Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2011


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem takie info, że silnik czysty ale ze poszły do Francji czesci turbo i hamulców :roll:

Trochę mnie dziwi ten news, bo wg mojej wiedzy w aktualnej turbinie homologowanej VF36 wystepuje wirnik tytanowy ( popularnie nazwany ) a w poprzedniej wersji N14 - turbo było VF48 i tam był napewno zwykły :roll: , i na łożyskach ślizgowych a nie na kulkowych :roll:

Choc , zaraz chyba wiem w czym moze byc problem :roll:

Jesli w aktualnej homologacji jest napisane wirnik metalowy, to taki pewno z FHI wychodzi seryjnie ipewnie są turbiny VF36 ze zwykłymi wirnikami, ale można w kilku zrodłach kupic takie turbo, Makinen, Prodrive, Stohl itp. Turbo VF36 było stosowane w N12, wlasnie z wirnikiem tytanowym, i jest wielce prawdopodobne ze Kajtek np. kupił takie turbo u dostawców, co nie zmienia faktu że jesli jest tak rzeczywiscie , to jest to niezgpodne z regulaminem :roll:

Co do tłoczka , to ciezko mi powiedziec , mi tez sie wydaje ze jest metalowy , moge sprawdzic w ponoiedzialek, i zobaczyc czy przyciaga magnes :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem jeszcze bardziej teraz ciekawy jak to sie zakonczy :roll:

Jesli sie okaze prawda , ze wirnik czy tloczki sa inne niz w homologacji , to Kajtek i team jest winny bez dwu zdan :idea: , ale osobiscie uwazam ze zrobili to w takim przypadku nieswiadomie :roll: , kupili turbine, pewno nie jedną, i komu by przyszlo na mysl sprawdzac wirnik magnesem :shock: skoro kupili dajmy na to u Stohla, czy w Prodrive, no chyba ze z premedytacja, np. w turbonetic czy cos w tym stylu, gdzie mozna sobie zamowic turbo pod swoje potrzeby :roll: , ale nie sadze :roll:

W poniedzialek az sam sobie zrobie testy z magnesem :twisted: , wirnika z VF38 by N12 , i tloczka z zacisku Nkowego :D

 

Jesli Kajtka zdyskwalifikuja z wyników z Rajdu Polski, to ma teoretycznie po mistrzostwie :roll: , ale jeśli dostanie kare czasowa np. 3 min. to juz niekoniecznie, kiedyś Hołek chyba na kormoranie tez byl przebadany i okazlo sie ze ma nieregulaminowe połosie, i dostal 3min. kary :roll: w tym przypadku nie miało to wpływu bezposredniego na czasy, natomiast w przypadku turbo , jak najbardziej, wiec sadze ze jak sie sytuacja potwierdzi, to dyskwalifikacja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niestety po Jesenikach... Rajd bardzo fajny, moc załóg i rewelacyjna czeska organizacja. Podjąłem decyzję, że w przyszłym roku odpuszczam wszystkie eliminacje RSMP, w których i tak nie ma co oglądać, a kierunek obiorę właśnie na Czechy, Słowację i coś Węgierskiego.

Tutaj mogę ewentualnie oglądać RPP pod warunkiem, że pojedzie blisko.

 

 

Pozdrowienia dla Jerzego Pary i jego syna, z którym stałem na odcinku. Podzielił moje zdanie.

PZDR również dla wszystkich kibiców z PL zwłaszcza tych odzianych w kurtki SUBARU. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, jak testy z magnesem :?: :wink:

 

 

Własnie mi przypomniałes i sprawdziełem, tłoczki hamulcowe nie reagują na magnes, wirnik turbiny nie reaguje na magnes :D , sama oska wirnika turbiny tak, ale wirnik nie, sprawdziełem nawet seryjna turbine z wrx-a i tez nie reaguje :roll: , wiec wg. mnie jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mi przypomniałes i sprawdziełem, tłoczki hamulcowe nie reagują na magnes, wirnik turbiny nie reaguje na magnes :D , sama oska wirnika turbiny tak, ale wirnik nie, sprawdziełem nawet seryjna turbine z wrx-a i tez nie reaguje :roll: , wiec wg. mnie jest ok :D

Hmmm... Czy to możliwe jednak, żeby delegat nie wiedział o tym i sprawdzał magnesem? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mi przypomniałes i sprawdziełem, tłoczki hamulcowe nie reagują na magnes, wirnik turbiny nie reaguje na magnes :D , sama oska wirnika turbiny tak, ale wirnik nie, sprawdziełem nawet seryjna turbine z wrx-a i tez nie reaguje :roll: , wiec wg. mnie jest ok :D
Hmmm... Czy to możliwe jednak, żeby delegat nie wiedział o tym i sprawdzał magnesem? :shock:
Może to po prostu najtańsza i najszybsza metoda sprawdzenia.

Przyciąga - na pewno metal, dziękuję, wszystko w porządku..

Nie przyciąga - bierzemy się za to konkretniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC magazyn rajdowy napisal na Facebook'u:

 

"Sprawa powoli się klaruje. Według informacji, jakie otrzymaliśmy od guru rajdowego dziennikarstwa, Martina Holmesa, firma AP Racing potwierdziła, że układ hamulcowy (zwłaszcza tłoczki) w samochodzie Kajta jest w porządku. Delegeat techniczny FIA, Jerome Toquet nie ma również żadnych zastrzeżeń do silnika. Cały czas czeka jednak na szczegółowe zdjęcia techniczne niektórych części, jakie mają zostać przysłane z Japoni. Dopiero wtedy z całym przekonaniem będzie mógł zakończyć całą sprawę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rajdowy pudelek plotkuje:

 

Jeszcze garstka plotek, żebyście mieli o czym dyskutować w ten weekend: zespół Subaru z Wojtkiem Chuchałą właśnie świętuje sukces w grupie N. Tymczasem doszły nas głosy, że podczas Rajdu Polski w namiocie zespołu widziano znanego skądinąd Jacka Ptaszka wraz z ... synem, Hubertem. Hubert stawia dopiero pierwsze kroki w rajdach, ale jak widać mierzy wysoko od samego początku. Czy szykuje nam się na przyszły sezon polski odpowiednik duetu Loeb/Ogier? Jak się to ma do napływających do nas doniesień odnośnie powrotu Jarka Barana do L-SPRT? Co na to Kajetan Kajetanowicz?

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...