Skocz do zawartości

Znalezione na Allegro, Ebay itp ...


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

niestety marzenia ściętej głowy, chyba... :roll:

 

http://moto.allegro.pl/item931689205_go ... 150km.html <--- jakos trzeba się tłumu najczęściej złomowanych w niemczech aut wyróżnic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, nie wiem czy było, ale to przecież dramat jakiś...

 

http://moto.allegro.pl/item930456654_su ... wczyc.html

Cyt: Klasyk rajdów,Hołowczyc wygrywał właśnie taką MISTRZA EUROPY! ------------------------------------

Wolnossakiem nie może być :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugatti EB 110 - pierwowzór Veyrona z symbolicznym przebiegiem i kosmiczna cena :shock:

http://kupuzywane.moto.on...ma-C509636.html

To auto wisi w ogłoszeniach conajmniej ze 2-3 lata. Dawno dawno temu jak sobie przeglądałem droższe fury na allegro to już to było. Ciekawe czemu nikt nie chce :mrgreen:

jak nie dłużej... to jest moje auto marzeń więc co jakiś czas sprawdzam czy czasem cena gwałtownie nie spadła :razz: ale niestety... ciągle ta sama.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz Pan, a ja myślałem, że kupiłem auto ze skrzynią pięciobiegową a tu co się okazało :D:

Subaru Legacy 2006 z otomoto

 

Samochód kupiony w salonie w Warszawie. Pierwszy właściciel, bezwypadkowy, stan idealny, po przegladzie. Posiada reduktor skrzyni biegów co daje łącznie 10 biegów. Posiada podgrzewane fotele, podgrzewane wycieraczki, tempomat. Pojemnosc 2000, 165km. manualna skrzynia biegów.

 

Pytanie żartobliwe do ekspertów (żebym u siebie czegoś nie zepsuł): czy te dodatkowe pięć biegów włącza się dopiero jak już podstawowe pięć się skończy czy może między nimi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz Pan, a ja myślałem, że kupiłem auto ze skrzynią pięciobiegową a tu co się okazało:

Subaru Legacy 2006 z otomoto

 

Samochód kupiony w salonie w Warszawie. Pierwszy właściciel, bezwypadkowy, stan idealny, po przegladzie. Posiada reduktor skrzyni biegów co daje łącznie 10 biegów. Posiada podgrzewane fotele, podgrzewane wycieraczki, tempomat. Pojemnosc 2000, 165km. manualna skrzynia biegów.

 

Pytanie do ekspertów (żebym u siebie czegoś nie zepsuł): czy te dodatkowe pięć biegów włącza się dopiero jak już podstawowe pięć się skończy czy może między nimi? :)

Między nimi. Dłuższa historia z reduktorem, ale nie chcę czegoś pogmatwać. Generalnie reduktor skraca każdy bieg (teoretycznie auto mocniejsze, ale wolniejsze). Był tu cały temat wielostronicowy o reduktorze, ale kulawa szukajka nie pozwala na szybkie odnalezienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pytanie do ekspertów (żebym u siebie czegoś nie zepsuł): czy te dodatkowe pięć biegów włącza się dopiero jak już podstawowe pięć się skończy czy może między nimi? :)

 

Źle. Pięć jest na przód, a pięć na tył. Razem siedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz Pan, a ja myślałem, że kupiłem auto ze skrzynią pięciobiegową a tu co się okazało:
Pytanie do ekspertów (żebym u siebie czegoś nie zepsuł): czy te dodatkowe pięć biegów włącza się dopiero jak już podstawowe pięć się skończy czy może między nimi?

Hm... Przecież właśnie w ten sposób działa reduktor. Gdybyś chciał się "bawić" lewarkami, możesz zmieniać biegi w układzie: [0,5]-[1]-[1,5]-[2]-[2,5]-[3]-[3,5]-[4]-[4,5]-[5], co daje Ci łącznie 10 przełożeń...

Tylko to zabawy mnóstwo:

wrzucasz pierwszy bieg i załączasz reduktor - masz bieg 0,5

wyłączasz reduktor - masz bieg 1

wrzucasz drugi bieg i załączasz reduktor - masz bieg 1,5

itd, itp

To tak z grubsza przybliżenie działania reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, ale się rozpędziłeś :smile: człowiek nie zdąży machać dwoma lewarkami naraz.... :smile: reduktor jest raczej po to, żeby w ciężkim terenie (lub z ciężką przyczepą) łatwiej się przemieszczać, mając na kołach większą siłę napędową po włączeniu reduktora, jak nam na niej zależy, a nie na max. szybkości...oczywiście można i tak, jak opisałeś :smile: ale to raczej chyba trochę męczące... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, Qba25

Ja z grubsza znam działanie reduktora :) Zdziwiło mnie tylko, że autor ogłoszenia wprost napisał, że samochód ma 10 biegów. Dla laika może to oznaczać, że będzie miał do czynienia z mega rakietą :) A może po prostu się mylę? :) Może niepotrzebnie się czepiam? :)

 

A swoją drogą wajchowanie reduktorem w sposób opisany przez Qba25 musi powodować niezłą frustrację - ktoś próbował kiedyś tak jeździć? :D

 

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 11:51 pm ]

Kuba, ale się rozpędziłeś :smile: człowiek nie zdąży machać dwoma lewarkami naraz.... :smile: reduktor jest raczej po to, żeby w ciężkim terenie (lub z ciężką przyczepą) łatwiej się przemieszczać, mając na kołach większą siłę napędową po włączeniu reduktora, jak nam na niej zależy, a nie na max. szybkości...oczywiście można i tak, jak opisałeś :smile: ale to raczej chyba trochę męczące... :smile:

 

O - i taką rolę reduktora właśnie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...