Jump to content

glowice EJ257 + Shortblock 2.0 sti ,jakie problemy ,pomocy

buras

Recommended Posts

:!: Witam

kupiłem głowice od sti 2.5 Ej 257 rok06/07 i chce założyć je do shortbocku od Ej 207 .osprzęt pozostały z gt 99.

jakie problemy ,mogę mić z tym związane ? wiem ,że AVCS ,nie będzie hulało ,ale ten problem ,chce w pzryszłości rozwiązać przez wymiane wiązki i kompa.mam też inny problem ,bo głowice od 2,5 mam ,bez kół rozrządu i dekli zaworow .czy moje dekle i koła z głowic od gt 99 będą pasowały do nowych?

dzieki za pomoc

buras, dawaj tu tych z pozytywnymi opiniami. chciałbym się mylić ale ztcw to nieproste.

nie wiem nawet czy niedestrukcyjne blokowanie avcs jest możliwe.

rozważ homogeniczny setup przez wymianę bloku albo głowic na właściwe i dobranie do tego wiązki i komputera

pytałem ,ale jak się okazało są rózne opinie :(

Mówiłem ci przez tel. że to chory pomysł. Twoje ecu nawet nie odczyta impulsów z czujników walka. Tam jest kompletnie wszystko inne pomijam nawet zmienne fazy ale nawet czujników walkow nie przelozysz, a co z cewkami inst. itp.

Oczywiście jest to wykonalne ale koszt będzie wysoki i to bardzo

no to jestem w czarnej okrężnicy :| Edwin ,twoja odpowiedz nie napawa optymizmem,nie dziw się mojej dociekliwości ,przed zakupem dzwoniłem ,do

mapteka ,nie mówili mi o takich problemach ,sprzdający ,też potwierdził ,że nie-ASO takie głowice montuje bez problemu , stąd mój mętlik w głowie.

no to jestem w czarnej okrężnicy :| Edwin ,twoja odpowiedz nie napawa optymizmem,nie dziw się mojej dociekliwości ,przed zakupem dzwoniłem ,do

mapteka ,nie mówili mi o takich problemach ,sprzdający ,też potwierdził ,że nie-ASO takie głowice montuje bez problemu , stąd mój mętlik w głowie.

Da się to zamontować ale chyba baterii w tel. mi nie starczy żebym ci wymienił listę brakujących części

ot i nie miałeś problemu ,to sobie znalazłeś :(

jestem w domu to napisze w skrócie co mi przychodzi na myśl co potrzebujesz

uszczelki pod głow.

dekle + uszczelki inne jak w gt

cewki x 4

świece inne jak w gt

inną rolkę rozrządu + śrubę

4 koła rozrządu jeśli mają działac fazy

4 uszczelniacze rozrzadu

nowe uszczelki pokrywy, pod świece, kol ss i wyd.

całą wiązke silnika lub rzeżba żeby fazy działały

inne czujniki rozrz.

inny czujnik i koło na wałe

ecu ew. budowanie nowej wiązki, a jak nowa wiazka silnika to i nowa wiazka wnetrza i mega rzeżba + rozebranie prawie całego auta

chyba że idzie sie bo bandzie i rezygnuje sie z faz, na silikonie montuje sie czujniki wałków itp.

to tak naprawde na szybko :roll:

dzięki Edwin ,mam nadzieje ,że uda mi się odkręcić zakup i wrócić do moich starych głowic .szkoda że nie zadzwoiłem przed zakupem :evil:

-- Pt paź 15, 2010 11:06 am --

sprzdający to porządny gość :D ,przyjmie głowice z powrotem ,więc problem uważam za załatwiony .

da się bez zmienych faz, wałki dają radę bez nich

widziałem z 3 rzeźby takie już więc można ( jedna bardzo mocna) ,choć nigdy takich rzeczy nie robiłem osobiście.

Nowe dobrze obrobione głowice z wałkami dobrymi ,zaworami, sprężynkami do 2,0 to spory wydatek, stąd pewnie wybrano tańsze z 25.

Ja mam głowice Ej25 double avcs na bloku Ej22 zestrokowanym na 2,3 litra

Witam,

Podłącze się do wątku. Mianowicie czy głowice od silnika EJ257 podejdą do silnika z WRX-a 2006 z silnikiem EJ255. Jeżeli tak to czy wymagana jest jakaś rzeźba?

Pozdrawiam

sprzdający to porządny gość :D ,przyjmie głowice z powrotem ,więc problem uważam za załatwiony

I wzajemnie tak więc jak dwóch porządnych gości robi interes i im nie wyjdzie to nie ma problemów :wink: Jakby co moje głowice EJ257 chętnie znajdą nowego właściciela :D

EJ255

to wolny ssak?

Obecnie wolny bo nie jeździ. Ale tak na serio 2.5T WRX z 2006 roku z AVCS.

-- 18 paź 2010, o 21:10 --

Jakby co moje głowice EJ257 chętnie znajdą nowego właściciela :D

Jeżeli by podeszły do mojego WRX-a to całkiem możliwe.