Skocz do zawartości

Wpływ wilgoci - szarpie


zamer

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła jesień... Dużo wilgoci się znowu zrobiło w powietrzu i problem szarpania wrócił.

Auto stało 2 dni, a była duża mgła.

 

Odpalam rano Imprezę i w ogóle nie mogłem dodać gazu bo od razu się dławił. Otwieram maskę i widzę iskry. Jak się silnik rozgrzał to iskry zniknęły.

 

snc00479e.jpg

 

 

Co to jest na zdjęciu poniżej???

 

snc00474.jpg

 

 

 

Od razu mówię, że świece i kable WN mam prawie nowe.

 

Jak silnik się rozgrzeje to przerywanie znika. W lato tego objawu też nie było. Na wiosnę przeczyściłem przepływkę i silniczek krokowy. Przez całe lato było w porządku.

 

Kto mi powie co może być przyczyną? Co to za przebicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamer pierwsze co możesz zrobić to wyczyść te gumki co zaznaczyłem na żółto

snc00479e.jpg

 

 

(wiem, pięknie :mrgreen: ) chodzi o to żeby odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną, okolice cewki też możesz. Powinno pomóc, jeśli nie to kable już nie domagają bo przebicie jest na tych gumowych końcówkach. Kiedy wymieniałeś kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyczyścić. Kable mogły dostać w palnik przez lato, jak były wysokie temp. a teraz różnica jest znaczna. Czy kable mają przebicie widać dobrze nocą, są prawie jak neony :mrgreen: Wiem że to brzmi jak Adam Słodowy ale prawdę piszą, sprawdzane już na kilku autach które mieliśmy http://www.motofakty.pl/artykul/jak_dba ... owe_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mechanika. Powiedziałem mu objawy, że wilgoć i że jak jest zimno, a On od razu - "cewka".

 

Ale auto odstawiam do Niego jutro rano i popołudniu Wam powiem czy to rzeczywiście było to. Wtedy też rozdam pomuki. :P

 

-- 15 paź 2010, o 17:17 --

 

Pomuki rodane.

 

Okazało się, że to jednak cewka jest walnięta. Dlatego szukam cewki. Ma ktoś używaną???

 

-- 20 paź 2010, o 10:05 --

 

DZISIAJ WYMIENIŁEM CEWKĘ I JAK RĘKĄ ODJĄŁ.

 

DLATEGO JAK KOMUŚ PRZERYWA NA ZIMNYM SILNIKU, GDY JEST MOKRO, TO NIECH SPRAWDZI CEWKĘ. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...