Jump to content

Lusterko zewnętrzne od anglika??

pikos

Recommended Posts

Historyjka typowa:

Wychodzę z pracy, wsiadam do auta, odpalam, chce cofać patrze w lusterko...i zonk.

Prawe lusterko uje...ne. Widocznie jakiemuś smutnemu chamowi sie nie spodobalo i musiał urwac.

Naprawa tego po wstepnych ogledzinach niemozliwa wsiadlem wiec na allegro i szukam...a tu same angliki.

I moje pytanie czy da sie jakos takie angielskie lusterko przystosowac do naszych warunków tzn czy bedzie cos w takim widac. Słyszałem ze sa problemy z ustawieniem takich lusterek i dlatego pytam. W moim urwanym lusterku mam dobrą szybke i caly mechanizm czy moze wymiana wkładu by pomogla.

czy ktos ma doswiadczenia w tej materii??

W prawym angielskim lusterku, żeby coś było widać w europejskim Subaru, musisz skręcić szkiełko w kierunku auta dalej niż regulacja na to pozwala. Szkło wtedy wystaje ok. centymetra poza obudowę. Może stosując innego rodzaju wkład da się jakoś inaczej to zrobić.

a co masz za auto? mam lusterka od imprezy 96 czarne całe EU.

Co do angielskich i japońskich lusterek, prawe u mnie nawet bez większych problemów dało się ustawić, z tym że wystaje za obudowę, lewe japońskie to niestety przeróbka bo ca mało widać.

Ja mam w forysiu lewe angielskie, bo tez jakis pajac byl amatorem lusterek na osiedlu.

jedyny problem ktory moze denerwowac np. mojego ojca to to ze musi ono byc odchylone na zew troche poza zakres ustawienia elektronicznego.

Radze sobie z tym tak, ze na tej plastikowej regulacji w szczeline wlozylem kawalek gumy i tez daje rade.

Jakbym w razie draki o cos przyhaczyl, to guma jest na tyle malo stabilna, ze daje rade lusterko zlozyc.

Przypuszczam zatem, ze z prawym moze byc podobnie, tylko w druga strone.

Tomasz_555

niestety tak nieszczęśliwie to popękało ze nie bardzo sie uda skleic estetycznie. Byłem jeszcze w pracy dzisiaj i sciągnąłem sobie z tego feralnego dnia nagrania z monitoringu także bede mial wieczór filmowy :)

Ogólnie sytuacja tragiczna z dostępnością części. Myślałem, że nie bedzie problemu z kupnem na allegro a tu proszę tylko jedno lusterko od europejskiej wersji (za 300zł) a pozostałe to angliki.

Wpadłem na dość ciekawy pomysł. Zaczynam sie zastanawiac czy nie kupic maty z carbonu i zywicy epoksydowej i samemu takiej obudowy nie wykonac :) Byłaby z tego co najmniej ciekawa przygoda :) Co prawda lustarka by sie juz nie dalo złożyc ale za to satsfakcja z dokonanej naprawy znacznie wieksza niz przy zakupie gotowca:)

mialem kiedys plan zeby z tych materiałów zrobic wyczesana połkę pod RTV ale z braku czasu pomysł schowałem do szuflady. Prawie teraz by byla pierwsza próba:)

Ma ktos doświadczenia z zywicą epoksydową i włóknami szklanymi/węglowymi/poliestrowymi?? Prosze o opinie czy operacja ma szanse powodzenia.

jezeli masz rozwalone kompletnie lusterko - to kup ad angola a na allegro dokup wklad europejski - chwila zabawy z suszarką i gotowe. Angielski wkład - trzeba specyficznie ustawić - i tak jak pisali przedmówcy - wystaje z obudowy. Przerabiałem to u siebie.

Naprawa tego po wstepnych ogledzinach niemozliwa wsiadlem wiec na allegro i szukam...a tu same angliki.

Z mojej strony taki mały hint, bo też jestem w trakcie szukania lusterka. Jeżeli masz cały trójkąt, możesz zamontować lusterko od wczesnych wersji Forków II generacji. Lusterko jest takie samo, a konkretnie OEW 5092. Różni się trójkątem, czyli mocowaniem do drzwi.

siekla

u mnie wygląda to tak, że ktoś się na lusterku mocno "oparł" tak ze uwalony jest tylko ten zawias między mocowaniem do drzwi a obudową lusterka. Trójkącik i wkład jest cały w związku z tym moje pytanie - jakich modyfikacji trzeba dokonać w obudowie od anglika żeby dało się zamontować i używać europejski wkład??

Piszesz o chwili z suszarką - o co chodzi??

siekla

u mnie wygląda to tak, że ktoś się na lusterku mocno "oparł" tak ze uwalony jest tylko ten zawias między mocowaniem do drzwi a obudową lusterka. Trójkącik i wkład jest cały w związku z tym moje pytanie - jakich modyfikacji trzeba dokonać w obudowie od anglika żeby dało się zamontować i używać europejski wkład??

Piszesz o chwili z suszarką - o co chodzi??

Mam zapisaną stronę o przeróbce na domowym komputerze, podrzucę z domowego komputera...

tomasz prostą sprawę:

- demontujesz stare lusterko z samochodu zebys mogl je wziasc do reki

- suszarka lub opalarka ogrzewasz wklad lustra, pomagasz sobie duzym plaskim nozem

- wyjmujesz wlad caly z ramka ze starego lusterka

i teraz masz dostep do srub - masz dwa wyjscia - demontujesz mocowanie i wkladasz nowe mocowanie z anglika, lub od razu zakladasz lusterko z anglika - wczesniej montujac do niego wklad - tez go sobie ogrzej zeby ladnie zaskoczyl.

tomasz prostą sprawę:

- demontujesz stare lusterko z samochodu zebys mogl je wziasc do reki

- suszarka lub opalarka ogrzewasz wklad lustra, pomagasz sobie duzym plaskim nozem

- wyjmujesz wlad caly z ramka ze starego lusterka

i teraz masz dostep do srub - masz dwa wyjscia - demontujesz mocowanie i wkladasz nowe mocowanie z anglika, lub od razu zakladasz lusterko z anglika - wczesniej montujac do niego wklad - tez go sobie ogrzej zeby ladnie zaskoczyl.

Dokładnie tak, jak pisze siekla, temat pojawiał się już na The Forum:

Witam witam,

mialem podobna sytuacje (kupilem dwa lusterka od anglika bo byly w kolorze a nie czarne) gdy zalozylem je do samochodu to zrozumialem co jest grane.

Na szczescie jest na to sposob - i to bardzo prosty. Mianowicie:

jedyna roznica w budowie lusterka angielskiego to mocowanie trojkatne do samochodu oraz wnetrze lusterka. Wystarczy wymienic mocujacy trojkat na ten nazwijmy to Europejski oraz wymienic srodek lusterka (jest to taka metalowa, ciezka konstrukcja) i wszystko jest juz po staremu.

By to zrobic nalezy:

- rozgrzac suszarka do wlosow wklad lusterka i powoli po kawalku odklejac az wyjmiemy caly wklad. (mi zajemo to 4minuty)

- pod wkladem znajduje sie jedna srubka po odkreceniu ktorej jestesmy w stanie wyjac ta plytke na ktorej byl zamocowany wklad

- teraz jest juz banalnie. odkrecamy wszystkie sruby, z kostki wyjmujemy piny by wyjac kabel, przekladamy wnetrze lustrerka EU do obudowy lusterka UK, mocujemy wszystko i zakladamy trojkat mocujacy od EU, przyklejamy wklad lusterka i gotowe.

pozdrawiam

Lech

W tym temacie:

viewtopic.php?p=1010329&sid=a017ee4f2f9c43f6d78813552c6a9d63#1010329

Na pewno działa to z lusterkami od imprezy, myślę, że i z forysiem przejdzie.