Jump to content

Silniki 2.0 wolnossące

krzysiek
 Share

Recommended Posts

Witam

Słyszałem że silniki w Foresterach pierwszej generacji (chodzi mi o wolnossące) występowały o mocy 121 i 125 KM. Czym one się różnią?

Drugie moje pytanie, czy można choć trochę podnieść moc w forkach wolnossących ?

Dzięki i pozdrawiam

Jabar 60KM Civic'kiem lupal WRXy na Ulezu :twisted:

Wiem coś o tym swego czasu miałem asterkę 1,4gt 82km.Zwykły silniczek 8 zaworowy a wyczyniał cuda.Odpowiednie wykorzystanie mocy dawało takie efekty,że kopara opadała co niektórym.

Witam

Słyszałem że silniki w Foresterach pierwszej generacji (chodzi mi o wolnossące) występowały o mocy 121 i 125 KM. Czym one się różnią?

Drugie moje pytanie, czy można choć trochę podnieść moc w forkach wolnossących ?

Dzięki i pozdrawiam

Dokładnie to 122 i 125. Różnią się ... rocznikiem :mrgreen:

122 występowały tylko w pierwszym roku produkcji (o ile dobrze pamiętam). Generalnie różnica nieodczuwalna...

Dokładnie to 122 i 125. Różnią się ... rocznikiem

122 występowały tylko w pierwszym roku produkcji (o ile dobrze pamiętam). Generalnie różnica nieodczuwalna...

jestes w błedzie kolego!

122KM - przeplywka, filtr powiertrza na nadkolu

125KM - MAP sensor, filtr powietrza zaraz przy przepustnicy, podobno mniej pali i pynniej rozwija moc - bez dziur

Dokładnie to 122 i 125. Różnią się ... rocznikiem

jestes w błedzie kolego!

122KM - przeplywka, filtr powiertrza na nadkolu

125KM - MAP sensor, filtr powietrza zaraz przy przepustnicy, podobno mniej pali i pynniej rozwija moc - bez dziur

Z całą pewnością masz rację, ale jak dla mnie w dalszym ciągu są to szczegóły, a różnicy nie odczułem siak czy owak :wink:

Ale dzięki za dokładniejsze wyjaśnienie :mrgreen: