Skocz do zawartości

Kebab po polsku czyli Sosbab


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

znam to....jeden z wiatrakami, drugi z baranami.... :) , ja walczę z głupotą....ale ciągle zwycięża.... :twisted:

 

Tak to jest, ze w kraju o najwiekszym zageszczeniu baranow na metr kwadratowy w EU bardzo ciezko jest znalezc baranine. :!:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pije piwko ze spritem

 

 

niektórzy mówią na to diesel..... :twisted::lol:

 

 

 

Pamiętam jak za małolata w najlepszej mysłowickiej knajpce w "Alusi" popijałam tzw. "szendy"(pewnie z Angielskiego). Jako, że nie było 18 latek, a barman stary znajomy i sprzedac piwo się po prostu bał, wymyślił dla mnie i kumpla ten specyfik, coby pozostała klientela nie myślała, że gnojki, a piwo piją. :mrgreen:

 

 

Przy okazji, to chyba się tam jutro wybiorę w odwiedziny i skuszę się na najlepsze HAMBKI na Ślonsku :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katowicach to polecam Patria przy 3Maja, niedaleko Placu Wolności. Mieso ma doskonały smak, sosu ile sie chce i knajpka fajna.

...dobrze, że mamy ustalone fakty :D:D:D

 

Wczoraj przed zajęciami jadłem mega kebaba, na Dobrej, vis a vis BZWBK. Cienkie ciasto, zero jakiegokolwiei zielska, pycha sos i nieźle przyrządzona baranina w znacznej ilości. I to za 9 zł.

To w takiej sytuacji chyba będzie mój plan na jutro - thx :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takiej sytuacji chyba będzie mój plan na jutro - thx :wink:

Można poprosić też mieszany zestaw kurczak i baranina. Chyba najlepsza opcja 8)

 

Ten kebap nie jest zły, ale parę lat temu, gdy nie było jeszcze nowych bloków, po drugiej stronie była taka większa buda, w której interes rozkręcał bardzo fajny, zawsze uśmiechnięty Turek.

Wtedy jedzenie było naprawdę super! Herbatka na koniec gratis i podana z bananem na gębie, a popołudniami zjeżdżała się tam turecka "mafia", która jadła i paliła szisze :D

Jedzenie więc musiało być dobre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego piszecie kebap :?:

 

Para naukowo:

 

Doner kebab (Turkish: döner kebap or döner kebabı, literally "rotating roast", often abbreviated as döner, also spelled donair, donar, doner, or sometimes donner), is a Middle Eastern dish made of lamb meat (mainly) cooked on a vertical spit and sliced off to order. Two similar dishes are called shawarma in Arabic and gyros in Greek,[2] although ingredients and sauces differ. The English term kebab in some countries refers specifically to doner kebab.

 

ze strony http://en.wikipedia.org/wiki/Doner_kebab - a po polsku ni ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie bedac we wrzesniu na wakacjach byl tam z nami facet mojej kolezanki, rodowity Turek z tureckiej czesci Cypru - nigdy sie nie spotkal ze slowem kebap - mowi, ze pisze sie kebab - specjalnie sie o to go zapytalem, bo nie dawalo mi to spokoju od dawna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax, to i tak jest translacja a arabskiego. W oryginale pewnie ani B ani P tylko cos czego nie potrafimy wymowic.

 

Mnie zas zmiazczyla kiedys tablica na Mazurach - "Zakaz rozpalania ognisk i grylla" :mrgreen:

 

moze zakaz rozpalania beara gryllysa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Amrit kebab na Bródnie, nie pamiętam jaka to ulica była ale jakaś z główniejszych:) no i oczywiście Habibi na Mińskiej przy biedronce na grochowskiej ;) 2 najlepsze kebsie w wwa jak dla mnie...

 

Kebab w Wa-wie był kiedyś dobry na Saskiej Kępie. :wink: Teraz bywa u nich różnie z jakością. Ale czasami nawet się uda. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...