Skocz do zawartości

Uwaga na dywaniki gumowe z allegro


qba30

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dotarły do mnie zakupione Rigum-y i jestem bardzo zadowolony. Mogę polecić nawet do tych starszych subaraków ;)

U mnie jedynie od kierowcy tam gdzie ta dźwigienka od wlewu paliwa jest to jest taka mała przerwa ale tak poza tym to dopasowane jak trza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio te dywany gumowe z allegro (producent polski - Rezaw Plast, czy jakoś tak) do swojego forka. Wziąłem do środka i do bagażnika. Jak dla mnie są ok (wysokie ranty, dobrze spasowane). Nie ma co marudzić. Jak komuś nie pasuje to zawsze można sobie faktycznie na szydełku wydziergać ;-)

 

własnie przymierzam się do tych dywaników...bency napisz o tych dywanikach coś więcej, czy są równie elastyczne jak gumowe czy bardziej plastikowe ?

Mam dylemat czy kupić te własnie, czy rigumy w tej samej cenie (Allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci że w foresterze mam od 2 tyg Rezaw-Plast a w 2 innych samochodach Rigum. Cena finalna wszędzie była podobna (mimo iż kupowałem to na przestrzeni ostatnich 2 lat) ok 100 zeta (może rigum troszkę droższy).

 

Rigum jest chyba miększy/bardziej elastyczny, taki typowo "gumowy" ale ma za niski rant o ok 1cm i często w zimie lubi się przelać na bok jak często wsiadasz do auta. Wzór drobnej kratki na dywaniku "trzyma" brud i wodę przed szybkim rozlewaniem. Dopasowanie do auta oceniam na dobre ale nie bardzo dobre.

 

Rezaw-Plast (czy jakoś tak) jest nieco twardszy od Riguma. Za krótko je mam ale sądzę że brak wzoru kratki na powierzchni dywanika będzie powodował większe pływanie i wylewanie/wysypywanie się zawartości dywanika. Są lepiej zabezpieczone od Rigumów na bokach bo mają szersze kołnierze mimo niewiele większej ich wysokości w stosunku do Rigumów. Dopasowanie kształtu do podłogi też oceniam na dobre ale nie idealne.

 

-- Śr gru 01, 2010 10:54 pm --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Polecałem już kiedyś swojego znajomego.

Welurowe ma 100 razy lepsze niż oryginały...

http://www.oslonysilnika.pl/

 

Dzisiaj kupiłem dywaniki welurowe u tego człowieka i są naprawdę świetnie wykonane. Również polecam. W dodatku za cenę 59 PLN. A niczym nie ustępują tym oryginalnym za ponad 300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma takie dywaniki w imprezie, najlepiej 2001-2002 i jak ich spasowanie?

http://www.adaszo.pl/dywaniki-samochodo ... 30975.html

Mam w Ceedzie welur od Adaszo. Spasowanie jest jak fabryczne. Wszystko ładnie leży, pasuje idealnie w oryginalne mocowania (te, które zabezpieczają dywaniki przed przesuwaniem), sam dywanik gruby i wydaje się być solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem dywaniki welurowe u tego człowieka i są naprawdę świetnie wykonane. Również polecam. W dodatku za cenę 59 PLN. A niczym nie ustępują tym oryginalnym za ponad 300 PLN.

Też u niego brałem i w 100% polecam !

 

Ja mam od tego kumpla grube welury obszyte czerwoną nicią. :-)

 

-- 1 kwi 2012, o 23:15 --

 

sebachon, ale Ty wziąłeś te cieńsze i są super. A te grube to już naprawdę wypas! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że kolega nie robi osłon silnika do Subarynek

 

Słaby popyt.

 

Większość jak już zmienia, to jakieś blachy czy kevlar zakłada. 8)

 

Cześć

 

Dzięki za link, Hogi. Szukałem na zimę dywaników gumowych (korytkowych) pasujących do forka i skończyło się na jakiejś druciarskiej, uniwersalnej tandecie z marketu. Teraz kupię sobie (w pasztetowej cenie w porównaniu z oryginałami) na następną zimę dopasowane korytka :).

Osobiście żałuję jeszcze, że kolega nie robi nadkoli plastikowych do naszych maszynek bo trochę mnie uwiera świadomość jeżdżenia zimą po soli z "gołymi" blachami nad kołem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście żałuję jeszcze, że kolega nie robi nadkoli plastikowych do naszych maszynek bo trochę mnie uwiera świadomość jeżdżenia zimą po soli z "gołymi" blachami nad kołem.

 

 

Nie wiem jaki jest stan na dzień dzisiejszy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od tego kumpla grube welury obszyte czerwoną nicią. :-)

 

-- 1 kwi 2012, o 23:15 --

 

sebachon, ale Ty wziąłeś te cieńsze i są super. A te grube to już naprawdę wypas! 8)

 

Hogi, te cieńsze jednak bardziej mi się podobały, a poza tym uznałem, że monopol na czerwone dodatki masz na tym forum wyłącznie Ty. :mrgreen: :wink:

 

A tak na marginesie, przemiły człowiek sprzedaje te dywaniki i dzięki Twojej reklamie, do każdego modelu Subaru ma od ręki dostępne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, te cieńsze jednak bardziej mi się podobały, a poza tym uznałem, że monopol na czerwone dodatki masz na tym forum wyłącznie Ty. :mrgreen: :wink:

 

A tak na marginesie, przemiły człowiek sprzedaje te dywaniki i dzięki Twojej reklamie, do każdego modelu Subaru ma od ręki dostępne. :D

 

 

Cieszę się, że się podobają. Jakość też jest super. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...