojazdy przystosowane do ruchu lewostronnego nie są z automatu przystosowane do ruchu prawostronnego, a tym samym są po prostu niebezpieczne na naszych wąskich drogach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie moge jeszcze wystawić autka na forum to podeśle tutaj linki ;)

 

 

http://otomoto.pl/subaru-impreza-wrx-sti-C25626486.html

 

http://moto.gratka.pl/tresc/subaru-impr ... b2f0ffaf,1

 

Jak byłby ktoś chętny to zapraszam na oględziny bo warto :)

 

tylko jeszcze zmień opis, bo STi to to nie jest :lol:

 

wiem że nie jest i nie napisałem nigdzie że jest to STi więc w czym problem ? 8)

 

hę? w obu ogłoszeniach w tematach masz jak wół napisane, że to WRX STi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Interii czytam,ze angole będzie mozna rejestrować :mrgreen: :mrgreen:

 

 

hemi112, z racji wykonywanego zawodu dużo widziałeś i w wątku o kontrolowanych dzwonach się też wypowiadasz to wyobraź sobie jak taki samochód zachowywałby się w ruchu prawostronnym i ile przy próbie wyprzedzania musi wyjechać na pas przeciwny aby kierowca cokolwiek zobaczył np zza tira albo busa... Policzmy: szerokość przeciętnego auta to 2m, szerokość przeciętnej drogi powiatowej w PL 2,5-3m (liczmy optymistycznie 3m). Aby kierowca coś widział to musi wyjechać co najmniej połową auta (tak na prawdę siedzi na 3/4 szerokości, ale powiedzmy, że się wychyli). Przy takim wyjechaniu na pas przeciwny zostanie przy dobrych wiatrach 2m, czyli tyle ile szerokość auta, a gdzie lusterka? a gdzie reakcja (ucieczka) innego kierowcy widzącego pół auta na jego pasie? a gdzie precyzja prowadzenia przy ok 90km/h? Myślisz że ten news to teges czy nieteges? Na autostradach problemu nie ma, ale ile jest u nas autostrad, a ile wąskich, nierównych dróg bez poboczy i z koleinami takimi, że co chwila widać jak jakieś auto przytarło brzuchem na "jęzorze"? Nie wnikam już o asymetrycznych światłach, które po prostu by oślepiały wszystkich z przeciwka...

 

mała kamerka na lewe lusterko, równie mały LCD w środku i już trochę łatwiej :wink:, ale tak na poważnie to święta racja- cholernie niebezpieczna sytuacja... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Interii czytam,ze angole będzie mozna rejestrować :mrgreen: :mrgreen:

 

Też to czytałem, wydaje mi się, że to nie jest najlepszy pomysł :|

 

 

 

Dlaczego tak sądzisz ? w innych krajach można rejestrować angliki bez problemu, tak samo europejskie można rejestrować w Anglii i tak powinno być od początku u nas.

 

Przeczytaj sobie post TERZO, mam takie samo zdanie jak on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Interii czytam,ze angole będzie mozna rejestrować :mrgreen: :mrgreen:

 

 

hemi112, z racji wykonywanego zawodu dużo widziałeś i w wątku o kontrolowanych dzwonach się też wypowiadasz to wyobraź sobie jak taki samochód zachowywałby się w ruchu prawostronnym i ile przy próbie wyprzedzania musi wyjechać na pas przeciwny aby kierowca cokolwiek zobaczył np zza tira albo busa... Policzmy: szerokość przeciętnego auta to 2m, szerokość przeciętnej drogi powiatowej w PL 2,5-3m (liczmy optymistycznie 3m). Aby kierowca coś widział to musi wyjechać co najmniej połową auta (tak na prawdę siedzi na 3/4 szerokości, ale powiedzmy, że się wychyli). Przy takim wyjechaniu na pas przeciwny zostanie przy dobrych wiatrach 2m, czyli tyle ile szerokość auta, a gdzie lusterka? a gdzie reakcja (ucieczka) innego kierowcy widzącego pół auta na jego pasie? a gdzie precyzja prowadzenia przy ok 90km/h? Myślisz że ten news to teges czy nieteges? Na autostradach problemu nie ma, ale ile jest u nas autostrad, a ile wąskich, nierównych dróg bez poboczy i z koleinami takimi, że co chwila widać jak jakieś auto przytarło brzuchem na "jęzorze"? Nie wnikam już o asymetrycznych światłach, które po prostu by oślepiały wszystkich z przeciwka...

