Skocz do zawartości

Kierownica sportowa zamszowa czy skórzana?


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Mi kiera zaczyna się wycierać ale nadal jest szorstka więc mam czucie. Problem z rękawiczkami był taki, że w nich jezdziłem ale czułem, że to obciach.... taki rally driver wanabe.

Jaki obciach :twisted: Ja w Nysie w Zimę to tylko w rękawiczkach ;D Bo lodowata jest kierownica i gała też :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackdogwwl, w zimie spoko a w lecie ? :D +35stp a chłop w rękawiczkach jeździ :P:D

 

grzywaczewski, a miałeś doczynienia z taką kierą ? 32cm a 35cm to wsumie nie tak dużo a na mniejszej kierze można szybciej zakręcić.

 

Miał ktoś u siebie 32cm ?

 

 

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, a miałeś doczynienia z taką kierą ? 32cm a 35cm to wsumie nie tak dużo a na mniejszej kierze można szybciej zakręcić.

Astre wypozyczylem wiec nie pomierze, ale tak mi sie zdaje ze 32cm http://picasaweb.google.pl/witold.grzyw ... 6679520594

Pierwsza jazda po wywaleniu seryjnej i banan na gebie. Inny swiat.

 

Chyba na RacingForum ktos wystawil takie Momo obszyte perforowana skora i czerwona nicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem powiem tak:

 

do rajdówki zawsze wkładam zamsz bo jezdze w rekawiczkach :!:

 

do auta na codzień skóra :!: ( zamsz bez rekawiczek szybko sie wyciera )

 

co do tego czy tania czy droga kierownica to fakt tania jest z bardziej miekkiego materiału wykonana

mialem i sparco i omp i z tych tanich i z zamszem i skora

i powiem tak nie ma co przepłacac za logo

to ze tansza jest miekka bardziej mi pomoglo bo jedna zlamalem przy dzwonie baniakiem :/ (mialem ja 40 min w aucie)

moj brat tez raz mial dzwona z ta tansza i przy uderzeniu sie pogieła ale on był cały ...

 

teraz mam w rajdówce mam taka tania z zamszem a do gt planuje zakupic taka samą tylko ze skórą

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam kierownice polskiej firmy MJM:

 

http://www.mjmpoliuretany.com/

 

Niestety na stronie nie ma zadnego zdjecia ich produktu a ja mam tylko takie:

 

http://www.trt.waw.pl/01_05_2009.html

 

Posiadaj 2 wersje troj ramienna i dwu ramienna (ta ma duze odsadzenie chyba 90mm), a kazda w wersji skorzanej lub zamsz. Zamsz jest dosc wytrzymaly bo podczas budowy auta zapomnielismja zabezpieczyc :( a on dalej sie dobrze trzyma. Kierownica jest super bardzo dobrze lezy w reku bo jest gruba. Testowalismy ja na kilku KJS i Rajdzie Mazowieckim, naprawde dobrze sie jechalo. Nie pamietam jakiej jest srednicy ale chyba 35 i nie wiem czy sa inne srednice. Cena tez nie powalala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, :D looooz! Boję się że kiera nie wytrzyma :P

 

maco, i o to właśnie mi chodziło! Opinia gościa co miał wszystko w ręku. Jakbym miał luźne 800zł i miał wydać na wódke to pewnie bym sobie kupił jakiegoś Sparco czy MOMO Hi-endowy model i po sprawie. Teraz się szkuje na coś tańsze + nabe od naszego forumowicza :) może uda się zmieścić do 500zł ze wszystkim i na pewno będzie to tańsza kiera.

 

Dzięki GRAFowi wiem jak i o co chodzi z tymi kierami. Dzięki za miłą pogawędkę :)

 

RTR, jak zobaczyłem pierwszy link to pomyślałem że sobie J@J@ robisz i od autobusu kierę proponujesz :) ale później już zrozumiałem :D

Jaka cena za skórzaną i ile chłopakom schodzi z robootą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupowałem taki zestaw kiera (zamszowa) + naba we wrocławiu sklep wszystko dla auta cały zestaw kosztował mnie 260 pln kierownica drozsza bo zamszowa skorzana jest chyba 40 pln tansza i naba bezpieczna ze strefa zgniotu!!! ( warto na to zwrocic uwage)

nie wiem tylko czy maja nabe do subaru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260zł za nabę i kierę ??? Też tak bym chciał do Subaru :) A masz teraz u siebie w wozie jakąś taką kierę co mówisz ? Masz kubły czy ori siedziska ? Też jestem w Krakowie i może jakby pogoda dopisała to mini spot na kiełbaskach i można by obadać na żywo :) ps. na jakich średniach kierownic jeździsz ? 350mm ?

 

Ja chyba się zdecyduje na skórzaną. Zamsz to dla rajdówek jest lepszy. Bardzo podobają mi się kierownice z elementami skóry perforowanej.

 

Znalazłem takie dwie:

- http://allegro.pl/momo-corse-32-nowo-ob ... 55214.html rf.pl

- http://allegro.pl/kierownica-sportowa-z ... 46786.html sprzedaje nasz forumowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka kierownice i fotel Bimarco Expert ale w saxo 8)

jak chcesz to mozesz wpadac sie przymierzyc

 

czesto srubki montazowe daja z naba i z kierownica, a mozliwe ze jakies mam w garazu

a i zawsze mialem 350 mm ( przy mniejszych moze byc ciezko krecic na slicku)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz juz dokladnie nie pamietam bo bywalo roznie. zalezy czy maja na magazynie gotowa czy musza zrobic. Najlepiej przedzwonic i dogadac wszystko osobiscie. Ale chyba wiecej niz tyg to nie trwalo jak kurier zawital z kiera u progu ;) Niema zadnego problemu z montazem bo w Clio jest naba MOMO a druga co ma moja dziewczyna w Colcie to nawet nie wiem jakiej firmy jest naba ale tez pasuje idealnie.

 

Jak dobrze pamietam to kiera chyba 320-350 PLN kosztowala z przesylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cristof, podoba Ci się ta druga?

RTR, za takie pieniądze można trafić już MOMO j/w wiec nie ma co kombinować w moim przypadku.

 

Tak jak siedziałem u GRAFA w aucie to kiera 350mm jest na prawdę fajna i powinno się kręcić dobrze! Zastanawiam się tylko czy może 320mm nie ktecilaby się lepiej?

 

Jak maco znajdzie czas w KRK to może uda mu si mi pokazać wszystko ;) ....eeee no może prawie wszystko;P żeby nie było podtekstow jak w poprzednim wątku;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...