Skocz do zawartości

Trasy marzeń


Tilki

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś poleci jakieś odcinki niebitumiczne :) w regionie Nowy Sącz - Tarnów - Krosno ?

ja moge Ci polecic odcinek N.Sacz - Jaslo nr.drogi 28 jechalem tamtedy do Carfita i bylo calkiem przyjemnie :twisted::mrgreen:

Mozesz tez poprubowac gdzies w Magurskim Parku Narodowym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam trasę z Zakopanego przez przejście graniczne Sucha Hora do Liptovskiego Mikulasa. Zakręt w zakręt, asfalt i szuter, las i otwarte przestrzenie, z górki i pod górkę

Polecam, kilkadziesiąt km świetnej zabawy. No i nie zamykają na zimę

 

Przerabiałem tą trasę zimą 2 lata temu - ale Octavką ;) Był to akurat taki okres, że wszystkie drogi były białe - było ciekawie 8) A już szczególnie po ciemku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczur75 napisał(a):

Stelvio Pass Road

 

jechałem tam w wakacje - rewelacyjna trasa! Byłem w weekend i od strony miasteczka Bormio był mega tłok (miliony rowerzystów, motocyklistów i samochodów), ale za to po drugiej stronie było puściutko

 

Ja pojechałem tam "od dołu", nieświadomie, przez przypadek, zaraz po zmierzchu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem tam w wakacje - rewelacyjna trasa! Byłem w weekend i od strony miasteczka Bormio był mega tłok (miliony rowerzystów, motocyklistów i samochodów), ale za to po drugiej stronie było puściutko

 

klasyka 8)

 

w Norwiegii sa w brew pozora fajne drogi , najfajniejsza to droga troli

 

big_21_norwegia_-_droga_troli.jpg

 

ogolnie caly ten odcinek od miejsca ze zdjecia do Bergen lub Oslo to uczta dla motomaniakow.Mi na cale szczescie udalo sie go sprawie przejechac Gtekiem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no baa!!! My z forkiem polecamy rowniez Norwegie:)W szczegolnosci E6 :),ale od Oslo w kierunku Trondheim:) Tam jest taki fragment(ponad 100km) gdzie jest tundra, zero zycia:). Pozniej mozna spotkac losie na drodze. Jedzie sie fajnie:),jest troszke zakretow i niesamowite widoki:). Pozniej z E6 proponuje zjechac na rondzie(przy takim STATOILU:)) w kierunku Flakk:). Dojechac nalezy do promu, naastepnie ok. pol godziny plynac i kierowac sie w strone miejscowosci Afjord:)Dojezdza sie do rozwidlenia w lewo Brekstad w prawo Afjord. Jak pojedziemy w prawo dojedziemy do Brekstad, Orland. Tam znajduje sie duze lotnisko wojskowe i wiele pozostalosci po II wojnie swiatowej. Sa tam rozne baterie przeciwlotnicze:)(tam jest mzeum)do obrony wybrzeza. Z kolei w lewo jak skrecimy to dojedziemy do Afjord , a nastepnie pojedziemy w kierunku Refnes(nie pamietam jak sie to pisze) to dojedziemy do drogi ,ktora prowadzi wzdluz fiordow.Jest waska i kreta:),ale widok nie do opisania:)). Norwegia ma swoj klimat,spokoj,czyste powietrze,krystalicznie czyste morze, sympatyczni ludzie i ... policje:),ktoranie ma litosci. Za przekroczenie predkosci mozna wylapac mandat ,spory mandat. Ja za przekroczenie o 35 km/h poza terenem zabudowanym dostalem 7800 NOK mandatu tj.ok 3900 PLN.:)Trzeba przestrzegac przepisow i tyle:)...

 

A w Polsce polecam droge przez Karpacz w kierunku Borowic:),Podgorzyna:).Fajne zakreciki ,swietne widoki:))

 

A na odreagowanie polecam quada:) i stary poligon przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Gorze:)

 

No i jeszcze jedno miejsce :droga Jelenia Gora-Jezow Sudecki w kierunku Gory Szybowcowej, z ktorej widac cala Jelenia i panorame Karkonoszy:)

 

Jak przyjedziecie to Wam pokaze kilka miejsc:)) Dajcie znac na priva:)) A z quadami,czy skuterami nie ma problemu, bo wypozyczalnie ma moj dobry funfel:)- niestety prywatnie jezdzi szmelcwagenem:)))-to nie jest reklama bron boze tylko zachecam do odwiedzin Karkonoszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Kiedy tak czytam Wasze posty mam ochotę wybiec zza biurka, wsiąść za kierownicę i pojechać przed siebie - w omawiane tu rejony.

 

Znalazłam też ciekawą trasę w niedalekiej odległości od Warszawy, w okolicach Mińska Mazowieckiego. Musże sprawdzić na mapie nr drogi, ale przejeżdża się między innymi przez Cieksyn. Droga prowadzi krętymi i wąskimi ścieżkami przez wioski i lasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
w Górach Stołowych jest droga stu zakrętów

A jak to leci?

 

Osobiście bardzo lubię ścieżki w okolicach Niedzicy.

 

Kulcik to także trasa GSMP w Siennej (gmina Stronie Śląskie) 8)

 

Dlaczego nikt nie poleca drózki ze Szklarskiej Poręby na Polanę Jakuszycką? Jak jechałem tam w październiku to pięknie sobie czadziłem - ładne profile zakrętów i ani jednej dziury 8)

 

 

Polecicie coś na Żywiecczyźnie?

 

 

Ja polecam w moich rejonach:

- Przełęcz Salmopolska (Szczyrk --> Wisła), miodzio od kilku lat jak wymienili nawierzchnię

- Przełęcz Kubalonka (Wisła --> Istebna i dalej na Koniaków), po remoncie miodzio.

- Przełęcz Kocierska (Targanice --> Kocierz Moszczanicki), nowiutki asfalt od strony Andrychowa-Targanic, piękne profile zakrętów !!!

- Przełęcz Przegibek (Bielsko-Biała --> Międzybrodzie Bialskie), też w większości nowy asfalt

- Porąbka Wielka Puszcza (Porąbka --> Targanice), momentami nierówna nawierzchnie, Rysiek Ciupka polecił mi ją jako genialną do nauki pilotażu rajdowego, faktycznie spotkać tam można każdy rodzaj zakrętów, hopy, siodła, zaciski, negatywy itp. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja polecem drogę na przełęcz knurowską , pomiedzy Knurowem a Ochotnicą Górną, 6km non stop pod góre, zakret w zakręt , nówka asfalt, cały rok upalanie jak znut :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jak u nas to na pewno Bieszczady maja jedne z ciekawszych odcinków (i równie pięknych). A jak nie u nas to polecam Teneryfe. Szkoda tylko że przytachanie tam swojej furki wychodzi trochę drogo icon_redface.gif

W Bieszczadach jest ciekawie, ale niestety mają tam też sporo bardzo zaniedbanych czytaj dziurawych odcinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

A jak nie u nas to polecam Teneryfe. Szkoda tylko że przytachanie tam swojej furki wychodzi trochę drogo :oops:
Zwłaszcza droga na Mascę na Teneryfie robi wrażenie. Jednak jeśli ktos lubi serpentyny polecam Maderę. Na niej takich dróg jak na Mascę sa dziesiątki. Pod wzgledem pięknych stromych serpentyn, przy Maderze Teneryfa to pikuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...