 

 

powiem ci ,że sie zgadzam,bo wielu moze upic angole bo taniej ,lub za tą samą kasę będzie mógł mieć mocniejsze auto (pewnie troszke Evo czy innych Imprez spokojnie przybedzie),ale generalnie ludzie będa się dopiero UCZYĆ prowadzenia takiego wehikułu po naszych drogach i zapewne nie raz będzi to bolesna nauka,a najgorzej będa mieli pasażerowie,bo jak się okaże ,żejednak "czysto" nie jest,lub nie zdąży sie wyprzedzić to po lawej mamy pasażera a nie kierowcę :roll:

 

Ale ogólnie jestem na tak,z tego wzgledu,że to człowiek zadecyduje czy chce czy nie chce miec takiego auta,a nie urzędasy,którzy wszystko wiedzą lepiej :evil:

 

A i kumpel w końcy spełni marzenia o Skyline R33/34 :shock: :mrgreen:

 

p.s. a jak ktos jest idiotą to i normalna strona kierownicy nic nie daje :evil:

Wczoraj Igi dał mi cynk,że jest koło wypadku,ale pogotowia jeszcze nie ma i pytał czy w okolicach jestem,a że byłem dwie ulice dalej a w Świni troche sprzętu medycznego wożę to ogień :!: :!:

pan w E klasie szedł zygzakiem ,a i pan w Corsie też po piwku i sie spotkało 2,3 promila z 1,5 promila :twisted::twisted:

Poznajecie auto na drugiej fotce :P:P

http://www.istotne.pl/a7469.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda anglikiem po Polsce to czyste utrapienie. O ile w UK można rejestrować EU auta to uważam, że w PL nie powinno się na to zezwolić. Powód? W UK jeździ się autostradami lub dwupasmówkami i tylko kilka km trzeba przejechać do celu drogą dwukierunkową a jak wiadomo na dwupasmowej nie ma znaczenia po której stronie jest kierownica. W obu przypadkach patrzymy w lusterko przed wyprzedzaniem, tj zmianą pasa. Poza tym kultura jazdy jest zdecydowanie inna a prędkości znacznie mniejsze. Jeśli tylko zezwolą na rejestrowanie takich aut to zwiększy to wypadkowość na 100%.

Ps Podróżując razu pewnego z UK do PL trasę z Dunkerque (F) do Świecka zrobiłem w 6h 20min (prawie 1000 km), natomiast ok 800km po PL zajęło już ok 11h.

Jadąc samemu wyprzedzanie to tragedia. CB pomaga, ale pytać każdą ciężarówkę o to co się dzieje przed nią można dostać niezłą wiązankę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel wielki fan Skylinów od dawna poluje na takie autko i w temacie jest mocno ogarnięty,wysłałem mu link do tych dwóch lusterek co maja pomagać przy wyprzedzaniu a on odpisuje:

 

"Ja widzalem na jakims niemieckim forum posiadaczy r34 taki mod w GT-R, ze podpieli kamere ktra jest zalozona w zderzaku do oryginalnego wyswietlacza na desce rozdzielczej i jak wrzucasz kierunek to ci sie z automatu obraz na obraz z kamery przełącza"

 

Kurka fajne to to musi być,kwestia przyzwyczajenia,bo ja np wolę widzieć naocznie a nie przez kamerkę,ale mod dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie jaki rodzynek

 

http://otomoto.pl/lotus-inny-C25457868.html

 

Tutaj krótki opis bo pierwszy raz spotykam coś takiego

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lotus_Omega

 

a tutaj.... chyba go nie złapali :)

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6yptiCYBSZo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...